سرقت در انتهای مسابقه دو خودرو در اتوبان

شرق: چهار جوان بعد از دستگیری انگیزه خود را از سرقت، کری‌خوانی با شاکی اعلام کردند.

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت گفت: هشتم دی سال گذشته زن جوانی به کلانتری 136 فرجام مراجعه و اعلام کرد حدود ساعت 20:30 در خیابان هنگام با یکی از دوستانم که در داخل خودرو 206 من حضور داشت، در حال مراجعه به منزلمان بودیم که ناگهان یک دستگاه خودروی پژو 405 با چهار سرنشین جلوی خودروی ما آمد و باعث انحراف خودروی ما شد و پس از توقف، سه جوان حدودا 25‌ساله به‌سرعت از خودروی 405 پیاده و با سلاح سرد به سمت من حمله‌ور شدند. کمی مقاومت کردم و ناگهان یکی از این افراد با چماق بر سر من کوبید و گوشی سامسونگ من را به ارزش حدود 45 میلیون ریال، سرقت کردند و برای اینکه نتوانم تعقیبشان کنم، سوئیچ خودرو‌ام را گرفتند و به محل غیر قابل دسترسی انداختند و از محل گریختند.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت افزود: با توجه به اهمیت موضوع، اکیپی از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت‌های خاص پایگاه چهارم پلیس آگاهی به محل سرقت اعزام و در بررسی میدانی موفق شدند شماره انتظامی پلاک خودرو را به دست بیاورند.

این مقام پلیسی بیان کرد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی، با هماهنگی‌های قضائی، مالک خودروی پژو 405 به پایگاه چهارم پلیس آگاهی احضار شد و مشخص شد خودرو در روز سرقت در اختیار فرزندش به نام کیوان بود و هم‌اکنون وی با دوستانش متواری شده و در یک خانه مجردی زندگی می‌کند.

او با بیان اینکه با شناسایی مخفیگاه کیوان کارآگاهان موفق به دستگیری وی شدند، گفت: کیوان پس از انتقال به پلیس آگاهی، به جرمش اعتراف و بیان کرد: قبل از سرقت ابتدا با شاکی در اتوبان مسابقه گذاشتیم و مردی که در قسمت عقب خودرو نشسته بود، شیشه خودرو را پایین کشید و یک بطری که داخل آن آب و آشغال سیگار بود، به سمت ما پرتاب کرد. پس از کمی تعقیب در خیابان هنگام، سه نفر از دوستانم به نام‌های وحید، رضا و سینا از خودرو پیاده و با شاکی درگیر شدند.

این مقام انتظامی گفت: با دستور قضائی هر سه متهم دیگر نیز در دهم اردیبهشت دستگیر شدند و اعلام کردند قصدشان سرقت نبوده، بلکه برای کری‌خوانی این کار را انجام داده‌اند و موضوع درگیری را بیان کردند. سینا بیان کرد گوشی شاکی در اختیار او است.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی در پایان گفت: با توجه به تکمیل پرونده و اظهارات صریح متهمان، هر چهار متهم برای سیر مراحل قانونی و صدور قرار قانونی، در اختیار دادسرا قرار گرفته‌اند.
+0
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟