استاد حوزه و دانشگاه در رابطه با ماجرای رومینا:نباید که مثل خوک بی غیرت باشیم

یورونیوز :یک روحانی ایرانی درباره ماجرای جنایت هولناک دختر نوجوان گیلانی، به خبرگزاری فارس گفت دین اسلام به افراد توصیه کرده نباید مانند خوک باشند.

حجت الاسلام علی سرلک، که خبرگزاری فارس او را «استاد حوزه و دانشگاه» معرفی کرده در یک گفتگوی طولانی با این خبرگزاری کسانی را که به دنبال عادی سازی روابط دختران و پسران هستند شریک جرم قتل رومینا اشرفی دانسته است.

آقای سرلک با اشاره به اینکه «غیرت عقلانی» در دین اسلام توصیه شده است و نباید سطح رعایت این غیرت را از حد گذراند افزود: «غیرت اگر براساس اعتدال و حکم عقل باشد، بخشی از کمال و رشد انسان است و به نوعی جزو فضایل وجودی او محسوب می‌شود و مورد پذیرش اسلام است، اما اگر عقلانی نباشد، جزو رذایل به حساب خواهد آمد.»

او همچنین در ادامه با اشاره به تقبیح حیوان «خوک» در دین اسلام می‌افزاید: «دین اسلام نسبت به خوک که در مسائل غریزی و جفت‌گیری هیچ ابایی ندارد، بسیار تقبیح کرده است و داریم که نباید انسان مانند خوک باشد؛ یعنی اصطلاحاً بی‌غیرت شود؛ زیرا حریم‌ها برداشته می‌شود.»

این روحانی جوان همچنین با اشاره به اینکه رومینا مرتکب گناه کبیره شده و حتما باید مجازات می‌شد می‌افزاید: «برخی این اتفاق را دستمایه‌ای برای حمله به اصل غیرت‌ورزی قرار داده‌اند و به دنبال تجویز نوعی اباحه‌گری و بی‌دروپیکری در روابط دخترها و پسر‌ها هستند، اما متاسفانه مسئله آن‌ها رومینا و مظلومیت اتفاق افتاده نیست؛ بلکه به دنبال آن هستند که تفریط در غیرت و حذف قید و بندها در روابط را به دست آورند.»

سرلک در بخش دیگری از این گفتگوی جنجالی همچنین پدر رومینا را تنها عامل این قتل ندانست و افزود: «درست است که رومینا در ظاهر، قاتلی به نام پدر دارد، اما شرکای قتل او، افراد بسیاری هستند. کسانی که زمینه روابط آزاد میان دختران و پسران را ایجاد کردند و این روابط را عادی جلوه دادند و می‌دهند، شرکای جرم قاتل رومینا هستند. کسانی که پدر رومینا را تحریک کردند و به او غیرت افراطی تزریق کردند، آن‌‌ها هم شرکای جرم‌ پدر داس‌کش و ظالم رومینا هستند. کسانی که هم‌اکنون در فضای رسانه‌ای با حرف‌ها و کنش‌های خود و موضع‌گیری‌هایشان رومیناهای دیگری را پرورش می‌دهند، این‌ها هم قاتلان بالقوه رومیناهای آینده هستند.»

رومینا اشرفی دختر ۱۴ ساله گیلانی پس از آنکه همراه با یک مرد جوان از خانه فرار می‌کند، از سوی نیروهای پلیس دستگیر می‌شود. پدر این دختر بعد از تحویل گرفتن او از پاسگاه، بعد از ۲۴ ساعت در خواب و به شکلی هولناک فرزند نوجوانش را با داس به قتل رساند.

این اتفاق مناقشات بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی میان کاربران به وجود آورد. از یکسو فعالان مدنی، قوانین ضد زن در ایران را دلیل وقوع چنین جنایتی دانستند و از سوی دیگر، گروه‌های محافظه‌کار و تندرو، آزادی‌های روابط میان دختر و پسر و همچنین تهاجم فرهنگی را ریشه اصلی پدید آمدن اتفاقاتی مشابه این معرفی کرده‌اند.
+8
رأی دهید
-158

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران

  خوک خودی و اجدادت که مثل خوک کثیف هستید و‌ با هرکی که دردسترست باشه نزدیکی میکنی
  4
  85
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  خوک تویی و جد ابادت که شب و روز تو و ته بشکه های حوزه های علمیه تمرگید. حالا هم که دیگه روغن بنفشه امد کمکتون خوب خودتون را روغنکاری کنید و بسلامتی هم شاش شتر بنوشید. انگلهای کثافت.
  4
  73
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷
  ۵۰
  dara707 - دوسلدورف، آلمان

  حق با شماست کمی مطالعه در تاریخ میشه مشخصات خر و گاو کفتار را در شما بهتر دید
  4
  63
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  آخه ....حالا مگه حیوانات دیگه توی غرائزشون حرام و حلال رعایت میکنند که میگی خوک هیچ چیزی را رعایت نمیکنه؟
  7
  57
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  مصداق این روحانی عزیز در باره بی‌غیرتی خوک حقیقت محض است. خوک نر جفت خودش رو در اختیار خوک‌های نر دیگه میزاره و از دیدن این منظره که به جفتش تعرض میشه لذت میبره. کسانی هم که گوشت خنزیر می‌خورند به همین صفت دچار میشوند.
  100
  6
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  آقای آخوند شما میگین رومینا مرتکب گناه کبیره شده و حتما باید مجازات می‌شد؟ پس طوسی که یک مرد عاقل و بالغ بود و مرتکب گناه مولتی کبیره شد چرا مجازات نشد و هنوز گردنش رو بدنشه؟ ولی یک دختر بچه که هنوز فرق خوب و بد را نمیداند باید مجازات میشد؟ اگه تو مسلمونی در کدام آیه قرآن اومده که باید سر بچه گناهکارت را بزنی؟ تو اسم ببر من نامرد باشم اگه سر دخترمو همین امشب نزنم. چون اونم دوست پسر داره.
  3
  66
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  خوک تو بیشرفه بی‌ قیراتی که دختران زیر سن ایرانی‌ را قاچاق میکنی‌ و دو دستی‌ میخابانی زیر عربهای دبی،آنجا خفه خون گرفتی بیناموس تو خوک بی‌ قیراتی.
  3
  58
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  این آخونده دیگه چی میگه واسه خودش!! اگر آموزش و پرورش درست و حسابی داشتیم اونوقت حتی روابط بین دو مذکر هم منجر به لواط نمیشد درحالیکه این رابطه در ایران عادی شده؛ متأسفانه همیشه روابط دختر و پسر تقبیح و گناه به حساب میآد از نظر این آخوند ولی روابط بین آقایان سالمه و این از کجا میدونه همه چیز رو باید دارای قدرت ماورایی باشه!! مگر حتماً یک دختر و پسر که با هم دوست میشوند باید سر از رختخواب درآورند و اگر این اتفاق بیافته واسه هر رابطه ای حتی مرد با مرد هم ممکنه، مشکل تربیت و فرهنگ خراب مردم ایرانه
  3
  38
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱
  ۶۱
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان

  آخوند یعنی بیشرف کثیف دزد
  3
  54
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳
  ۱۰۳
  Nakamichi - لندن، انگلستان

  بله شما مذهبی ها مثل خوک بی غیرت نیستید،ولی مثل گراز (خوک وحشی) درنده و بیرحم و بی مغز هستید.
  2
  43
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰
  ۱۰۳
  منوچهری - تهران، ایران

  اصل مشکل رو خوده این آخونده در جمله اول گفته. اسلام میگه ؛ مثل خوک نباشید! یعنی آب از سرچشمه کثیفه! بابای این دختر هم خودش قربانی همین طرز تفکره!! باید اسلام رو از ریشه درآورد.
  4
  39
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳
  ۴۱
  Herzl - امستردام، هلند

  حجت اسلام سرخر غیرت فقط اینجا پدر دختر را بکشه چون با یکی رفته آن هم سنی مذهب!پس این غیرتت کجاست که بخاطر وضعی که شماها باعثش هستید در شهرهای مقدس و کشورهای حاشیه خلیج فارس و ترکیه غیره زنان ایرانی از نداری تن فروشی می کنند ؟
  2
  33
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  او همچنین در ادامه با اشاره به تقبیح حیوان «خوک» در دین اسلام می‌افزاید: «دین اسلام نسبت به خوک که در مسائل غریزی و جفت‌گیری هیچ ابایی ندارد، بسیار تقبیح کرده است و داریم که نباید انسان مانند خوک باشد؛ یعنی اصطلاحاً بی‌غیرت شود؛ زیرا حریم‌ها برداشته می‌شود. آدم نمیدونه بخنده یا گریه کنه به حرفهای این آخوند وقتی محمد پیامبرتان زبان در دهان دخترش میگذاشت و سرش را لای دو سینه دخترش میگذاشت به بهانه ی استشمام بوی بهشت و یا با علی و عایشه سه نفری در یک بستر و یا محمد ۵۳ ساله با یک دختر زیر سن آنهم ۶ ساله سکس میکرده و ،،،،،،،،،لطفا خوک بیچاره را بد نام نکنید
  6
  32
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۷
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  حتی سکس با حیوانات هم اشکالی ندراد از نظر اسلام خمینی ملعون در کتابش آورده فقط بعد از سکس باید حیوان را بکشند .پس خوک شرفش بیشتر از شما آخوندها و خمینی دجال است
  7
  41
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۸
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  این دخترک بیچاره برای فرار از پدر مستبد و احتمالا متجاوز به یک مردی پناه آورده که از خودش خیلی بزرگتر است اصلا شاید عشقی در کار نبوده فقط برای فرار از پدر به این جوان پناه آورده و عشق و محبت پدری را از این جوان میگرفته
  6
  42
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. حالا شما یک بار به همسرتون اجازه بدین که گوشت خوک بخوره و ببینیم این موضوع حقیقت داره یا خیر. فقط نمیدانم که میله را چطور وادار خواهید کرد که گوشت خوک بخوره!
  3
  28
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴
  ۷۰
  Roma55 - لانسینگ، انگلستان
  سیزده سؤال درباره قتل رومینا سیزده ساله. محمد فاضلی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی. ✅ رومینا دختر سیزده ساله‌ای که با پسری از خانه فرار کرده بود، بعد از دستگیری و بازگرداندن به خانه، توسط پدرش، با داس، در قتلی ناموسی، کشته شده است. ⭕️ یک. آیا رومینا به حقوق فرزندی‌اش آگاهی داشت؟ آیا او در مدرسه یا هر جای دیگری درخصوص خشونت خانگی یا هر تهدید دیگری که ممکن است یک دختر نوجوان را تهدید کند آموزش دیده بود؟. ⭕️ دو. آیا رومینا در زمانه‌ای که سن و سال اولین ارتباط‌های عاشقانه و جنسی به همین حدود سیزده چهارده سال کاهش یافته است، برای مدیریت عواطف و احساسات انسانی‌اش آموزشی دریافت کرده بود؟. ⭕️ سه. آیا قانون جامع و کم‌نقصی وجود دارد که از فرزندان و بالاخص دختران در مقابل خشونت‌های خانگی از تحقیر گرفته تا کودک‌آزاری، تجاوز جنسی و قتل دفاع کند؟. ⭕️ چهار. آیا رومینا به مراکز مشاوره، مراجع حقوقی مسئول در زمینه حمایت از حقوق کودکانی که ممکن است در معرض خشونت خانگی قرار گیرند، دسترسی داشت؟ آیا او شماره تلفن‌ مراکزی
  1
  18
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲
  ۶۳
  اقای شاکی - برمن، آلمان

  [::یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک::]. پس کسانی که در حکومت شاهد بردن دختران ایرانی به دبی برای تن فروشی هستند وهیچ اقدامی برای جلوگیری نمیکنند و شاید هم لذت میبرید مثل خوک هستند البته با کمال معذرت از خوک
  2
  36
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۹
  ۶۰
  zavareh - رودسر، ایران

  بی شرفها چرا این غیرت ها را در مورد دخترکان ایرانی که برای کامروایی مشتی تازی هرزه به شیخ نشینها میفرستید و یا مشهدی را که تبدیل به تایلند خاورمیانه کرده اید، بکار نمی برید؟ من حاضرم خوک و یا هر حیوان دیگری باشم ولی آخوند نباشم.
  2
  41
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۷
  ۵۳
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  خوک صد بار شرف دارد از موجودات پستی مثل تو
  1
  24
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۵
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  این روحانی شریف رو باید یک فصل مرکب کتک زد که از این شکر خوری ها و تفضل ها نفرمایند. جمع کنین با این دین مسخره اتون
  2
  15
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۵
  ۵۶
  ماساچوست - کانادا، جزیره کریسمس
  خوک خودتی ریق تو عمامت و همتان -من بی‌غیرت تر از آخوند کسی دیگه را ندیدم
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۷
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران
  صدهزار رحمت بخوک که خوی حیوانی او بمراتب خیلی خیلی بالاتراز تو و اجداد کثیف تراز لجن فاضلاب ,توست
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰
  نظر شما چیست؟