نماینده عضو مجلس قبلی ایران بازداشت شد

محمد عزیزی نماینده سابق مجلسبی بی سی :محمد عزیزی نماینده سابق مجلس و یکی از متهمان پرونده فساد در حوزه خودرو شب سه‌شنبه ۶ خرداد برای اجرای حکم محکومیت بازداشت شد.

محمد عزیزی نماینده ابهر و فریدون احمدی نماینده زنجان در مجلس دهم هر دو به ۶۱ ماه حبس تعزیری محکوم شده‌اند. اتهام آنها معاونت در اخلال در نظام توزیع نیازمندی‌های عمومی (خودرو) از طریق تسهیل در ایجاد انحصار است.

محمد عزیزی نایب رییس فراکسیون امامزادگان، عضو کمیسیون صنایع و رییس کمیته پتروشیمی این کمیسیون در مجلس دهم بود. او در کارنامه خود قائم مقامی صدا و سیمای کرمانشاه و گلستان را هم بر عهده داشته است.

برخی از رسانه‌های داخلی ایران از احتمال بازداشت فریدون احمدی در ساعات آینده خبر داده‌اند.

این دو نماینده اولین بار در مرداد ماه سال ۹۸ بازداشت شدند.

این پرونده در ابتدا بیش از ۵۰ متهم داشت، که در نهایت ۳۴ نفر از آنها در دادگاه محکوم شدند. دو نفر از متهمام حکم اعدام گرفتند.

از دیگر متهمان این پرونده مهدی جمالی، مدیرعامل سابق سایپاست که به اتهام "مشارکت در اخلال در نظام توزیعی" به هفت سال حبس تعزیری محکوم شده است.

در سال‌های اخیر و با افزایش قیمت خودرو در ایران، تقاضا برای پیش خرید خودرو افزایش یافت و یکی از دلایل گرانی خودرو در ایران در این سالها افزایش قیمت کارخانه و حاشیه بازار بوده است.

افزایش نرخ ارز به کاهش تولید خودرو، گرانی و همچنین ضرر انباشته خودروسازان ایرانی منجر شد و خریداران در مواردی با بدقولی در تحویل خودروهای ثبت نامی مدت‌دار و جایگزینی آنها با طرح تحویل فوری روبرو شدند.

بخشی از اتهام‌های این افراد به پبش فروش خودروها و "تبانی" برای دریافت خودروهای ارزان قیمت کارخانه‌ای و فروش آن در بازار آزاد برمی‌گردد.
+41
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  همه مسئولا" و کارمندان نظام اخوندی از رهبر معظم گرفته تا ان فراش مدرسه گرفته همه دزد هستند!
  1
  31
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  قیافه به دزدها نمیخوره، مشخصه که خیلی شریفه و باکلاسه
  4
  4
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴
  ۷۰
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  صد دفعه بهت گفتم تنها نخور! سهم آقا مجتبی یادت نره! گوش نکردی، بفرما!
  0
  11
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۷
  نظر شما چیست؟