توییتر از ترامپ «زهرچشم» گرفت

عصرایران: شبکه توییتر برای یک توییت ترامپ برچسب "صحت‌سنجی" گذاشت. این اقدام برای نخستین بار است که از سوی شبکه توییبتر روی صفحه شخصی دونالد ترامپ اعمال می شود.
 
به گزارش عصرایران، توییت‌بازترین رییس جمهوری تاریخ ایالات متحده آمریکا و شاید جهان که از این شبکه مجازی به عنوان یک تریبون برای ارتباط با مخاطبان خود در سراسر آمریکاو جهان استفاده می‌کند، برای نخستین بار یک پیام توییتری اش از سوی توییتر با برچسب صحت سنجی مواجه شده است.
 
لینک صحت سنجی بدان معناست که توییتر می تواند از این پس درباره ادعاهای مطرح شده ترامپ در این شبکه بدون اظهار نظر مشخص، امکان صحت سنجی و دریافت مطالب گوناگون برای مخاطبان و قالوئرهای ترامپ را فراهم کند.
 
این اقدام توییتر چند ماه مانده به انتخابات آبان ماه ریاست جمهوری می تواند ترامپ را نگران کند؛ به ویژه آنکه سوژه‌ای که شبکه توییتر روی آن دست گذاشته و برای آن لینک صحت‌سنجی تعبیه کرده یک سوژه مربوط به انتخابات امسال است و می‌تواند حاوی این هشدار به ترامپ باشد که شاید او نتواند همچون انتخابات سال 2016  در ایام تبلیغات انتخاباتی امسال هم بی‌محابا از طریق شبکه توییتر ادعاها و اطلاعاتی گمراه کننده درباره رقبا و مخالفانش، منتشر کند.
 
ترامپ دیروز در پستی در انتقاد به رای دادن غیرحضوری و ارسال پُستی آرا نوشته بود در صورت برگزاری انتخابات به شیوه پستی (از بیم شیوع ویروس کرونا): صندوق‌های پستی سرقت می شوند، برگه‌های رای جعل و حتی به طور غیرقانونی چاپ می‌شوند و به طور جعلی امضا می‌شوند."
 
شبکه توییتر در واکنش به این توییت ترامپ، برچسبی حاوی لینک در کنار آن قرار داده و نوشته:"  حقایق مربوط به رای به صورت پستی را دریافت کنید." این لینک کاربران را به مطالب و مقلالات مختلف درباره موضوع رای پُستی و ادعای ترامپ هدایت می کند.ترامپ از این کار خوشش نیامده و بلافاصله در توییتی دیگر به این اقدام شبکه توییتر واکنش نشان داده و نوشته است:" توییتر اکنون در انتخابات ریاست جمهوری 2020 مداخله کرده است. آنها برمبنای اخبار جعلی رسانه‌هایی چون سی‌ان‌ان و واشنگتن پست که متعلق به آمازون است، می‌گویند که بیانیه من در مورد رای پستی، که به فساد و تقلب گسترده منجر خواهد شد، نادرست است.... توییتر کاملا آزادی بیان را خفه می‌کند و من به عنوان رئیس جمهور اجازه آن را نخواهم داد!..."
 ترامپ از شبکه توییتر به صورت گسترده استفاده می‌کند. او بیش از 80 میلیون "فالوئر" (دنبال کننده) در توییتر دارد و غالب مواضع و اظهارات نظرات و حتی گاه احکام خود را از طریق توییتر اعلام می‌کند.
 
بسیاری از منتقدان ترامپ، او را به انتشار مطالب دروغ و گمراه کننده و طرح ادعاهای بی‌اساس از طریق توییتر متهم می‌کنند و شبکه توییتر را به خاطر عدم مداخله در گمراه‌سازی افکار عمومی از طریق انتشار مطالب غیرواقعی در این شبکه، مورد انتقاد قرار داده بودند.
 
برخی مخالفان ترامپ حتی برای بیرون کردن ترامپ از این شبکه اجتماعی کمپین‌هایی هم به راه انداخته‌اند.
+16
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  رسانه ها و مافیای قدرت شما بوزینه ها در برابرا گلادیاتور ترامپ انگلی بیش نیستید. چون ما انسانهای فرهیخته پشت این مرد بزرگ و باشرف هستیم.
  18
  9
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰
  ۳۵
  در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا
  توییتر داشت ورشکست میشد و به لطف توییت های جنجالی ترامپ دوباره جان گرفت.
  1
  15
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۶
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::در روایت آمده است که - سن فرانسیسکو، ایالات متحده امریکا::]. اگر ترامپ کبیر یک رسانه ایجاد کنه من با افتخارعضوش میشم. چون تاحالا عضو رسانه هایی مثل توییتر و اینستا نشدم. حوصله این رسانه های قرتی رو ندارم.
  4
  7
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹
  ۵۴
  ali-Dk - لونگبو، دانمارک
  از الان دستمال به دست بگیرید که .... ترامپ را بکنید فقط یادت نرود ۲۴ ساعته در خدمت ....ترامپ باشید هر وقت رفت دستشویی یا جایی پاکش کنید بی طرف . [::amirgheryou - تهران، ایران::].
  9
  1
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۷
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::ali-Dk - لونگبو، دانمارک::]. معلومه بدجور ماتحتت سوخته. وقتی تو در خدمت من هستید معلوم دستمال به دست کی هست.
  1
  4
  ‌پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۳
  نظر شما چیست؟