خبر بسیار مهم ترامپ درباره چین

ایسنا:دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا سه‌شنبه در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت: اگر مجبور شویم، اگر مجبور باشیم که برگردیم، همیشه می‌توانیم برگردیم و ما به آنجا باز خواهیم گشت.
 
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ترامپ گفت هیچ جدول زمانی برای خروج کامل نیرو‌های آمریکایی از افغانستان ندارد، اما خاطر نشان کرد که کمتر از ۸۰۰۰ نیروی آمریکایی در افغانستان هستند.
 
پیش از آن جاناتان هافمن، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا به خبرنگاران گفت، ایالات متحده در مسیر کاهش حضور نظامی خود در افغانستان به ۸۶۰۰ نیرو تا ماه ژوئیه است.
 
ایالات متحده و گروه شبه‌نظامی طالبان در تاریخ ۲۹ فوریه توافق صلحی را پس از ماه‌ها مذاکره به امضا رساندند. این توافق صلح بر پایه کاهش خشونت میان طالبان و دولت افغانستان تنظیم شد. وعده‌های اصلی این توافق صلح، خروج نیرو‌های خارجی از افغانستان در ازای آغاز مذاکرات صلح بین افغان‌ها و تضمین طالبان به عدم حمایت از گروه‌های تروریستی بود.
 
خبر "بسیار قدرتمند" درباره چین رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین سه‌شنبه به خبرنگاران گفت، او در روز‌های آینده یک اعلامیه و خبر "بسیار قدرتمند" درباره چین خواهد داشت و اشاره کرد که این موضوع ممکن است درباره تنبیه و مجازات این کشور باشد.
 
ترامپ در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا طرح‌هایی برای اعمال تحریم‌هایی علیه چین بابت اقداماتش در هنگ‌کنگ دارد، گفت: ما اکنون در حال انجام کاری هستیم. گمان می‌کنم از نظر شما جالب باشد، اما امروز نمی‌توانم درباره آن صحبت کنم. این مطلبی است که شما در روز‌های آینده می‌شنوید. از نظر من، بسیار قدرتمند است.
 
پنج‌شنبه گذشته، کایلی مک‌انانی، سخنگوی کاخ سفید گفت دونالد ترامپ از اقدامات چین در قبال هنگ‌کنگ ناراضی است. هفته گذشته چین لایحه‌ای برای جرم‌انگاری برخی فعالیت‌ها در هنگ‌کنگ در نظر گرفت و هم‌زمان اعتراضات در این دولت‌شهر با وجود ممنوعیت تردد بابت شیوع کرونا به جریان افتاد.
 
کنگره ملی خلق چین پنج‌شنبه این لایحه را به رای می‌گذارد. اتحادیه‌های تجاری هنگ‌کنگ در اعتراض به این لایحه خواستار اعتصاب سراسری امروز (چهارشنبه) شدند. پکن بار‌ها گفته است، وقوع اخلال در هنگ‌کنگ نتیجه مداخله خارجی است. مقام‌های آمریکایی به تحریم چین و تغییر احتمالی سیاست در قبال منطقه اداری ویژه هنگ‌کنگ تهدید کرده‌اند.
+64
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  فعلا که با اقدامهای احمقانه ات فقط گند زدی آقای ترامپ! در دوران ریاست شما قدرت چین و روسیه و ایران را که متحد هم هستند چند برابر کردی. واقعا خسته نباشی. ایران قبل شما به ماشینهای شما صدمه هم نمیزد ولی حالا پایگاهای عظیمتان را موشک باران میکند و ماهواره به آسمان میفرستد و . روسیه جنگنده هایش را مدرنتر و همین دیروز تا مرزهای آمریکا آمدند. چینی ها هم که بماند مثل یک غول نظامی و تجاری در برابر شما ایستاده. هم گند زدی به آمریکا و هم گند زدی به دنیا آقای ترامپ! بری که برنگردی.
  71
  31
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
  ۷۸
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  هیچ گروه مذهبی نمیتواند به صلح وفادار بماند چون بجای عقلانیت از شریعت تاثیر می پذیرند و صلح را مفری می بینند برای پرش های بعدی
  4
  50
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.