قتل ناموسی در ایران؛ «پدر رومینای ۱۳ ساله ،سر دخترش را در خواب با داس برید»

بی بی سی :پلیس استان گیلان گزارش‌ها درباره قتل ناموسی دختری ۱۴ ساله به دست پدرش در روستایی در این استان را تایید کرده است.

پیشتر رسانه‌های محلی گزارش داده بودند که پدر رومینا اشرفی او را با داس در خواب "سر بریده است."

این قتل روز اول خرداد در یکی از روستاهای بخش حویق در شهرستان تالش رخ داد، اما خبر آن چند روز بعد منتشر شد.

مجید رسول‌زاده، سرپرست معاونت اجتماعی پلیس استان گیلان بدون نام بردن از مقتول گفته است که متهم در تحقیقات پلیس، انگیزه قتل دخترش را "اختلافات خانوادگی و فرار او از منزل" عنوان کرده است.

آقای رسول‌زاده گفته "مردی ۳۷ ساله دخترش را با وارد کردن ضربات یک جسم تیز و برنده به ناحیه گردن به قتل رسانده" و "در محل وقوع جرم دستگیر شده است".

به گفته او متهم در تحقیقات پلیس گفته است که دخترش "به قصد ازدواج با مردی ۳۰ ساله بر خلاف رضایت او به دلیل اختلاف سنی زیاد" از منزل فرار کرده بود.
رسانه‌ها چه گفتند؟
رسانه‌های محلی در گیلان گزارش داده بودند که رومینا اشرفی در رابطه‌ای بوده که خانواده او به شدت مخالف آن بوده‌اند و به همین دلیل از خانه فرار کرده است.

اما پلیس بعد از گزارش خانواده‌ها او و مرد همراهش را دستگیر کرده است. به گفته شاهدان محلی رومینا از ترس جانش نمی‌خواسته به خانه برگردد اما پلیس "طبق قانون" او را تحویل خانواده‌اش داده است.

بنا بر این گزارش‌ها بعد از بازگشت به خانه، پدر رومینا در خواب به سراغ او می‌رود و ابتدا سعی می‌کند او را خفه کند، اما نمی‌تواند و با داس گردن او را می‌برد و "سرش را از تنش جدا می‌کند."

مادر رومینا بعد از دیدن این صحنه با شیون و فریاد همسایه‌ها را خبر می‌کند و در نهایت پلیس پدر رومینا را دستگیر می‌کند.
نام "قاتل" روی اعلامیه ترحیم
این قتل ناموسی در فضای مجازی بازتابی گسترده همراه با شوک و ناباوری داشته است.

تصویری از اعلامیه ترحیم این دختر ۱۴ ساله دست‌به‌دست می‌شود که نام پدر او زیر نام مقتول و به عنوان اولین اسم از افراد صاحب عزا دیده می‌شود.
این موضوع در کنار سرنوشت قضایی پرونده موجی از نفرت و انتقاد را در میان کاربران و شبکه‌های اجتماعی ایجاده کرده است.

بر اساس قانون مجازات اسلامی در ایران پدری که فرزندش را بکشد قصاص نمی‌شود و در صورت محکومیت در دادگاه به پرداخت دیه و حبس محکوم می‌شود.
دو روایت متفاوت
سایت میدان در گزارشی با مردی که گفته شده دوست رومینا اشرفی بوده و همین طور عموی مقتول صحبت کرده که دو روایت متفاوت از ماجرا تعریف کرده‌اند.

در این گزارش، بهمن ۳۵ ساله گفته است که پدر رومینا به دلیل آن که "مذهب ما یکی نبود" مخالف ازدواجشان بوده و در پی این مخالفت‌ها رومینا از او خواسته که "او را فراری بدهد".

او می‌گوید آنها با هم فرار کرده‌اند تا این که پدر رومینا از او به دلیل "آدم‌ربایی" شکایت کرده و در نهایت پلیس آنها را دستگیر کرده است.

بهمن گفته است که یک شب در بازداشت بوده اما چون رومینا در بازجویی‌ها گفته که به اجبار همراه او نرفته، آزاد شده است.

اما اسفندیار اشرفی، عموی رومینا در گفت‌وگو با سایت میدان، بهمن را متهم کرده که "با زور و تهدید" رومینا را با خود برده و شش روز او را نگه داشته است.

او می‌گوید: "بعد از این موضوع حتی ما خواستیم که بیایند و خواستگاری کنند اما خانواده آن پسر گفتند نه، پسر ما اشتباه کرده است. حتی عاقد آمده بود که عقدشان کند اما آن پسر قصدش چیز دیگری بود."

عموی مقتول می‌گوید مادر ۴۰ ساله رومینا شرایط روحی خوبی ندارد و زندگی برادر شش ساله رومینا "نابود شده است."
 
رادیو فردا :به نوشته خزرآنلاین، با بازگشت رومینا و افزایش اختلافات و تنش‌های خانوادگی، پدر که نمی‌توانست با ماجرای فرار دخترش از خانه کنار بیاید، روز پنج‌شنبه، اول خرداد، با استفاده از خلوتی خانه، سر دختر ۱۳ ساله را با داس در حالی که او در خواب بود به طرز فجیعی از تن جدا کرد.
بر اساس گزارش‌ها، وی بعد از ارتکاب به قتل، با در دست داشتن داس از خانه خارج شد و پس از مراجعه به پلیس، به قتل دخترش اعتراف کرد.
 
به گزارش گیل‌خبر، رومینا اشرفی، متولد ۱۳۸۵ در بخش حویق از شهرستان تالش، دلباخته یکی از مردهای همشهری بود و در پی مخالفت‌های شدید پدرش با این ازدواج، از منزل فرار کرد.
پس از پیگیری دو خانواده و بازداشت آنها از سوی پلیس، با وجود هشدارهای مکرر رومینا مبنی بر خطر جانی وی در صورت بازگشت به منزل با توجه به «خلقیات» پدرش، وی بر اساس قانون به پدر تحویل داده می‌شود.
 
با آن که پدر رومینا بازداشت شده، اما بر اساس ماده ۲۲۰ قانون مجازات اسلامی، پدر به عنوان ولی دم در قتل فرزند قصاص نمی‌شود، بلکه قصاص تبدیل به دیه و تعزیر می‌شود.
+16
رأی دهید
-85

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  بنظر من امام جمعه روستا را باید اعدام کنند. و از آن بهتر آنست که امام جمعه های روستا های اطراف به شعاع سه هزار کیلومتر را هم اعدام کنند.
  11
  132
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  مقصر پلیسه که بچه رو تحویل خانواده داده. بعید میدونم حتی در ایران بچه ای که در معرض قتل هست راحت به خانوادش تحویل بدن. این پلیسای محلی بی شعور هستن.
  8
  118
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  داش ممد. ناموس، غیرت. مردانگی. زن باید شخصیت داشته باشد، نجیب باشد. سر به زیر. باشد. پهلوان محله.که از ناموس دختر محل دفاع میکند. این فهرهنگ اسلامی یک ملت است. ملتی که شیخ فضللا نوری دارد.زمانی که این نوری می‌‌گفت. رفتن زنان به مدرسه مثل این است. که زن را به فاحشه خانه فرستاد. همان زمان با نوری ما. یک زنی‌ بود به نام مادام کوری. ۲۰۰ سال پیش.که با کشف رادیو اکتیو . حرفه پزشگی دگرگون کرد. تا وارثان شیخ ننگ نوری . سرطان خود را مداوا کنند. نوری و کوری. ما برای نوری تصمیم گرفتیم. پس حیران نباشید. که یک پدر چنین جنایتی می‌‌کنند. آنکه گوید این اسلام نیست. پس چیست ؟ این اسلام ناب حسینی و خمینی است.
  8
  97
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  خااااک بر سر وزارت آموزش و پرورش و فرهنگ و نهضت سواداموزی و جهاد سازندگی و بهزیستی و کمیته امداد و .. که هنوز نتونستند بعد از چهار دهه حتی یک فرهنگ غلت را تغییر بدن.
  7
  97
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  خاک توی سر این کربلائی که بعلت حسین زدگی اسلامی رفتار کرده است
  5
  94
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷
  ۷۰
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا

  تو آگهی تسلیت اولین اسم هم اسم پدر وحشی این دختربچه ست! وقاحت رو می بینید؟!!
  4
  101
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
  ۷۶
  واقع بین ایرانی - هامبورگ، آلمان

  رومینا جان راحت شدی .رومینا جان قاتل تو ان پدرت یعنی کربلا رضا نیست که اسم بی مسمی ان در اگهی منشره خود نمایی میکند. قاتل تو ان قاضی بی معرفت نادانی است که در مقابل در خواست ها و ناله های تو توجه ای نکرد .این قاضی از قضاوت چیزی نمیداند و احترامی برای عدل و قضاوت قائل نیست چون اگر قاضی عادلی بود ترا بدست جلاد نمیداد . رومینا جان قاتل تو ان جلادی است که لباس قضاوت پوشیده اما از عدل اطلاعی ندارد و در مقابل ناله ها و در خواست ها ترا بدست جلاد سپرد. رومینا جان تمام ایران دلشان از این بی رحمی درد گرفت
  4
  85
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  هیچی به هیچی . یه دختره مثله دسته گل پر پر شد . مادر در حد مرگ نابود میشه . یه خانواده از هم میپاشه . و قانون فوق پیشرفته ی اسلام هم که در اینجور مواقع گل میکاره . خاک تو سرتون با این دینه مسخره و این کشور داریتون. بچه داره ضجه میزنه منو ندین به دست پدرم ولی متاسفانه عامل اصلی قتل همین پلیسه بی رحمه .
  4
  87
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
  ۵۶
  ماساچوست - کانادا، جزیره کریسمس

  تنفر و مرگ از این پدر و ریق به این دین و قانون:. بر اساس ماده ۲۲۰ قانون مجازات اسلامی، پدر به عنوان ولی دم در قتل فرزند قصاص نمی‌شود، بلکه قصاص تبدیل به دیه و تعزیر می‌شود.
  5
  61
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
  ۳۸
  freedom of the press - تهران، ایران

  حالا اگه‌ پسرش بود با می کشتش. کاش خانواده ها با دختر و دیرشون بیشتر دوست بودند که دختر و پسر می تونست راحت با پدر و مادر صحبت کنه . اگه اینطور بود این دختر را بیشتر نصیحت می‌کردند که این سن برای عاشقی و ازدواج خیلی خیلی زوده و راهنماییش می کردند ولی در هر حال کشتن یک انسان یک انتخاب بسیار اشتباه است . با کشتن دخترش هیچی فرق نکرد مردم سبک مغز حراف حرف مفت زن باز هم حرف مفتشون را می زنند خب نمی کشتیش چون در هر حال حرف مفت زن که خودشون هم همین مشکلات را در خانواده خودشون دارند پشت سرت حرف مفت می زنند.
  2
  45
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۸
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  اسیدپاشی قتل ناموسی دزدی اختلاص رشوه . باید نوشت : قاتل شدن چه آسان ...آدم شدن محال است!
  4
  52
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
  ۳۲
  shahruz-kh - فرانکفورت، آلمان

  تاثیرات, انقلابی اسلامی بعد از چهل سال
  4
  59
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۵
  ۶۶
  senator x - تهران، ایران

  این اسلام به 20 زبان مختلف میگوید که در آئین من ,زن فقط خداوند برای رفع شهوت مرد آفریده و ارزش دیگری ندارد و تف باین قانون قضائی ایران و تف بآن نیروی احمق انتضامی که با ابراز آن دختر که اگر مرا تحویل خانواده ام بدهید,جانم در خطر است,مرتکب این قتل شدند و تف بمن و تو که با این جنایتکاران سازش میکنیم
  7
  52
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا

  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. فرهنگ مردمه. حالا اسلام هم قاطیش. اما چرا باقی مسلمونا مثل ما نیستن؟. تو همین کانادا سال پیش یکی زنشو کشت. از ۱۰ تا ۲ نر مخالف بودن. وقتی بین دو سه نفر بین خودمون بحث این همسر کشی پیش میومد به من انگ بی ناموسی میزدن. شما به قبل اسلام نگاه کنی میبینی با افتخار نوشتن ایرانیا زن به غریبه نمیدهند . الان مگه غیر اینه؟ . چه اسلام چی بی اسلام همینه. بعضی چیزا ریشه ایی و اساسیه. تا وقتی به صورت ریشه ایی بحث نکنیم درست نمیشه. شما وقتی پی خونه نیاز به زه کشی داره نمیایی داخل اتاقو رنگ کنی. باید بری زه پی خونه رو گود برداری و عایق کنی. هزار بارم بگی ای بابا اتاقو رنگ کردم پس چرا پی خونه نم میده درست نمیشه. مشکل مملکت اینه. کسی نمیخواد ریشه ایی کاری کنه. یا حتی حرفشو بزنه .چون طبق معمول این حرف که ایرانی این کارا رو نمیکنه و اگه یکی جرم کنه به خاطر اسلام و انقلاب و این چیزاست میرسیم. یعنی همونکه میگن ما بهترینیم و هرکی این کارا رو میکنه ایرانی نیست. جالب اینه سران جمهوری اسلامی ایران همین حرفو میزنن. اونام همینا رو میگن. میبینی؟ بحث و مشکل اینه.
  88
  9
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا

  یاد قضیه سال پیش تو کانادا افتادم. چون همسرکشی و ناموسی بود دهن به دهن پیچیده بود. جالب اینه اکثر کسایی که موافق همسر کشی بودن شب و روز الکل میخورن گوشت خوک میخورن و هر جمعه شب یه پاشون تو کابارس. اما موافق بودن. حتی دفاع میکردن. حتی به من گفتن تو بی غیرتی و نمیدونی ناموس یعنی چی. حالا بگم خودمم گوشت خوک میخورم الان بیکن تو یخچال دارم خاستین عکس میگیرم. خودم الکلی جات مینوشم. خودمم کاباره میرم.
  87
  6
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵
  ۴۷
  جناب سروان - مونرآل، کانادا

  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. از غلت نوشتنت معلومه باید هم فحشهای آبدار به آموزش پرورش بدی هاهاها صدبار از روی این کلمه غلط جریمه باید بنویسی
  32
  3
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۳
  ۴۷
  جناب سروان - مونرآل، کانادا

  [::senator x - تهران، ایران::]. [::senator x - تهران، ایران::]. بنده خدا هفتادوهفت سال ازخدا عمر گرفتی چهل سالش عین پیرزنها نفرین و لعنت کردی راستی الان از سن حوزه لس آنجلس چه خبر؟چهل سال تو حوزه بودی سی سال هم است که تو سن حوزه هستی هاهاهاهاهاهاهاهاهاهاها
  33
  1
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۹
  ۱۰۳
  vikingoslo - اسلو ، نروژ

  مرتیکه الدنگ و روانی !!مقصر آخوند های حیوان هستند که مروج این چرت و پرت و دریوری های جنون امیز هستند
  2
  32
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۲
  ۴۷
  جناب سروان - مونرآل، کانادا

  کلعلی از بلاد فرانکفورتیه اون سیخ و سنگ رو بذار کنار خبر رو درست و درمون بخون .دخترت سیزده ساله باشه بگه من میخوام با پسر مشتی حسن بقال که سی سالشه ازدواج کنم میذاری یاتوهم با داس میری مغازه مشتی حسن؟یادم رفت با داس و چکش ویراق آلات مشکل داری کلعلی هاهاها #نه به خریدن جنس از موتوری هاهاها
  30
  2
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۹
  ۵۴
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  باید به تمام قوانین جمهوری اسلامی بصورت سرپائی ...
  4
  25
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران

  البته اینم داشته باشید که دختر 13 ساله چرا با مرد 35 ساله باید بره؟ یا دختره خیلی چشم و گوشش باز بوده یا بهمن آقا خیلی زبون باز و پدرسوخته بوده
  44
  8
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴
  ۵۳
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  این پدر را داشته برای همین از خانه پدریش مجبور شده فرار کند و کسی را پیدا کند و خودش را به این کس بسپارد , ولی متاسفانه قاضی بی شعور این دختر نحیف کم سن و سال نازنین را به دست پدرش میسپارد که جانش توسط همین پدر جلاد گرفته می شود.
  5
  22
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  عزیزان در قرن 21 هستیم و نه دوران توحش اسلامی در 1400 سال قبل. دختر عاشق شده است. چیزیکه ممکن هست در این سن برای دختر و پسر من و شما هم رخ بدهد. اگر این پدر ذره ای فهم و شعور داشت و با دخترش دوست نزدیک بود ، با او گفتگو میکرد تا این عشق 13 سالگی و بچه گانه از سرش به در رود. اما این جناب کربلائی خشونت اسلامی دارد و می خواهد همه چیز را علیوار و مثل میرغضب با زور حل کند که همین خشونت و تلخی اسلامی هم دست او را به خون برد
  1
  5
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  اولن کلب علی‌ از مقداست شما است. ما را با این نام‌ها کاری نیست. شما هستید. که افتخار می‌‌کنید. کلب علی‌ و غلام این و آن هستید. این افتخار پیشکش شما. سیخ و سنگ هم. برازنده آقات است. که می‌‌کشد و نعره می‌‌کشد. من همانم که. که مامانش صیغه حمزه شیر کش بود. آائ امریکا آائ اسراهیل. بیاد جلو.خماری که می‌‌یاد. روسیاهی آن برای شما. وگرنه که تا کنون لال نبودی. دست اخر هم .زمانی‌ که، حضرت پدوفیل عاشق بچه ۹ ساله می‌‌شود، و خطبه آن را با نام خدا می‌‌خوانید. چرا نباید .که دختر ۱۳ ساله عاشق مرد ۳۰ ساله شود. از کی‌ تا مخالف پدفیلی شودی. یا اینکه بستگی به این که پدوفیل است؟چرا یک چیزی می‌‌پرانی.که تف سربالا شود.
  1
  2
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱
  ۳۵
  janahi - دبی، امارات متحده عربی
  لعنت بر نظام آخوندی که افراد کله شق و تهی از مغز تحویل جامعه ما میدهد
  1
  2
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۱
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  نکته ی بسیار عجیب در تصویر مرگ این دختر بینوا. نام 5 مرد فامیل نوشته شده بعنوان بستگان مقتول.. نام اول اسم پدر قاتل است با پیش درامد...پدر گرامی رومینا..عجببببببببببب
  1
  1
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۱
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::آذرمیانه - آذربادگان، ایران::]. فقط ابلهان و بیسوادان این حرف را میزنند ولی به این فکر نمیکنند که این طفلکی نیاز به محبت داشته محبتی که از پدر دریافت نمیکرده و فقط خشونت و تهدید و تحقیر چه برای این دخترک چه مادرش ایراد از رومینا و یا بهمن نبوده ایراد از آن قاتل وحشی که نامش پدر است بوده که رومینا را مجبور کرده برای دریافت محبت به کسی پناه ببره همسن پدر خودش
  0
  0
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۹
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد
  مقصر اصلی کیست؟مهم‌ترین وظیفه والدین حفاظت از فرزندان است..مهمترین وظیفه خانواده حفاظت از اعضای خانواده است..این وظیفه فقط مختص با انسان نیستید. شما میتوانید این را در تمام حیوانات مشاهده کنید..مهم ترین وظیفه حکومت ها حفاظت از جان شهروندان خود است. حکومت اسلامی این وظیفه را برای خود نمی داند ..بلکه حفظ نظام از اوجب واجبات اوست. اگر واجب دانست حتی اصول دین خود را نیز نقض کرده و مردم را به هر بهانه ای به قتل میرساند..طبق روایت پیامبر اسلام «انت و مالک لابیک» یعنی پدرمالک مال و جان فرزندان خود است..ماله کشان "نظام مقدس"! ولی مسئله را طور دیگر مطرح می کنند و ادعا دارند . «اگر فرزند "نفقه" را به بهترین نحو به پدرش بدهد، پدر دیگر اجازه ندارد از اموال فرزند چیزی را بگیرد». .در صورتی که معنی «انت و مالک لابیک» تو و اموالت از آن پدرت می‌باشد است. نفقه یعنی هزینه زندگی عیال و اولاد است وهیچ ربطی به "جان" ندارد..حکومت اسلامی تنش را بین جامعه٫ خانواده ها و بین افراد و به سطح بی سابقه ای رسانده است.
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۲
  ۵۸
  فضول بک - سوئد، سوئد
  ایا تعداد قتل اعدام جنایت دزدی زندانی و فرار اعضای خانواده ها‏ در هیچ دوره ای در تاریخ ایران به اندازه امروزبوده است ؟؟..فرار رومینا اشرفی یک دختر نوجوان۱۳-۱۴ ساله (نابالغ ) با یک مرد ۳۰ ساله(مجرم) و قتل فجیع و غم انگیز به دست پدرش با اعتقاد مقدس بودن"قتل ناموسی"ریشه در کودک همسری در اسلام و مالک دانستن پدر به جان فرزندان خود بجای محافظت از جان انها و نتیجه تنش حداکثری در جامعه است..اگر چه رومینا اشرفی که زندگی برایش با هزاران آرزو تازه شروع شده بود..و سرش در تخت خواب خودش توسط پدرش بریده شد ولی قاتل این دختر نوجوان زیبا فقط پدرش نیست بلکه قانون اساسی ٫رهبران٫ سیاستمداران، حقوقدانان، استاد دانشگاه ها، روزنامه نگارها و فمینیستی ها و تمام حامیان جمهوری اسلامی ست که از نقد عریان شریعت اسلام که پایه اصلی جمهوری اسلامی ست عبا دارند..و مانه ترقی و به امروزه شدن قوانین کشور شده اند..با مهر و سپاس
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۳
  نظر شما چیست؟