همایون شجریان در حال انجام تمرین‌های بوکس (ویدیو)

اهل موسیقی به اتفاق بر این نکته باور دارند که همایون شجریان در تکنیکِ آوازخوانی سرآمد است. تسلط او در خواندنِ هر گامی تقریبا در موسیقی ایران بی‌مانند است. تحریر‌های متنوع، تکنیک بالا، تسط بر ملودی و ریتم و البته داشتنِ نفس طولانی از مهمترین ویژگی‌های آوازخوانی همایون شجریان است.
 
وقتی همایون شجریان آلبوم «شوق نامه» را زیرنظر محمدرضا درویشی منتشر کرد، پدرش در توصیف توانایی‌های همایون شجریان گفته بود که «من نمی‌دانم همایون این همه نَفَس را از کجا آورده است.»
 
همیشه شنیده شده که همایون شجریان زیاد به کوهستان می‌رود و آنجا به تمرین آواز می‌پردازد. شاید همین مسئله و تمرین در دامان کوهستان یکی از دلایل این توامندی است.
 
اما در روز‌های اخیر فیلمی از همایون شجریان منتشر شده که او را در حال تمرین بوکس نشان می‌دهد. این فیلم نشان می‌دهد که همایون در چهل و سه سالگی به شدت مشغول انجام تمرین‌های بوکس است.
 
رشته ورزشی بوکس از جمله ورزش‌های سنگین است که ورزشکاران این رشته با تمرین‌های فشرده، استقامت و نَفَسِ‌شان را بالا می‌برند.
 
در ادامه فیلم مربوط به تمرین‌های همایون شجریان را می‌بینید:
+34
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۱
  romano - تهران، ایران
  با عرض احترام به آقای شجریان و پسر خلفش ولی اون بینی نشون میده چقدر بوکسوری! ولی خوب در اینکه اهل ورزشی و الگوی جوانایی شکی نیست.
  18
  8
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  هر چند درک هنر موسیقی سلیقه ای هست ولی من فقط صدای خوانندگانی را دوست دارم که کلمات شعر را درست ادا میکنند ولی شجریان پدر و پسر کلمات را به نفع موسیقی مثله کرده و نامش را هم تحریر گذاشته اند. من ترجیح میدهم موسیقی بی کلام بشنوم بجای کلماتی خورده شده و نامفهوم. به یقین خیلی هم چندان توجه به شعر نداشته و این نوع خونش و گویش را دوست دارند و البته برای من محترم هستند
  14
  11
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  پرچم انگلیس اونجا چیکار میکنه ؟خخخخ
  2
  10
  ‌سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶
  نظر شما چیست؟