دادستانی تهران متهم کردن استاندار خوزستان به دریافت رشوه را «غیرقانونی» دانست‎

 غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان، اتهامات علیه خود را «باطل» خوانده استرادیو فردا :به دنبال دادگاه رسیدگی به اتهام‌های امید اسدبیگی، مدیرعامل شرکت نیشکر هفته تپه، و گفته‌های او درباره پرداخت «رشوه به استاندار خوزستان و همسرش»، دادسرای عمومی و انقلاب تهران هشدار داد که وارد کردن اتهام به این مقام دولتی «غیرموجه و فاقد مشروعیت قانونی» است.

شماری از رسانه‌های اصولگرا به تازگی در گزارشی از دادگاه غیرعلنی آقای اسدبیگی عنوان کرده‌اند که او هزینه ۲۰ هزار دلاری یکی از سفرهای استاندار و خانواده‌اش را به همسر استاندار داده و همچنین از طریق یک واسطه مبلغ ۲۰۰ هزار دلار نیز به همسر استاندار پرداخت کرده است.

امید اسدبیگی متهم ردیف اول پرونده رسیدگی به «تخلفات ارز‌های دولتی» است. او همراه با ۲۰ تن دیگر متهم به «اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز و معاملات غیرمجاز ارز‌های دولتی» هستند.

اما غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان، اتهام دریافت رشوه از مدیرعامل شرکت نیشکر هفت‌تپه را «باطل» خوانده و وعده داده که به زودی «همه چیز روشن خواهد شد».

دادسرای عمومی و انقلاب تهران نیز روز دوشنبه پنجم خرداد با صدور اطلاعیه‌ای عنوان کرد که مسئله اتهام علیه استاندار خوزستان در این نهاد قضایی «مطرح نبوده» و از این رو «وارد کردن اتهام به وی غیرموجه و فاقد مشروعیت قانونی است».

این اطلاعیه با اشاره به گزارش‌ها درباره دادگاه امید اسدبیگی و طرح نام علامرضا شریعتی در آن عنوان می‌کند که «انتساب هرگونه اتهام و یا مطلب ناروا به اشخاص، در صورتی قابلیت استناد دارد که مراحل و سیر قضایی خود را طی کرده باشد».

دادسرای عمومی و انقلاب تهران در نهایت به حاضران در دادگاه آقای اسدبیگی هشدار داده که «باید ضوابط قانونی و اخلاقی را مراعات نموده و از انتشار محتوای جلسه دادگاه به ویژه در مورد افرادی که هنوز در خصوص آ‌ها تصمیم قضایی اتخاد نشده اجتناب کنند».

غلامرضا شریعتی تاکنون حاضر نشده است که به پرسش‌های خبرنگاران درباره این اتهام توضیح دهد.
+4
رأی دهید
-66

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  از اون خنده ی مکارانه ش تو اون ویدئو میشه بفهمی که خیالش از همه چی راحت بود و میدونه که اگه لو بره یه سری کله گنده لو میره واسه همین میدونه که در موردش همه چی غیر قانونی خواهد بود و از این مسئول پاک تر اصلاٌ پیدا نخواهد شد .
  1
  25
  دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  فرقه سرتاپا فاسد
  1
  27
  دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۴
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  بیش از این هم انتظار نداشتیم.
  0
  25
  دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۴
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران

  در ج.ا رشوه ۲۰۰ هزار دلاری رقم مهمی نیست،بحث اختلاس های بالای ۳۰۰۰ میلیارد هم دیگر عادی شده است.حالا چرا این ۲۰۰۰۰ دلار انقدر مهم شده جای تعجب دارد
  0
  24
  دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۲
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  این دزد رشوه گیربی حیا بی اصل نسب معلومه سرش به ته طویله رهبری وصله. بخور بخوره. مگه غیر از این انتظاری داشتید؟ این احمق ها دارند به شعور مردم ایران توهین میکنند. ولی چند تا جوون تو خیابان می رقصند بگیرید ببریدشون زندان. بسم الله, بسم الله, بسم الله, بنام رشوه, اختلاس, دزدی, بسم الله. اون بسم الله بزنه تو کمر تو و زنت و دزدان بیت المال. خدا ریشه تون را از رو زمین ورداره. بی حیاها. این حوزه علمیه و تو بشکه خوابیدن ها چه میکنه؟
  1
  19
  دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  چاقو دسته اش را نمی برد! این ها همه از یک قماشند و از سنت پیغمبر بهره مند هستند
  0
  11
  دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۳
  نظر شما چیست؟