مراجعی که دوشنبه را عید فطر اعلام کرده‌اند

سایت رویداد 24 :در حالی که دفتر آیت الله خامنه‌ای و ستاد استهلال ماه، از رویت ماه شوال خبر داده و یکشنبه مورخ چهارم خرداد را مصادف با عید سعید فطر اعلام کرده اند، پنج تن از مراجع تقلید رویت ماه شوال بر ایشان اثبات نشده است.

 در حالی که دفتر آیت الله خامنه‌ای و ستاد استهلال ماه، از رویت ماه شوال خبر داده و یکشنبه مورخ چهارم خرداد را مصادف با عید سعید فطر اعلام کرده اند، پنج تن از مراجع تقلید رویت ماه شوال بر ایشان اثبات نشده است.

مراجع عظام تقلید سیستانی، صانعی، سبحانی، شبیری زنجانی و مکارم شیرازی، یکشنبه را مصادف با ۳۰ رمضان ۱۴۴۱ قمری دانسته و دوشنبه پنجم خرداد را عید فطر اعلام کرده اند.
آیت‌الله مکارم: یکشنبه عید فطر نیستدفتر آیت الله مکارم شیرازی گفته رویت هلال ماه شوال و اعلام عید فطر برای او ثابت نشده است.

دفتر آیت الله مکارم شیرازی اعلام کرد: رؤیت هلال ماه شوال در شامگاه شنبه ۳ خرداد در هیچ نقطه‌ای از کشور بر آیت الله العظمی مکارم شیرازی ثابت نشده و بر این اساس، روز یکشنبه آخر ماه مبارک رمضان و دوشنبه عید سعید فطر است.
 
مبنای آیت الله مکارم شیرازی، رویت هلال با چشم غیرمسلح است.
+1
رأی دهید
-25

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  Mehrad Hosseinirad - مسکو، روسیه
  قضیه این اخوندا هم شد داستان اون بابا که در قهوه خونه نشسته بود و به مردم طعنه میزدو میگفت شغل بچه های شما که شغل نیست شغل فقط شفل پسر من و وقتی مردم با اصرار از او خواستند بگه که شفل پسرش چیه با صدای بلند و محکم گقت پسر من خر رو با دندونش بلند مبکنه . حالا ماشاالله به این کوروناهای کپک زده ما ماه رو با چشمشمون رویت میکنند عجب شغل ترامپ و اسراییل افکنی.
  0
  6
  دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۱
  نظر شما چیست؟