واکنش نتانیاهو به اظهارات ضداسرائیلی خامنه‌ای: هر کسی ما را تهدید کند، خود در خطر است

صدای آمریکا :بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در واکنش دوباره به اظهارات ضداسرائیلی علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی تاکید کرد هر کسی اسرائیل را تهدید کند، خود در خطر است.

بنیامین نتانیاهو در اولین نشست دولت جدید ائتلافی این کشور با اشاره به اظهارات ضد اسرائیلی اخیر علی خامنه‌ای گفت که تهدیدات متوقف نشده است. حرف‌های خامنه‌ای را شنیدید که ما را تهدید به نابودی کرد. هر که ما را تهدید به نابودی کند، نه تنها موفق نخواهد شد بلکه خود را در یک خطر جدی قرار می‌دهد.

نخست وزیر اسرائیل همچنین با اشاره به این که سیاست ما مقابله با خصومت جمهوری اسلامی در هر کجا است، افزود که تلاش‌های آن‌ها را در ایجاد پایگاه‌هایی در سوریه و توسعه سلاح در این کشور که می تواند اسرائیل را به خطر بیاندازد، مسدود می کنیم.

پیشتر نیز نتانیاهو در توئیتی در واکنش به پوستر دفتر خامنه‌ای نوشته بود او باید بداند هر حکومتی که اسرائیل را تهدید به نابودی کند، خودش را در خطر نابودی خواهد یافت.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، نیز در پیامی در توئیتر ضمن بازنشر توئیت خامنه‌ای، آن را «اظهارات یهودستیزانه نفرت‌انگیز و انزجارآور» خواند.

اشاره آقای پمپئو به توئیت‌ها و پوستری است که سایت علی خامنه‌ای منتشر کرده که درباره مناقشه اسرائیل و فلسیطینی‌ها از عبارت final solution به معنای «راه‌حل نهایی» استفاده کرد. این عبارتی است که در دوران هیتلر توسط نازی‌ها برای کشتار جمعی سیستماتیک یهودیان استفاده شده بود.

پیش از این نیز جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهارات ضداسرائیلی اخیر رهبر جمهوری اسلامی را به شدت محکوم کرد و آن را تهدیدی علیه صلح و امنیت بین الملل دانست.

جمهوری اسلامی بارها از محو کشور اسرائیل گفته و هفته پیش بخشی از مقبره «استر و مردخای» که از مکان‌های مقدس یهودیان است، در شهر همدان در ایران به آتش کشیده شد. مقامات ایران ابتدا این خبر را تکذیب کردند و بعد گفتند یک نفر را در این مورد دستگیر کرده‌اند.
+40
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  چون صدها کلاهک هسته ای داره ولی جمهوری اسلامی صفر کلاهک هسته ای،بین مسلمانها فقط پاکستان چون بمب اتم داره میتونه تهدیدش کنه
  4
  15
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  پاکستان هیچ مشکلی با اسراهیل ندارد. سفارت دارند. بسیار با احترام با هم بر خورد. و روابط عمیق اقتصادی با هم. فقط ما هستم. که کاسه از آاش داغتر هستیم.آقا شرتش را نمی‌‌تواند بالا کشد. ولی‌ ۴۰ سال است می‌‌خواد .اسراهیل را نابود کند.
  5
  18
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  خامنه ای مثل سگ پاسوخته فعلا کلافه هست. تمام برنامه هایش برای ایجاد هرم شیحی (نه شیعی!) فرو پاشیده و یا در حال ویرانی هستند و مزاج اقا به هم ریخته است
  2
  9
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۱
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  شما از حرفهام چنین برداشتی کردین که پاکستان با اسرائیل مشکل داره! مثلا اگه ارتش ماداگاسکار با عمان مقایسه بشه که کدوم قویتره کدوم ضعیفتره یعنی ماداگاسکار با عمان مشکل داره !
  0
  0
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۱
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  من هنوز هم حالی نشدم که چرا بعضی از ملتها از اسرائیل نفرت دارند؟ آلمانیهای فاشیست که زهر خودشونو ریختند حالا ایرانیها و اعراب هم در فکر ضربه زدن به اونها هستند؟! واقعا چرا؟ اونها هم حق زندگی آرام و داشتن کشور مستقل دارند. اونها هم همان خدایی را میپرستند که مسلمانان میپرستند. زمین هم که بزرگ است و جا برای همه هست. یهودیها معمولا انسانهای خوب و اجتماعی هم هستند. مثل اکثر مسیحیها نژادپرست و حسود نیستند. امیدوارم آتش این نفرت احمقانه زودتر خاموش شود.
  3
  9
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۷
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  نفرت از اسرائیل، مثلا اگه سازمان ملل رو گوگل کنین میبینین اسرائیل رکورددار شکستن قطعنامه های سازمان ملل هست یعنی بیشترین تعداد قطعنامه از سازمان ملل رو در تاریخ سازمان ملل نقض کرده
  3
  2
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۹
  ۳۳
  ارشک110 - مشد، ایران
  جمهوری اسلامی و اسرائیل لازم و ملزوم همدیگرند یکی از این دو بدون دیگری دوام نمیاره
  0
  1
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. حسادت
  2
  2
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷
  نظر شما چیست؟