روحانی: از سه مرحله کرونا عبور کرده‌ایم؛ صحن حرم‌ها بعد از عید فطر گشایش می‌یابد

العربیه :حسن روحانی روز شنبه 23 مه 2020 در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اعلام خبر بازگشایی صحن حرم‌ها بعد از عید فطر گفت که در روند مبارزه و مهار کرونا درایران، از سه مرحله تقریبا عبور کرده‌ایم و کم کم وارد مرحله چهارم می‌شویم.

به گزارش اقتصاد نیوز رئیس‌جمهوری ایران در این جلسه در تشریح این مراحل سه گانه گفت «اعلام دقیق بیماری و بسیج همه کشور برای مقابله با این بیماری، عبور از حالت خطرناک و کنترل شیوع آن با طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی و بازگشایی‌های تدریجی و پلکانی کسب و کارها، سه مرحله‌ای بود که تقریبا به جز در برخی مناطق، از آن مراحل عبور کرده‌ایم.»

روحانی در ادامه اظهارداشت: «امیدواریم به تدریج و با سرعت همه کشور را به مرحله چهارم مهار کرونا برسانیم.»

رئیس‌جمهوری ایران با طرح این ادعا که «عده‌ای دنبال هراس‌افکنی هستند و این را نباید بپذیریم»، گفت: «مراقبت‌ها و احتیاط‌های بهداشتی کاملا باید رعایت شوند اما برخی می‌خواهند فضای روانی جامعه را ناامن کرده و یا اینگونه القاء کنند که وضعیت غیرقابل بازگشت است، درصورتی که چنین نیست.»

روحانی در ادامه گفت: «اماکن و صحن حرم‌ها با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از بعد از عید فطر گشایش می‌یابد و درباره بازگشایی کل مساجد و پایان محدودیت برای فعالیت پاساژها، ظرف هفته جاری بررسی‌ها تکمیل و در جلسه شنبه آتی درباره آنها تصمیم گیری می‌شود.»

او اظهار داشت: «از هفته آتی یعنی از دهم خرداد همه کارمندان اداری البته با مراعات تمامی دستورالعمل ها از ساعت 7 و 30 دقیقه تا 14 و 30 در محل کار خود حضور خواهند یافت .»

روحانی بازگشایی موزه‌ها و اماکن تاریخی از فردا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را از دیگر مصوبات این جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا عنوان کرد.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران با جان باختن 59 بیمار مبتلا به کووید19 طی 24 ساعت اخیر در این کشور، مجموع فوتی‌های این بیماری به 7359 نفر رسید.
+1
رأی دهید
-30

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  ارواح ننه ات.
  1
  20
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۵
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  خودشم نمیدونه راجع به چی داره صحبت میکنه
  0
  12
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  حسن آقا اینجوری که تو عبور کردی من فکر میکنم شما از چهارراه عبور کردی !!!!! آخه پیره مرد دنیا هنوز درگیره مرحله ی دومه تو سومیشم رد کردی ؟ نه وجداناٌ چی میزنی که اینقدر تند تند مرحله هارو رد میشی ؟ الان کدوم مرحله ای ؟ آتشفشان یا اژدهایه هفت سر ؟
  0
  9
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۳
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  لابد سه مرحله این بابا "١- اومد ٢- گرفتیم ٣- خالی بستیم" بوده. حالًا میخواد بره مرحله چهارم که سه مرحله قبل رو باز تکرار کنه.
  0
  9
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  حرم ها و مساجد شیشه ی عمر اخوندها هستند!
  0
  3
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۱
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  مهمترین چیز برای آخوند شیعی جان مردم نیست بلکه قبر پرستی هست
  0
  3
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۲
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  امیدوارم کرونا هم در مرحله اخر از خودت عبور کنه روحانیه مکار!
  0
  4
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۸
  نظر شما چیست؟