سلاح لیزری نیروی دریایی آمریکا که هواپیما را در آسمان منهدم می‌کند

عکس تزئینی استصدای آمریکا :ارتش آمریکا اعلام کرد که یک سلاح جدید لیزری را برای مقابله با هواپیماها و اشیاء مزاحم پرنده با موفقیت آزمایش کرده است.

فرماندهی ناوگان دریایی ایالات متحده در اقیانوس آرام با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام این مطلب یادآور شد که آزمایش یک سلاح لیزری جدید که با برخورداری از قدرت تابش بالا قادر است اشیاء پروازی را درآسمان هدف قرار دهد با موفقیت انجام شده است.

در بیانیه فرماندهی ناوگان دریایی آمریکا در اقیانوس آرام بدون اشاره به مکان دقیق انجام آزمایش یاد شده زمان انجام آن شانزدهم ماه مه اعلام شده است.

تصاویری که از سوی نیروی دریایی ارتش آمریکا منتشر شده نخستین آزمایش این سلاح لیزری را بر روی عرشه رزم‌ناو «یو اس اس پورلتند» نشان می‌دهد که یک هواپیمای بدون سرنشین را هدف قرار داده است.
شبکه خبری سی ان ان با انتشار گزارشی در این خصوص یادآور شد که قدرت عملیاتی دقیق سلاح لیزری یاد شده توسط فرماندهی نیروی دریایی آمریکا فاش نشده اما بر اساس تخمینی که پیش‌تر از سوی موسسه بین‌المللی مطالعات راهبردی ارائه شده بود، به نظر می‌رسد که توان آن ۱۵۰ کیلووات باشد.

کری سندرز،‌ فرمانده رزمناو پورلتند می‌گوید که با انجام آزمایش‌های پیشرفته و بکار گیری این سلاح در برابر پهپادها و یا قایق‌های کوچک اطلاعات ارزشمندی در خصوص قابلیت‌های سیستم نشانگر لیزری بدست خواهیم آورد و با این ظرفیت تازه تعریف تازه‌ای از جنگ دریایی ارائه خواهیم کرد.

نیروی دریایی می گوید سلاح‌های لیزری که از آنها به عنوان «جنگ‌افزار انرژی هدایت‌شده» نام می‌برند قابلیت دفاعی بسیار بالایی را در برابر هواپیماهای بدون سرنشین یا قایق های کوچک مسلح ایجاد می‌کنند.

شبکه خبری سی ان ان سال ۲۰۱۷ میلادی نیز از انجام آزمایش یک سلاح لیزری با قدرت ۳۰ کیلووات در خلیج فارس خبر داده بود.
+80
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۰
  varied - ریزه، ترکیه
  با این خبر امریکا خوب بهانه ای دست رژیم جمهوری اسلامی داد طویله رهبری از این ببعد مگر زیر بار میره که هواپیمای اوکراینی در آسمان خودی زده اند از ای ببعد خواهند گفت که امریکا با این سلاح لیزری هواپیمای اوکراینی را زده (فقط منتطر باشید و اخبار را دنبال کنید بزودی خبرش میرسه ) درضمن این خبر شاید برای امریکا تازه باشد ولی قدیمی است ارتش اسرائیل 7 سال قبل موفق به تولید این نوع سلاح لیزری شده است
  19
  29
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  اثرش روی قایقهای تندرو چگونه است؟ بزغاله جزغاله میشه؟ لطفا توضیح بدید؟ ببینم KFC (مرغ سوخاری) تحویل میگیریم؟
  16
  62
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه

  [::Alphabet - پترس، یونان::]. دانشمند فرهیختهُ از وطن گُریخته. ابتدا خبر را-منجمله پاراگراف آخرش را- بخوانید سپس اظهار فضل نمایید.با سپاس
  38
  5
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این خبر جدیدی نیست و لیزر سلاح تهاجمی بود و هست. شاد برد ان بیشتر و پیشرفته تر شده است
  1
  5
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۸
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. خوشبختانه تصاویر بشکه های ایرانی که به سمت هواپیما پرتاپ شده هست.
  9
  16
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان

  [::Alphabet - پترس، یونان::]. اگه منظورت قایقهای سپاه است، بله جزغاله میکنه ولی اونی که جزغاله میشه احتمال داره یکی از بستگان خودت باشه. یک انسان. یک هموطن. یک همزبان. یک سرباز. یک پدر. آخه کدام ملت دنیا به غیر از ما ایرانیها از جزغاله شدن و تکه پاره شدن هموطنهاش خوشحال میشه؟
  40
  13
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۳
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. اینها ایرونی نیستند. ایرانی بودن فقط به داشتند شناسنامه و کارت ملی نیست که. اینها یه مشت تجزیه‌طلب، گروهک کپک زده منافقین و عمریهای عرعری عرعرستان هستند که متاسفانه ملیت ایرانی دارند، البته فقط رو کاغذ.
  23
  4
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۶
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. شما وطن فروش ها. مگر نه اینکه کشتار دی و آبان را خلق کردید؟ کشتی سانچی چه شد؟ هواپیما یاسوج؟ هواپیمای اکراینی با ۱۷۶ سرنشین که عمدتا مغز و نابغه بودند؟ ناوچه کنارک؟ شرمتان باد. اینها هموطن های ما نیستند اینها غاصبان مملکت من هستند مشتی فلسطینی پرست, عراقی پرست, سوری پرست, یمنی پرست, لبنانی پرست. که حتا به آب و خاک این کشور هم رحم نکرده و نمیکنند. مشتی قاچاقچی که باید بزودی در دادگاه های بیطرف محاکمه شوند.
  6
  23
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۰
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  یادی کنیم از پروفسور علی جوان استاد دانشگاه ام آی تی و هموطن آذری که اولین لیزر را در 1960 در امریکا اختراع کردند.
  4
  6
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  واقعا امریکا یک دانشمند ایرانی رو میبره امکانات بهش میده لیزر رو اختراع میکنه و بعد پیگری میکنه برای بهتر کردنش . صفت وحشی برازنده ما هست!
  2
  6
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۱
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  [::Alphabet - پترس، یونان::]. اولا وطن فروش خودتی و ..... دربدر که داری برای جور کردن کیس جعلی پناهندگیت همینطوری دری وری می گی. ثانیا اگه خیلی غیرت و شرف داری کاباراهای یونانو ول کن برو یقه سران جمهوری اسلامی را بچسپ و وطنتو از چنگشون دربیار. عمرا مال این حسابات باشی. خدا میدونه چند ایرانی را بدبخت کردی و حالا فرار کردی داری با چرندیاتت مردمو گمراه کنی. .....
  5
  6
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۹
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. انقد وطن وطن نکن. این شعار وطن وطن یعنی سینه چاکی برای حکومت. دیگه کهنه شده. هر وقت گفتی وای انسان وای طبیعت وای بشریت وای حیوانات میفهمم جیره خور نیستی. وطن یک مرز صرفا سیاسیه. باز حداقل بگی هموطن میفهمم برای آدمهایی که باهات در یک مرز سیاسی به نام کشور زندگی میکنن ارزش دارن. وقتی میگی وطن یعنی از این ترس داری قدرت حکومتت کسر بشه. دست بردارید از این بیشعوری. وقتی همه در یک کره معلق در فضا به نام زمین محدود و محصور هستیم چه وطن و هموطنی بالاتر از این حصار؟ انقدر به خاطر مادیات جوش نزنید چون کل عمرتون شاید 365x70 روز هم نشه.
  3
  5
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۷
  ۳۶
  امیددانا - کانادا، کانادا
  این سلاح جدید نیست و سال 2012 ساختن اسمش AN/SEQ-3 Laser هست و خیلی وقت پیش ساخته شده اما چون قایقهای تند روی سپاه بصورت زنبوری و از همه طرف به ناو هواپیمابر حمله میکنن این اسلحه لیزری هم زمان نمیتونه 100 هدف رو بزنه. این اسلحه در سال 2017 هم آپگریت شد اما باز هم توان رهگیری پهبادها و موشکهای جدیدتر سپاه رو نداره و مهم تر قایق های تندروی سپاه وقتی 100 تایی حمله کنن باز هم نمیتونه از ناو هواپیمابر دفاع کنه. زهی خیال باطل خلیج فاس برای همیشه برای ایران هست و اشغالگران باید بیرون برند اونم با خفت و خاری
  5
  6
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
  ۳۶
  امیددانا - کانادا، کانادا
  این اسلحه یک شکست بزرگ هست واقعیت اینکه بودجه رو 2010 گرفتن و تا امسال بارها اپگریتش کردن و این تغییرات هم هزینه پای ملتهای آمریکا انداخته باز هم مشکل دارن چون سپاه سرعت و رادار گریزی موشکها و پهپادهاشو افزایش داده و قایقهایی با تکنولوژی جدیدتری ساخته که لیزر رو فریب میده
  8
  6
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۸
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::امیددانا - کانادا، کانادا::]. اولا که قایق فایبرگلاس هزارتایی هم حمله کنه فرض کنه به بدنه کشتی برسه میخواد چکار کنه؟ خوب اونهم صدتا سربازش رو با اسلحه میفرسته از بالا بزنندشون!! اصلا میدونی ارتفاع کشتی چقدره زنبوری؟ ثانیا اینا توی آبهای بین المللی هستند اشغالگر محسوب نمیشدند تو هم برو نزدیک امریکا ناوهات رو مستقر کن ..وقتی ناو نداری تا اون فاصله بره چی میگی واسه خودت؟
  2
  5
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۰
  ۳۷
  ebimicro - سینت نیکلاس، بلژیک
  مطمئنید در آسمان؟؟ من تا همین امروز فکر میکردم هواپیما رو زمین راه میره، چه خولیم من!
  0
  1
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۲
  ۳۹
  sergei - یوتا، ایالات متحده امریکا
  یک بنر تبلیغاتی بزرگ در اتوبان نزدیک منزل ما هست: . one B-21 bomber 550 million or 10 million covid-19 tests . . توی امریکا الان ۵۰ روزه که نه ماسک پیدا میشه, نه مایع دست, نه چیزای ضد عفونی ولی توی ادعا و توی سر کشورهای دیگه زدن واقعا اول هست
  2
  3
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۸
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::امیددانا - کانادا، کانادا::]. لیزر مگه قاسم گچکاره فریب بخوره! لیزر پرتوهای نوری با شدت زیاده. تنها راه انحرافش انعکاس یا ایجاد میدان منحرف کننده هست که اونم در رابطه با مقابله این سلاح ممکن نیست.
  1
  4
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::امیددانا - کانادا، کانادا::]. یعنی امریکا میخواد به تکنولوژی سپاه برسه ولی از ٢٠١٠ داره میدوه؟ بابا کم زر زر کنین. یکی این حرف رو میزنه که هواپیمای مسافربری رو با کروز عوضی نگیره. تو هم قطار رو با چیز دیگه از چارپایان عوضی نگیر موقع سوار شدن
  0
  3
  دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۳
  نظر شما چیست؟