نازنین بنیادی از احساساتش در شرایط کُرونا می‌گوید

کیهان لندن: دوستانم در اتحادیه بهداشت روان می‌خواهند بدانند که ما چطور این دوره را می‌گذرانیم. آنها ما را برای درک این واقعیت که چطور این دوره‌ی سرگشتگی را طی می‌کنیم به چالش می‌کشند با امید به اینکه، راهی برای عبور از شرایط ناگواری باشد که به سلامت روان انسان نیز آسیب می‌زند.
 
برای بعضی از ما، علاوه بر این، تابوهای فرهنگی و موانعی بر سر راهِ بیان بی‌پرده‌ی احساسات‌مان نیز وجود دارد. همه‌ی ما دوره‌های تاریکی را در زندگی از سر می‌گذرانیم، دوره‌های دشوار. من هم همینطور. ‌بعضی وقت‌ها احساس سرگشتگی، گیجی، ترس و تنهایی می‌کنم.
 
روشی که من برای غلبه بر این احساس ناتوانی در پیش می‌گیرم، کمک کردن به دیگران است. این کار، مرا فورا از وضعیتِ ضعف و ناتوانی به این احساس که توانا هستم می‌رساند؛ و اینکه می‌توانم با هدف‌گذاری، تغییر ایجاد کنم.من ۱۲ سال است که فعال حقوق بشر هستم. توانایی خدمت به دیگران و خدمات‌رسانی به آنها به راستی مرا توانمند و غنی کرده. می‌توانم صادقانه بگویم که این فعالیت به همان اندازه که برای اهداف بزرگتر بوده، برای سلامت روحی خودم نیز بوده است.
 
النور روزولت گفته، بهتر است شمعی روشن کنیم تا اینکه به تاریکی لعنت بفرستیم. من عاشق این حرف هستم. چون همه ما می‌توانیم یک شمع روشن کنیم؛ مهم نیست که چه کسی هستیم، و از کجا می‌آییم.
 
یک راه دیگری که کمک می‌‌کند تا بر این شرایط چیره شوم، دوستی‌های باارزش است، با احاطه کردن خودم با انسان‌های همدلی که واقعا به دنیا اهمیت می‌دهند.
 
در اینجا می‌خواهم این چالش را با آدم‌های شگفت‌انگیزی به اشتراک بگذارم: شهره آغداشلو، انوپم کِهیر و نیکولس پینک.
+31
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  اه اه چقدر لوس!!
  19
  25
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۲
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  با درودهای فراوان.النور روزولت خیلی بیجا کرده که حرفی را که زرتشت زده،باکمی تحریف، به خود منتسب می کند. این گفته از زرتشت حکیم است که فرموده:"من برای مبارزه با تاریکی شمشیر نمی کشم،بلکه شمعی می افروزم"
  8
  13
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  وآنگهی، به قول دوستی فرهیخته:چرا اینهمه انجمن خیریه و فعال حقوق بشری و سایر کلمات و حرفهای دهان پُرکن وجود دارند که روزبروز بر تعداشان افزوده می شوند،ولی از میزان فقیران دنیا کاسته نشده و نمی شود و از بشریت هم تنها نامی بیش نمانده است؟راستی چرا؟
  4
  13
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۷
  ۳۰
  Sahand145 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  اه اه چه لوس؟!! این خانوم حرف نداره تو ابان ماه هم از مردم ایران پشتیبانی کرد من واقعا احترام میزارم بهش
  10
  11
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
  ۴۲
  مسافران - آنکارا، ترکیه
  [::Sahand145 - سیاتل، ایالات متحده امریکا::]. بنده نه تنها برای ایشان-که به زبان مادری خود حرف نمی زند-احترامی قائل نیستم،بلکه متنفرم که فردی آنقدر اُمی و بی سواد باشد که نه تنها زرتشت حکیم را نشناسد بلکه فرمودهُ حکیمانهُ اورا-با تحریفی سفیهانه- به کسی منتسب کند که جز همسر رئیس جمهور اسبق بودن هیچ هنری نداشته است.
  9
  8
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲
  ۳۰
  Sahand145 - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::] با این وحشیگری که امثال تو دارن ادم از ایرانی بودن خودش خجالت میکشه به تو چه مربوط به چه زبانی حرف میزنه همین که از مردم پشتیبانی کرد از سر امثال تو زیاد تره لیاقت نداری.
  10
  7
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۵
  ۳۹
  aarian - تهران، ایران
  کسانی‌ که به این خانم خرده میگیرند لطفا توجه کنند. این خانم زیبا و هنرمند و با استعداد که با وجود همه چیز تمام بودن همچنان قلبش برای ایران و ایرانی میتپه در ۲۰ روزگی از ایران به انگلستان مهاجرت کرده. مصاحبه‌اش رو با مسیح علینژاد ببینید که چه زیبا فارسی حرف میزنه میگفت که پدرشون شاهنامه رو براشون از بچگی‌ میخونده. ایشون در زمینه حقوق بشر فعاله. امثال شما که گیر میدید به مسائل بی‌ اهمیت که حالا ایشون داره یک نقل قول میکنه همون امثال مهناز افشار و سحر قریشی به دردتون میخورند که آینه تمام نمائ بیفرهنگی حاکم بر جامعه ما هستند.
  3
  19
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۷
  ۳۹
  Zir o Roo - اوترخت، هلند
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. چون بنیادهای خیریه فقط مکانی هستند برای پولشویی نه فقر و فقیرزدایی
  1
  7
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۷
  ۳۹
  Zir o Roo - اوترخت، هلند
  [::Sahand145 - سیاتل، ایالات متحده امریکا::]. [::Sahand145 - سیاتل، ایالات متحده امریکا::]. در حرفی که این آقانوشته من وحشیگری ندیدم
  1
  8
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۹
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  متاسفم از اینکه چه افراد بی مقدار ی رو فعال حقوق بشر می کنند، البته شاید حقوق بشری که سازمان ملل حمایت می کنه، بی بندباری، همجنس گرایی، تعاریف جدید از خانواده، ترویج توریسم جنسی ، مادی گرایی و مصرف گرایی ، همین افراد لیاقتشو داشته باشند. همین فرد عضو فرقه مرموز ساینتولوژی و دوست دختر تام کروز بوده، حالا اومده برای ما معلم اخلاق شده،لیاقت زنان و دختران ایرانی که دارند زحمت می کشند و، درس می خونند، کار میکنند ، خیلی بیشتر از امثال این نوکیسه های ماتریالیسته.
  2
  3
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۸
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::Zir o Roo - اوترخت، هلند::]. این مسافر مشتری قدیمی‌ این سایت. همان باور . مرد چند چهره بسیج سایبری . بعضی‌ وقتها هم به خودش چند تا درجه و میشود سروان.این اسم سایبری. برای زمانی‌. که ادای جلال ال احمد را در می‌‌آورد. از عقاید او. مثلا. می‌‌گوید. شیخ علی‌ پرچمدار عرفان شرق است. یا امام امت. بزرگترین فیلسوف جهان بود. ماکیولی را می‌‌شناسد. و می‌‌گوید، هر کسی‌ به ریش مقدس آقا توهین کند. طرفدار فلسفه ماکیاویلی است. ما به این‌ها می‌‌گوهیم بسیجی‌ منفی‌. زیاد داشتیم. یک کمی‌ نق می‌‌زنند. ولی‌ مشکلی‌ با این ندارند.که سردار این‌ها با تانک روی بچه ۱۲ ساله برود.بعضی‌ وختا هم شیعه سرخ شریهتی نشخوار می‌‌کنند. ولی‌ تا زمانی‌ که. مخالف گفته پرچمدار عرفان شرق شیخ علی‌ نباشد.زیاد داشتیم. در گذشته. جلال. سیمین دانشور. شریهتی. امروز. سروش. مسعود بهنود. بی‌ بی‌ سی‌. وظیفه این‌ها این است. که "گ.." در کاغذ شکلات پیچیده .و به ما بدهند. هفته گذشته توصیه شما. به من. اگر چیزی نویسم.قبلا همه مقاله تا آخر بخوانیم.به چشم گفتم و قول .تا اخر بخوانم. ولی‌ مسافر؟ ابلیسی که لباس فرشته می‌‌پوشد؟
  3
  4
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۳
  ۵۴
  Techlife - کالیفرنیا، ایالات متحده امریکا
  [::مسافران - آنکارا، ترکیه::]. مرحبا.
  1
  3
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸
  ۵۴
  Techlife - کالیفرنیا، ایالات متحده امریکا
  [::Sahand145 - سیاتل، ایالات متحده امریکا::]. [::Sahand145 - سیاتل، ایالات متحده امریکا::]. وحشیگری؟ چرا الکی به دیگران حمله میکنید؟
  2
  3
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
  نظر شما چیست؟