آهنگ آوازخوان زن افغان بازهم جنجالی شد + ویدیو

آریانا سعید یکی از آوازخوانان معروف افغانستان به تازگی در آهنگی جدیدش که ویدیوی آن 20 مه 2020 به بازار آمد، بازهم میان شهروندان افغان جنجال برپا کرد.

در ویدیوی این آهنگ دیده می‌شود، دو تن که صورت‌شان مشخص نیست بیرق (پرچم) افغانستان را پاره می‌کنند، این ویدیو واکنش‌های تندی برخی شهروندان افغانستان را در پی داشت اما از سوی دیگر، برخی شهروندان از این آواخوان حمایت کردند.یکی از کاربران افغان در واکنش به این ویدیو در فیسبوک نوشته است: «این بیرق جانم است، هرکس توهین کند به این بیرق دشمن من است دشمن افغانستان است، هزاران جوان بخاطر دفاع این بیرق شهید میشه، هر رقاصه‌گری می‌کنید لطفا همرای بیرق کار نداشته باشید».

اکرم عسکریار یکی دیگر از کاربران افغان در فیسبوک نوشت: «هرکس به پرچم سه رنگ ما توهین کند. به پدر، مادر، خود توهین می‌کند».

همچنان احمد کاربر افغان دیگر نوشت: «ای وای بحال ما مردم که امروز یک زن بداخلاق بخاطر مشهور ساختن آهنگ خود به تاریخ، مذهب و فرهنگ کشور ما بی احترامی می‌کند».

از سوی دیگر برخی از علاقه‌مندان این آوازخوان آهنگ او و ویدیواش را عالی عنوان کرده و گفتند، «منظور هنرمند نشان دادن نفاق در داخل کشور است».

فهیم کاکر‌ یکی از طرفداران این آوازخوان نوشت: «شعر را بفهم که چی معنا دارد باز انتقاد کن».

ترانه بهروز یک کاربر افغان دیگر نوشت: «به بیرق توهین نکرده منظور اش از اشخاص که در دو طرف بیرق استن و هر کدام به طرف خود می‌کشانه و باعث تفرقه، تعصب و خرابی وطن ما میشه است».

قبل از این نیز، چندین بار لباس‌ها، صحبت‌ها و کنسرت‌های این هنرمند افغان جنجالی شده بود. در آگوست 2017 با وجود موانعی که سر راه برگزاری کنسرت او در افغانستان وجود داشت، کنسرت این هنرمند در کابل برگزار شد. این کنسرت که با موجی از مخالفت‌های عالمان دینی روبه‌رو شده بود، بر خلاف میل و خواست این عالمان دین، 19 آگوست 2017، همزمان با جشن استقلال افغانستان در هوتل انترکانتیننتال کابل برگزار شد.

او همچنان در آوریل 2019 در ویدیویی زنده فیسبوک در جواب دختری که او را بی‌حجاب خوانده بود گفت: « خدا به من از شما نزدیکتر است، من نماز می‌خوانم و وضو هم دارم، اگر حجاب نمی‌کنم اما تمیز هستم مثل برخی‌ها نیستم که حجاب دارند اما مثل خر بوی بد می‌دهند».

این گفته‌های آریانا سعید واکنش‌هایی زیادی را در پی داشت، فرشته کوهستانی یکی از فعالان مدنی و رئیس جنبش زنان کاپیسا در افغانستان خطاب به این آوازخوان گفت: «تو یک زن بی‌هیا و رقاصه هستی، چرا در مورد سیاست، حجاب و اجتماع صحبت می‌کنی».

این فعال مدنی افغانستان، گفته‌های آریانا سعید در مورد حجاب زنان افغان را «توهین آمیز» خوانده و گفت، یک «رقاص» حق اظهار نظر در مورد حجاب را ندارد.

او از حکومت افغانستان و وزارت اطلاعات و فرهنگ این کشور انتقاد کرده و گفته بود: «نمی‌دانم حکومت فاسد ما چرا می‌گذارد چنین انسان‌ها به افغانستان بیایند و وزیر صاحب اطلاعات و فرهنگ که خواب است».
+118
رأی دهید
-102

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک

  "این فعال مدنی افغانستان، گفته‌های آریانا سعید در مورد حجاب زنان افغان را «توهین آمیز» خوانده و گفت، یک «رقاص» حق اظهار نظر در مورد حجاب را ندارد.". این فرشته کوهستانی چه جور فعال مدنی است که هنوز الفبای حقوق مدنی را نمیفهمد؟ این روزها دیگر هر ....خود را "فعال مدنی" معرفی میکند.
  6
  113
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۳
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  هر کس به این خواننده شجاع که جانه خودشو کفه دستش گرفته توهین کنه از حیوان نفهم ترست ،درود به این خواننده،و کسانی‌ که این بانوی شجاع را همراهی میکنند.
  9
  111
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۶
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ

  بسیار ویدئوی زیبائی بود به نظر من این بانوی خواننده از این به بعد برای بیسوادانی که معنی و مفهوم را درک نمیکنند باید قبل از شروع ویدئو توضیح بدهد که هدف چیست و منظور از مثلا پاره شده پرچم به چه معناست .وقتی یک مشت بیسواد و نفهم تجزیه و تحلیل میکنند همین میشود و برای این بانوی هنرمند افغان مشکل ساز و دردسر آفرین میشوند آنهم به علت بیسوادی و نادانی خودشان که نه از موسیقی چیزی میفهمند نه از سیاست و نه اعتراض و نه از ،،،،،،،،،،،،،،، مشکل از شعور و نفهمی و بیسوادی ملت است چه افغان چه ایران فرقی نمیکند و اصرار ورزیدن در اظهار نظر و تجزیه و تحلیل و نقد کردن
  9
  104
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۸
  ۱۰۳
  vikingoslo - اسلو ، نروژ

  آهنگ و کاری خوب و تاثیر گذار . افرادی که با این جور اجرا های موسیقی و هنری به اسم دین یا پرچم و ملیت مخالفت میکنند در واقع همان طرز فکر هایی هستند که همان ملت و کشور رو به این فلاکت و سه روزی کشانده اند . یه روز به اسم دین ,یه روز به اسم پرچم ,یه روز به آرمان های سیاسی ,که در حقیقت همه مخالفت آنها ریشه در یه چیز دارد , جهل !
  7
  53
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  حکایت خانم یکی از دوستان است که شال گوچی Gucciبا رنگ سیاه / قرمز و سبز را به شانه ها داشت و چند پسر افغانی ذوق زده شدند که پرچم ملی افغانستانه
  8
  152
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
  ۲۸
  agha_ehsan - تهران، ایران

  اتفاقا معنیش اینه که اون تاریکی ها ( خرافه پرستهای مذهبی ) افغانستان رو تکه پاره کردن و می کنن دیگه . حرفشم درسته
  4
  67
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
  ۴۴
  samisan - توکیو، ژاپن

  این خانم به پرچم کشورش توهین نکرده به اون ارم وسط پرچم که عکس مسجد اخوندهای بچه باز و کثافت هست را شیطان صفت خوانده
  4
  59
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
  ۵۸
  فرید1614 - بروکسل، بلژیک

  در کل اسلام پا به هر جا گذاشت فرهنگ اون کشور رو از بین برد
  4
  66
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  آی اخ توف انداخت تو این آهنگ!
  15
  88
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۹
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا

  حال میکنین؟ . با تروریسم میجنگن. اما چیکار کردیم؟ تروریسم صد برابر بدتر رو از فرانسه اوردیم جلوش فرش قرمز پهن کردیم. مردم اوردن.
  205
  10
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
  ۴۰
  دیارکو - جزیره واق واق ، جزیره کریسمس

  بیرق دیگه چیه عقب مانده های نفهم .
  23
  202
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲
  ۵۲
  Ahoora Mazda - اکلند، نیوزلند

  تفکر سایبری وطن فروش جیره خار بی وجدان با اسم کاربری سایبری جدید. redsky95 - تورنتو، کانادا
  5
  118
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۱
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  آنهاافغانها هم ۴۲ساله زنان حجاب اجباری هستن مثل ایرانی‌ها، ۴۲سال پیش مردهاشون انقلاب ثور کردن زنان رفتن توی کیسه ،بخاطر داشتن یه بیرق! ،اگه از همون اول تجزیه میشد این بیرق ، آزاد بودن زنان
  21
  25
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۷
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان

  این خانم مبارزه ، تابو شکنه ، شجاع و بى باکه ، ریشه بدبختیهاشونو هدف قرار میده ، وقتى خانه از پاى بست ویران است / خواجه در بند نقش ایوان است ، این خانم اون علت ویرانى پاى بست رو میگه ، ولى خب شاید بهتر بود بجاى پرچم نقشه افغانستان رو از چند طرف میکشیدن
  7
  56
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۱
  ۵۴
  liberté - مونترال، کانادا

  فقط همین طور اگر برای فرخنده هم رگ گردنشان باد می کرد ...
  3
  100
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  شعر و آهنگ عالی هست و در افغانستان (و ایران) با بسیارانی مردم عقب افتاده موج ایجاد میکند
  61
  22
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  علیرغم دو هزار منفی که به من بدهید هر کس در قرن 21 عقیده دارد با شمشیر میتوان ماه را نصف و بعد با اب دهان به هم باز چسبانید علاوه برعقب افتاده خیلی متعصب و ابله هست!
  48
  18
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
  ۴۰
  babak.iraniii - تهران، ایران

  هرجا که آخوند باشد برای اون سرزمین نکبت باره کشتاره ویرانگر و عقب افتاده نوحه و غم و ماتمه .بگیر و ببند و زندانه و آب خوش نمیگذاره از گلو مردم پائین بره
  0
  26
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۱
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  یکنفر از این 37 نفر انسان دانشمند و فرهیخته ای که به من منفی داده است ارشادم کند که چگونه با شمشیر میتوان دل و جگر ماه را در آورد!؟
  10
  10
  یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۵
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  عرعرها و عرعر شده ها هزاران جنایت این دین را می بینند خفه خون. بخصوص در مورد بیماری کثافت بچه بازی پذیرفته شده. ولی در اینجا ناگهان غیرتی. من یکی پرچم شیر خورشید را که تبدیل به پرچمی شد با سمبل خدای جنایتکار این دین پرچم ایران نمی دانم از دولتی سر عنقلاب با شکوه. هر وقت در اخبار خارج انرا می بینم تهوع. خوشتان نمی اید به درک منفی دهید.
  3
  6
  دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۲۵
  نظر شما چیست؟