پومپئو با اشاره به توئیت ظریف: «طنین‌انداز ندای هیتلر شده‌اند»

رادیو فردا :توئیت وزیر خارجه جمهوری اسلامی که از پوستر جنجالی منتشرشده در سایت علی خامنه‌ای دفاع کرده بود با واکنش وزیر خارجه آمریکا روبه‌رو شد.

مایک پومپئو روز جمعه با بازنشر توئیت محمدجواد ظریف نوشت: «باور نکردنی‌ست که ظریف و رهبر ایران فراخوان هیتلر به نسل‌کشی را طنین انداخته‌اند».

وزیر خارجه آمریکا با تأکید بر اینکه «هر تصوری مبنی بر اینکه این رژیم جزئی از جامعه ملل است باید با این تباهی برطرف شده باشد» در ادامه توئیتش نوشت که آمریکا برای مقابله با «این قدیمی‌ترین و پست‌ترین شکل نفرت»، در کنار آلمان و اسرائیل می‌ایستد. مایک پومپئو در انتهای توئیت خود هشتگ «دوباره هرگز» را درج کرده است که در روزهای اخیر علیه اظهارات رهبر جمهوری اسلامی کاربرد یافته است.

پس از آنکه انتقادهای جهانی از پوستر منتشرشده در وبسایت رهبر جمهوری اسلامی و همچنین توئیت‌های بعدی او اوج گرفت، محمدجواد ظریف از آن دفاع کرد و جمهوری اسلامی را باورمند به «راه‌حل واقعی از طریق همه‌پرسی» خواند و منتقدان را متهم کرد متعلق به تمدنی هستند که «راه‌حل نهایی را از طریق اتاق‌های گاز» می‌دیده‌اند.
+31
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  amir-amir - تورنتو، کانادا
  درست است که جمهورى اسلامى رژیم نژاد پرست و تنها تکیه به امت شیعه و خودى دارد اما شما امریکائى ها نیز فرصت طلب تشریف دارید. شما حاضرید با آنان مذاکره و همه امور ستمگرانه و نژادپرستى آنان را به خوبى و خوشى رفع و رجوع کنید به شرط اینکه به خواسته هاى دولت شما پاسخ بدهند خواسته هائى که برآمده از حلقوم ملت ستم کشیده ایران نمى باشد. به کارنامه تان در افغانستان مراجعه کنید که چگونه با طالبان ها مى سازید که حتى تا امروز دست از مردم کشى ملت افغانستان دست برنداشته اند. تروریست هاى قاتل که با حجم گسترده پول و سلاح که یا از عربستان کمک مى گیرند و یا با تجارت مواد مخدر حاصل مى شود.
  7
  8
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۵
  ۸۰
  میلاد2020 - داخائو، آلمان
  یه نفر نیست به ابن خپله بگه: تو و رفقای جانیت توی دنیا جنایت راه انداختین اونوقت به ایرانی ها میگین حکومت هیتلری، وقاحت و پستی توی حکومت آمریکایی اسرائیلی موج میزنه.. دم ایران گرم که خفقان توی گلوی شماها شده و دارین خفه میشین و کاری هم نمیتونین بکنین...
  11
  5
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۶
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  فون ریبن تروپ وزیر خارجه آلمان نازی به مراتب از ظریف مردتر و با شخصیت تر بود.
  3
  11
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۷
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  هیتلر روشما امریکاییهاخیلی کمک کردین« فورد»شما کارخانه های هیتلر رو راه انداخت بانکهای شما بهش وام داد همه چیز رو شما براش آماده کردین تنور رو شما امریکاییها داغ می کنین هیتلر وخامنه ای تاتنور داغ نباشه نمی تونن بچسبونن
  10
  8
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۹
  نظر شما چیست؟