میلیون‌ها شهروند اتحادیه اروپا می‌خواهند در بریتانیای پسابرکسیت بمانند

یورونیوز :بیش از ۳.۵ میلیون تن از شهروندان ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا که در بریتانیا اقامت دارند، قصد دارند همچنان در بریتانیای پسابرکسیت اقامت داشته باشند.

وزارت کشور بریتانیا اعلام کرد این شهروندان اروپایی مقیم بریتانیا فرم‌های مخصوص به ادامه اقامت در بریتانیای پسابرکسیت را پرکرده اند.

دولت بریتانیا فرم‌های تهیه کرده است تا نظر شهروندان مقیم کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سوئیس درباره ماندن در این کشور پس از ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ را بداند. امکان دارد طبق توافق‌های پسابرکسیتی میان دولت بریتانیا و اتحادیه اروپا، شهروندان عضو اتحادیه اروپا نتوانند بصورت خودکار به اقامت خود در بریتانیا ادامه دهند.

وزارت کشور بریتانیا فرم‌ها را در چارچوب «طرح تعیین وضعیت شهروندان عضو اتحادیه اروپا» در اختیار متقاضیان گذاشته است. دولت بریتانیا برای این طرح میلیون‌ها پوند هزینه تبلیغاتی کرده است. هم چنین وزارت کشور پیشنهاد داده است برای کمک به شهروندانی که پس از برکسیت وضعیت آنها دچار بحران شده است، بودجه‌ای معادل هشت میلیون پوند در نظر بگیرد.

به گفته کوین فاستر، وزیر مهاجرت و مرزهای آتی بریتانیا « شهروندان اتحادیه اروپا بخشی از بافت جامعه بریتانیایی را تشکیل می دهند.»

آقای فاستر می گوید: « آنها دوستان، خانواده و همسایگان ما هستند و فرهنگ و اجتماع ما را غنی تر می کنند. بنابراین خوشحالم که تاکنون بیش از ۳.۵ میلیون درخواست داشته ایم، این در حالی است که بیش از یک سال تا آخرین مهلت باقی مانده است.»

همچنین دولت بریتانیا قصد دارد شهروندان عضو اتحادیه اروپا را که بدلیل خشونت خانگی و سوء استفاده ناگزیر به ترک شریک بریتانیایی خود شده اند را بصورت خودکار تحت حمایت این طرح قرار دهد تا آنها نیز بتوانند برای زمانی که می خواهند در خاک بریتانیا اقامت داشته باشند.
+21
رأی دهید
-13

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  حالا این پسابرکسیت کیه، همینه که تو عکسه؟ چه اشکالی داره، بمونه! حالا نمیشه عکس اونورش رو هم بزارین؟
  21
  7
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶
  ۵۲
  hiwa68 - رتردام، هلند
  یکی از اروپا بخواهد بیاد انگلیس برای مهاجرت. کسی میدونه تا چه زمان خوبه. که بعد از برگزیت دچار مشکل نشه. ممنون میشم بگید.
  14
  9
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک
  [::hiwa68 - رتردام، هلند::]. تا زمانی که گیر رد نکا، اسکین هد، وایت پراید، کوکلوس کلن، راکا و اینا نیوفتی خوبه. شایدم شانست بگیره بیوفتی تو دست و بال همین پسابر کسیت!
  12
  5
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
  ۵۲
  hiwa68 - رتردام، هلند
  من فقط یک سوال کردم. چرا منفی گرفتم. این کارکتر ایران هاست.
  16
  7
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴
  ۳۲
  Aryanboy - فرانکفورت، آلمان
  [::hiwa68 - رتردام، هلند::]. فکر کنم تا دسامبر 2020 فرصت داری. ولی اونجا باید رسما تقاضای اقامت کنی که خودش یک پروسه زمان بر است. اینم اضافه کنم که اروپاییهای که زیر پنج سال اونجا اقامت دارند اقامت موقت پنج ساله میگیرند و مشمول حقوق بیکاری و بعضی بنفتها نمیشن. پس بهتره قبل از اینکه به فکر مهاجرت به اونجا باشی حتما کار پیدا کنی بعد مهاجرت کنی. البته اطلاعات واضحتر و کاملتر در سایت رسمی Home Office است. درسته که انگلیس در حال حاضر وضع مطلوبی نداره ولی باز هم ارزش مهاجرت را داره. مخصوصا اگه سیتیزن یک کشور اروپایی باشی. من تا حالا انگلستان نرفتم ولی دوستانی دارم که از مهاجرتشون به اونجا راضیتر هستند نسبت به آلمان و سوئد و غیره. بهرحال امیدوارم روزی بیاد و همگی به وطن خودمون برگردیم که یک متر خاک خشکش به تمام سرسبزیه اروپا و انگلستان میارزه.
  1
  11
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۸
  ۵۲
  hiwa68 - رتردام، هلند
  [::Aryanboy - فرانکفورت، آلمان::]. ممنون. منم همن ارزو را دارم. حرف دلم و زدی.
  0
  7
  شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
  نظر شما چیست؟