مقام فلسطینی: قاسم سلیمانی در عملیاتی پیچیده برای ما سلاح فرستاد

 زیاد نخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فسطین در کنار محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایرانرادیو فردا :دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفته است قاسم سلیمانی «شخصا» یک عملیات پیچیده برای ارسال سلاح به غزه را مدیریت کرده است.

زیاد نخاله در ویدئویی که شامگاه جمعه، دوم خرداد، در اکانت توییتر قاسم سلیمانی منتشر شد، می‌گوید او برای ارسال سلاح به غزه به چند کشور سفر کرده است.

او در این گفت‌و‌گوی کوتاه به نام این کشورها یا زمان دقیق ارسال سلاح اشاره نکرده، ولی با توجه به بخش‌های دیگر ویدئو به نظر می‌رسد این فعالیت‌ها مربوط به پیش از درگیری‌های نظامی آبان ۹۷ باشد. در سال‌های گذشته به طور کلی اشاراتی به فعالیت‌های سلیمانی در حمایت از گروه‌های فلسطینی اشاره شده بود ولی این نخستین بار است که ویدئویی با جزئیات محدود درباره فعالیت‌های فرمانده سابق نیروی قدس سپاه در حوزه فلسطین منتشر می‌شود.

«مسلح کردن کرانه باختری» در فلسطین سیاستی است که مرداد سال ۹۳ توسط آیت‌الله خامنه‌ای اعلام شد.

حکومت ایران به طور عمده از فعالیت گروه جهاد اسلامی فلسطین و حماس حمایت می‌کند.

در ویدئویی که روز گذشته منتشر شد، بخش‌هایی از سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی در ۱۸ دی ۹۸ هم منتشر شده است که می‌گوید قاسم سلیمانی «دست فلسطینی‌ها را پر کرد» و او نیز در جریان این فعالیت‌ها بوده است.
+13
رأی دهید
-52

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  rood120 - منچستر، انگلستان
  داشتم تاریخ را می خواندم و روزنامه اطلاعات زمان شاه را دیدم که عکس های بود که شاه برای شیعیان لبنان کمک می فرستاد و نوشته بود که از حقوق فلسطینی ها حمایت می کند کاری که آخوندها امروز تخته گاز انجام می دهند. برایم جالب بود که حتی شاه هم در یک مصاحبه ای گفته بود اسرائیل ها باید به مرزهای خود برگردند و ما قبول نمی کنیم خاک سرزمین مسلمانان اشغال شود ، افکار خیلی نزدیک به افکار رژیم کنونی کشورمان هست .
  30
  14
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  یواش یواش دارم درک می‌‌کنم. چرا این‌ها حریف اسراهیل نمی‌‌شوند. حتا اگر سردار خودش شخصا سلاح صادر کرده. همه چیز را عوضی‌ بینند. بنا بر حدیث مقدس سردار با با طاهر سلیمانی. هستم سردار سرداران. نگاه به صحرا .بینم دریا. نگاه به دریا بینم .صحرا .‌ای آقا .چه بود. این حدیث ما ؟قربان ریش مقدس. بخوان تو دعا. تا بشود. این چشم قلوچ ما مداوا.این چه حکمتی در دین مبین؟ اینجا نگاه کنم.بینم آنجا. آنجا نگاه کنم.بینم این جا
  6
  25
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  تاریخ را تحریف نکنید. شاه به فلسطینی‌ها کمک می‌‌کرد، ولی‌ پشت مرز جولان ایستاده نبود. و می‌‌گفت. اسراهیل نابود می‌‌کنیم. کمکش کمک انسان دوستانه بود،مثل آلمان که هم به اسراهیل کمک می‌‌کند. هم یکی‌ از بزرگرتین پول دهنده به فلسطین است. دوران شاه را دوست نداری حق شما است. ولی‌ موزیانه شاه را در کنار آخوند‌ها نگذار. اسراهیل در زمان شاه. یکی‌ از بزرگترین طرف اقتصادی ما بود. و در جنگ اول ایران و عراق با حسن البکر عراقی. حافظ اسد. جمال عبدل ناصر در کنار ایران بود.و نجات دهنده خوزستان.وگرنه به تنهاهی حریف نبودیم. این ۳ ته یک طرف با حزب معروف ما و شوروی. که از خوزستان وطنی جدید برای این فلسطین، با وجود این گذشت کرد.شاید هم اشتباه بود. مار در سینه پرورش داد
  5
  10
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
  ۴۰
  Zir o Roo - اوترخت، هلند
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. سلام و صد سلام. یک چیزی که این زیر در مورد قوانین ارسال نظر کم است اینکه بنویسند : کاربر گرامی لطفا قبل از ارسال متن موردنظر آن را یکبار بخوبی بخوانید. :-)
  4
  5
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۵
  ۶۰
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا
  کجاش پیچیده بود؟ دلپیچه داشت؟
  1
  7
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
  ۲۶
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  دیگه سلاح رو بکنی توی هواپیمای ماهان ببره پیاده کنه پیچیدگیش کجاست؟
  2
  10
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
  ۶۱
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  [::Zir o Roo - اوترخت، هلند::]. دو بار خواندم چیز جدیدی کشف نکردم. برداشت من این بود.که نگارنده. بر این است. که سیاست شاه و آخوندا در مورد فلسطین شباهت به هم دارد.یا داشت. هیچ سند تاریخی ندیدم .که شاه گفته باشد. اسراهیل باید .فلسطین را پس بدهد، اگر اشتباه و شما برداشت دگر. پس به من توزیع دهید. شاید اشتباه کردم. ترسی‌ از اقرار کردن ندارم .اگر اشتباه می‌‌بود.
  1
  4
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۴
  ۵۰
  rood120 - منچستر، انگلستان
  Zarduscht فرانکفورت آلمان . گرامی ، شاه به طور مشخص در مصاحبه با روزنامه کویتی السیاسه در تاریخ ۵ آذر ۱۳۵۲ گفت: «نظر ما این بود که اسرائیل باید از سرزمین‌های عربی خارج شود و آن کشور ملزم است که به قطعنامه ۱۹۶۷ شورای امنیت گردن نهد، زیرا ما مخالف هرگونه اشغال از طریق توسل به زور هستیم. ما با باقی ماندن سرزمین‌های مقدس اسلامی در دست مردمان غیر مسلمان مخالف هستیم.»
  1
  1
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰
  ۵۰
  rood120 - منچستر، انگلستان
  Zarduscht فرانکفورت آلمان. گرامی من شاه و دوران او را دوست دارم و از خدمات شاه و رضا شاه ممنون هم هستم . روزنامه اطلاعات ۷ فروردین ۱۳۵۷. شاه در جریان جنگ یوم کیپور به مصر نفت می‌فرستاد و برای عربستان هواپیما و خلبان ارسال می‌کرد تا در پشتیبانی جنگی شرکت کنند. این هواپیماها نیروهای و تجهیزات را از عربستان به سوریه برده و مجروحان سوری را برای مداوا به ایران منتقل می‌کردند. محمدرضا پهلوی همزمان آسمان ایران را به روی شوروی گشود تا بتواند محموله‌های تجهیزات نظامی برای عراق ارسال کند. شاه به طور مشخص در مصاحبه با روزنامه کویتی السیاسه در تاریخ ۵ آذر ۱۳۵۲ گفت: «نظر ما این بود که اسرائیل باید از سرزمین‌های عربی خارج شود و آن کشور ملزم است که به قطعنامه ۱۹۶۷ شورای امنیت گردن نهد، زیرا ما مخالف هرگونه اشغال از طریق توسل به زور هستیم. ما با باقی ماندن سرزمین‌های مقدس اسلامی در دست مردمان غیر مسلمان مخالف هستیم.».
  0
  1
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۳
  ۵۴
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  اینقدر پیچیده بود که آخر سرنسخه خودشو هم پیچیدن و فرستادن به درک
  0
  0
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۷
  ۴۴
  golden remix - استکهلم، سوئد
  چی عاید ملت ایران شد؟ بیکار ها کار پیدا کردند ، شکم گرسنگان سیرشد؟ جیب ملت پر از پول شد ؟
  0
  1
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۲
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.