خامنه‌ای با تشبیه اسرائیل به «کرونا» خواستار نابودی «ویروس» شد

ایندیپندنت فارسی : آیت‌الله علی خامنه‌ای در سخنرانی روز قدس که به دلیل همه‌گیری کووید-۱۹ و لغو راهپیمایی این روز از صدا و سیما پخش شد، با تشبیه «صهیونیسم به  کرونا» مدعی شد این «ویروس» به زودی ریشه‌کن می‌شود. او همچنین خواستار «تداوم مبارزه و گسترش عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی» شد.
 
رهبر جمهوری اسلامی در حالی این اظهارات را مطرح می‌کند که آمریکا، اتحادیه اروپا و اسرائیل در موضعی مشترک اظهار نظرهای چند روز اخیر او در آنچه که تشویق ترور و یهودی ستیزی خوانده شده را «به شدت» محکوم کرده‌‌اند.
 
پوستر طراحی شده امسال به مناسبت روز قدس که در وب‌سایت دفتر رهبر جمهوری اسلامی منتشر شد، حاوی عبارت «راه‌حل نهایی» بود: کلیدواژه آلمان نازی برای کشتار جمعی یهودیان در جنگ جهانی دوم و فاجعه «هولوکاست».
خامنه‌ای که پیش‌تر کرونا را «ویروس منحوس» خوانده بود، در سخنرانی امروزخود مدعی شد: «باید با واقعیت‌های مهلک مبارزه کرد و همانطور که امروز انسان‌های با شعور، مبارزه با کرونا را واجب می‌دانند، مبارزه با ویروس دیرپای صهیونیسم نیز ضروری است و دیری نمی‌پیماید که این ویروس به همت و ایمان و غیرت جوانان، از منطقه ریشه‌کن خواهد شد.»
 
او که پیش‌تر اسرائیل را «غده سرطانی» خوانده بود، در سال ۱۳۹۴ مدعی شده بود که اسرائیل ۲۵ سال دیگر را نخواهد دید.
 
همین ادبیات رهبر جمهوری اسلامی و اعلام نابودی یک کشور به عنوان هدف، یکی از مهمترین عوامل تحمیل هزینه‌های سنگین سیاسی و اقتصادی ناشی از تحریم و ایزوله بر مردم ایران است.
+4
رأی دهید
-38

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  اسراییل چون دارای کلاهک هسته ای است این هم داره می سوزه چون ناکام شده در راه هسته ای شدن
  5
  16
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
  ۷۰
  Roma55 - لانسینگ، انگلستان
  ویروس کرونا همان امام زمان چینی است که ظهور کرده .
  4
  15
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  این زر زیاد می‌‌زند. ولی‌ بیچارگی آدر این است.که سرخ‌ها ما و سرخی که در اصل سیاه است "سرخ سیا" تا این از آمریکا اسرهیل می‌‌گوید. مولتی‌ ارگاسم می‌‌گیرند. یعنی‌ سوراخ سوراخ است. حالا از هرکی‌. هیچ کدام هم از خودشان نمی‌‌پرسند. در جنگ هشت ساله عراق ۱ میلیون ایرانی‌ کشت یا اسراهیل ؟ توی جنگ ۱۷۰۰۰ اسیر فلسطینی یا اسراهیلی گرفتند؟ تو هویزه عرب‌ها تجاوز دسته جمهی یا یهودی ها؟ بشر اسد گفت خلیج عربی‌ یا نتان یاهو؟نصرلا خرس می‌‌گوید ؟ ایران تمدن ندارد؟ یا یهودی ها؟ مسابقه با اسراهیل نمیدیم. ولی‌ فلسطین ۴ تا بازیکن اسراهیلی در تیم دارد. بعد هم .فلسطین می‌‌گوید. ما با ایران بازی دوستانه انجام نمی‌‌دهم. سرخا و سیاه .زد امپریالیست. خدا خر را شناخت.که شاخ نداد،ولی‌ شما ریق زدید به خلقت خدا،
  4
  19
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
  ۳۵
  toopchiyan1986 - لندن، انگلستان
  ویروس کرونا کلا"آخوندها هستند که ولکن این ملت نیستند
  2
  20
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
  نظر شما چیست؟