کاهش چاقی شکمی با نوشیدن روزانه ۳ فنجان قهوه

دویچه وله :محققان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده به تازگی اعلام کرده‌اند زنانی که روزانه ۲یا۳ فنجان قهوه می‌نوشند، بیشتر از دیگران شاهد کاهش چربی‌های بدن‌شان هستند.

به گزارش مدیکال‌اکسپرس و بنا به گفته محققان بریتانیایی، درصد چربی شکمی و چربی سایر اندام‌ها در زنان سنین ۲۰ تا ۴۴ سال که روزانه این مقدار قهوه می‌نوشند، ۳.۴ درصد کمتر از سایر زنان است. همچنین میزان چربی کلی بدن زنان در تمام سنین که این میزان قهوه را در روز می‌نوشند، ۲.۸ درصد کمتر از سایرین است.

چربی کل بدن مردان ۲۰ تا ۴۴ ساله نیز که روزانه دو یا سه فنجان می‌نوشند، ۱.۳ درصد و چربی شکم آنها ۱.۸ درصد کمتر از کسانی است که قهوه نمی نوشند.

دکتر لی اسمیت؛ متخصص بهداشت عمومی دانشگاه آنگلیا روسکین بریتانیا و نویسنده ارشد این تحقیق، گفت: تحقیقات ما نشان می‌دهد که ممکن است ترکیبات فعال زیستی در قهوه به غیر از کافئین وجود داشته باشد که می‌توانند وزن را کاهش دهند و چربی‌‌ها را بسوزانند. از این ترکیبات می‌توان به عنوان ترکیبات ضدچاقی استفاده کرد و بار بیماری‌های مزمن مربوط به همه‌گیری چاقی را کاهش داد.

وی گفت: البته ما اعتقاد نداریم که تنها با نوشیدن قهوه بتوان از چربی احشایی کاست و لاغر شد بلکه این راهکار می‌تواند تنها در کنار رعایت سبک سالم زندگی، پیروی از رژیم‌های غذایی سالم، تحرک کافی و اجتناب از استعمال دخانیات، موثر واقع شود.
+6
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟