تلاش ۱۶ نماینده برای ممنوعیت تن‌فروشی در آلمان

دویچه وله :دولت آلمان با شیوع کرونا تن‌فروشی در این کشور را ممنوع کرد. مراکز عرضه‌ این خدمات جنسی فعلا تعطیل‌اند. اکنون برخی نمایندگان مجلس آلمان معتقدند، بهتر است این مکان‌ها برای همیشه تعطیل شوند.

باتوجه به تعطیلی موقت مراکز عرضه خدمات جنسی در آلمان به دلیل شیوع کرونا در این کشور، گروهی از نمایندگان بوندستاگ (پارلمان آلمان) خواستار ممنوعیت تن‌فروشی (روسپی‌گری) و ارائه برنامه‌هایی حمایتی برای کمک به کارگران جنسی در راه تغییر شغل شده‌اند.

این دسته از نمایندگان در نامه‌ای به رؤسای دولت‌های ایالتی، نوشته‌اند ممنوعیت تن‌فروشی وضع شده در دوران بحران کرونا، نباید لغو شود. این نمایندگان می‌گویند، درصورت لغو ممنوعیت کنونی، بیم آن می‌رود که کانون‌های جدید انتشار بیماری ایجاد شوند.
فاصله‌گذاری اجتماعی در رابطه ممکن نیست
در این نامه که ۱۶ تن از نمایندگان آن را امضا کرده‌اند، آمده است: «بدیهی است که تن‌فروشی می‌تواند نقش یک پخش‌کننده فوق‌العاده سریع اپیدمیولوژیک را داشته باشد. روابط جنسی معمولا با فاصله‌گذاری اجتماعی همخوان نیستند.»

امضاکنندگان همچنین یادآوری کرده‌اند که در ردیابی زنجیره انتقال کرونا، افراد اغلب ارتباط با کارگران جنسی را پنهان می‌کنند.
"ریپربان" در هامبورگ، خیابانی خالی که روزی پر از مشتری بود، حالا خالی از هیاهوستاز جمله امضاکنندگان درخواست عدم لغو ممنوعیت تن‌فروشی، می‌توان به یک پزشک و اپیدمولوژیست و یک فعال سندیکایی که هر دو از حزب سوسیال دموکرات هستند و هرمان گروهه، وزیر پیشین بهداشت آلمان از حزب سوسیال مسیحی اشاره کرد. 

افزون بر این، نمایندگان امضاکننده نامه می‌خواهند تن‌فروشی را به‌طور کامل ممنوع کنند زیرا این کار فعالیتی غیرانسانی، مخرب و ضدزن است و کارگران جنسی در بیشتر موارد مجبور به انجام آن می‌شوند. در این نامه آمده است، "این زنان تسلیم دلالان هستند. نه با بازگشایی این مراکز، بلکه با فراهم آوردن امکان گذراندن دوره‌های آموزشی یا فعالیت در شغلی که بتوانند با آن امرار معاش کنند، می‌توان به آنها کمک کرد."

این گروه از مخالفان بازگشایی مراکز عرضه خدمات جنسی، به رؤسای دولت‌های ایالتی آلمان توصیه می‌کنند که با برنامه‌های حمایتی، همانند تجربه سوئد در این‌باره، به این زنان برای خروج از این فعالیت کمک کنند.

روسپی‌گری در سوئد به عنوان شکلی از خشونت علیه زنان ممنوع است.

بری‌مایر، یکی از زنان امضاکننده نامه تأکید می‌کند: «این زنان به کلاس زبان، محلی برای زندگی، بیمه درمانی، کار و درمان ضربه‌های روانی‌شان احتیاج دارند.»

در آلمان در حال حاضر ۳۳ هزارکارگر جنسی وجود دارد که فعالیت آنها رسما به ثبت رسیده‌ است. گفته می‌شود که شمار این افراد در مجموع تا ۴۰۰ هزار تن می‌رسد. بسیاری از افراد، از کشورهای اروپای شرقی به آلمان آمده‌اند
+15
رأی دهید
-17

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  کلا با روح و ذات بشری مغایر هستش. زودتر بایست در همه جا غیر قانونی شه. البته مبارزه با مافیای کثیف و دلالان پشت و جلوی پرده و همینطور اون بخش هایی از دولت که بوسیله مالیات و یا بهداشت که از لحاظ افزایش بیماران مقاربتی و به تبع هزینه درمان منفع می شن، کار سختی هستش.
  8
  9
  ‌پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۴
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  درسته که اکثر زنها بعلت فقر تن به تنفروشی میدهند ،وارایه برنامه حمایتی برای آنها کار درستی است،ولی جهت مردان بیمار جنسی که در ان مکان ها خودشان را تخلیه میکنند چگونه میخواهند برخورد کنند؟ دودش بچشم جامعه نرود.
  3
  13
  ‌پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۹
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  اون 400 هزار زن و دختر تو ی یک کشور 85 ملیونی به این کار مشغولند، از زندگی چی می فهمند. پوچی ، بیماری جسمی و روحی، و کثیفی . بیشترم که خارجی اند و از خانواده دور و هرگز هم نمی تونند در آینده عشق رو تجربه کنند ، حتی اگه از این منجلاب خارج شن. اینجاست که بایست دولت در برابر تمایلات حیوانی و زیاده طلبی بعضی مردان بایسته و قانونگذاری کنه.
  6
  11
  ‌پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۱
  ۱۰۳
  vikingoslo - اسلو ، نروژ
  در هر جایی که دولت خواسته پانتومیم اخلاقی در بیاره کلا جواب منفی بوده . خوب در همین نروژ خودمان بعد از اینکه خانوم ها رو از خیابون کارل یوهان جمع کردند ,چه شد !؟ فاحشه ها همیشه در همه جای دنیا فاحشگی میکنند و اگر سیستمی نمیخواد زنان به شغل فاحشگی مشغول باشن باید اون سیستم از زنان حمایت مالی و قانونی کنه در غیر اینصورت چطوری میشه یه دختر خوشگل تبعه روسی رو که در آلمان تازه به شغل شریف انبیا مشغول شده رو از منبع در آمدش محرومش کرد و بعد از پول مالیات دهندگان آلمانی همینطوری مفت و مجانی حمایت مالی و علمیش کرد ؟؟
  3
  5
  ‌پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۵
  ۲۷
  boysboys - مونیخ، آلمان
  چیزی نیست که بشه ممنوعش کرد،ممنوع بشه زیر زمینی و غیر رسمی انجام میشه (مثل خیلی کشورهای دنیا) که هزار جور خطر بهداشتی و امنیتی و حق خوری همراهش میاد.از اول تاریخ سکس پولی وجود داشته،هیچوقت نمیتونید جلوش رو بگیرید.در ضمن نمیدونم‌چرا همیشه عده ای کلیشه ای فکر میکنن اینها زنهایی هستن که از فقر و یا اعتیاد این کارو‌میکنن؟ اون یه درصد خاصی هستن که اونجورن،ولی خیلیهاشون کاملا با علاقه این کار رو‌میکنن و‌درآمد های رویایی و زندگی خیلی لوکس و مرفه برا خودشون ساختن که اکثر مردم عادی حقوق بگیر تو خوابشون هم‌نمیبینند.تا کسی خودش مشکلی نداره به شما چه فضولی میکنید.آزادی شخصیه.
  0
  1
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸
  نظر شما چیست؟