اعتراف وحشتناک بادیگار مرد عتیقه فروش تهرانی / زنم می خواست طلاق بگیرد !

رکنا: مرد جوان که به خاطر طلب ۴۰ میلیون تومانی دوستش را به بهانه معامله زیرخاکی های دروغین کشته و به قصاص محکوم شده بود با جلب رضایت اولیای دم به زندگی برگشت تا از جنبه عمومی جرم محاکمه شود.
کشف جسد ناشناس
شامگاه ۲۱ فروردین ماه سال ۹۶ جسد یک مرد جوان در پژو ۲۰۶ سفید در بیابانهای کهریزک پیدا شد. ماموران کلانتری ۱۷۰ در حین گشت زنی با این خودرو که در کمربندی اسلامشهر به واوان رها شده بود رو به رو شدند و جسد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد .در بررسی های اولیه روشن شد قربانی با پیچیده شدن طناب به دور گردنش کشته شده است. تلاش برای افشای هویت قربانی آغاز شد و پلیس دریافت جسد مرد ناشناس متعلق به کیومرث 40 ساله است است که خانواده اش ناپدید شدن وی را به پلیس اعلام کرده بودند .
نخستین سرنخ
پلیس به بازجویی از خانواده قربانی پرداخت و دریافت وی مدتی بود با یکی از دوستانش به نام یزدان اختلاف مالی داشت و آخرین بار برای معامله زیرخاکی همراه یزدان رفته بود که کشته شد. با اطلاعاتی که پلیس به دست آورد یزدان ۲۴ ساله در منطقه قوچ حصار بازداشت شد.

وی گفت: آخرین بار کیومرث به ملاقانم آمد و 40 میلیون تومان پول نقد از من گرفت. من دیگر از او خبری نداشتم تا اینکه پلیس جسد او را کشف کرد. در حالی که 13روز از این ماجرا گذشته بود سرانجام یزدان لب به اعتراف کشود و به قتل اعتراف کرد .
تشریح جنایت
یزدان گفت: من و کیومرث از سالها قبل با هم دوست بودیم .او معامله عتیقه انجام می داد و چون من ورزشکاربودم و بدن ورزیده ای داشتم همیشه به عنوان بادیگارد او را همراهی می کردم.

وی ادامه داد: مدتی قبل او ۴۰ میلیون تومان پول از من قرض گرفت .قرار بود پولم را چند روز بعد به من برگرداند اما پولم را پس نداد .چندبار سراغ او رفتند و از او خواستم تا پولم را بدهد اما با آنکه می دانستم به تازگی معامله زیرخاکی انجام داده و پول زیادی به دست آورده می گفت شرایط مالی خوبی ندارد .

این متهم ادامه داد: به تازگی ازدواج کرده بودم و همسرم به شدت مرا تحت فشار قرار داده بود تا پولم را پس بگیرم. همسرم می‌گفت اگر پولم را پس نگیرم از من طلاق می‌گیرد .به همین خاطر تصمیم گرفتم سراغ مهدی بروند و او را بترسانم.
معامله دروغین زیرخاکی
وی در تشریح جزئیات قتل گفت :چون می‌دانستم مهدی به عتیقه و زیرخاکی علاقه‌مند است به دروغ به او گفتم می‌خواهم معامله زیر خاکی انجام بدهم .به همین خاطر او را به خانه پدر زنم در حوالی کهریزک که خالی بود بردم .من دست و پایش را با طناب بستم اما یکباره متوجه شدم او نفس نمی کشد. ترسیده بودم. جسد را داخل ماشین گذاشتم و آن را در بیابانهای کهریزک رها کردم.
صدور حکم قصاص
به دنبال اعتراف های این مرد و بازسازی صحنه جرم، وی پای میز محاکمه ایستاد و به درخواست اولیای‌دم به قصاص محکوم شد. حکم صادره در شعبه 13دیوان عالی کشور تایید شد. یزدان در یک قدمی چوبه دار قرار داشت که توانست با پرداخت دیه رضایت اولیای دم را جلب کند و به زندگی برگردد .

پرونده وی برای رسیدگی از جنبه عمومی جرم به شعبه ۱۲ دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا وی از خود دفاع کند. طبق ماده 612 قانون مجازات اسلامی وی به 3تا 10 سال زندان محکوم خواهد شد.
+1
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  اومدی چهل میلیونو پس بگیری که نگرفتی لابد یه چهارصد میلیونم گذاشتی روش که رضایت بگیری که هنوز نگرفتی
  0
  3
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۷
  نظر شما چیست؟