هشتگ «خامنه‌ای حد و مرزت را بشناس»؛ ابراز خشم عراقی‌ها از دخالت رهبر ایران در کشورشان

العربیه :فعالان عراقی‌ شامگاه سه‌شنبه 19 ماه مه با راه اندازی کمپین بزرگی با هشتگ «خامنه‌ای حدو مرز خودت را بشناس» (#الزم_حدودک_خامنائی) خشم شدید خود را از دخالت رهبر ایران در امور داخلی عراق را ابراز کردند.

به گزارش تلویزیون العربیه، صحنه سیاسی عراق طی ساعات گذشته شاهد موجی عظیمی از مخالفت طیف‌های مختلفی از مردم عراق با اظهارات اخیر علی خامنه‌ای درباره عراق و دخالت او در امور داخلی این کشور بود.

این کمپین بزرگ که با هدف ابراز مخالفت شدید با دخالت رهبر ایران در امور داخلی عراق راه اندازی شده است، یک روز پس از سخنرانی روز دوشنبه خامنه‌ای که طی آن گفته بود، آمریکا و اسرائیل در عراق و سوریه شکست خورد و «محور مقاومت» پیروز خواهد شد، آغاز شد.

منظور خامنه‌ای در اشاره‌ او به عراق، شبه‌نظامیانی عراقی که به سپاه قدس وابسته‌اند. اغلب مردم عراق این شبه‌نظامیان که لقب «ذیول ایران» دمچه‌های رژیم ایران به آنها دادند را به قتل کنشگران و فعالان مدنی و سیاسی جنبش اخیر مردم این کشور متهم می‌کنند.

شبه نظامیانی مانند عصایب اهل حق و حزب الله عراق و نجبا که رهبران آنها از سوی آمریکا و کشورهای عربی و اروپا در لیست تروریسم قرار گرفته است، مورد حمایت رژیم جمهوری اسلامی هستند و از ایران کمک مالی و تسلیحاتی دریافت می‌کنند.

شماری از فعالان عراقی در شبکه‌های اجتماعی و وسایل ارتباطی کمپینی را با هشتگ «#الزم_حدودک_خامنائی » راه اندازی کردند.

اغلب فعالان عراقی با شرکت در این کمپین ویدیوهایی از تظاهرات گسترده شهرهای شیعه نشین که علیه دخالت ایران شعار می دادند را منتشر کردند. تظاهر کنندگان در این تظاهرات‌ها که از اکتبر گذشته آغاز شد به صراحت خواستار متوقف کردن مداخلات خارجی بویژه دخالت ایران در کشورشان شدند آنها بارها شعار «ایران برا برا » را سر دادند و برای اعتراض کنسولگیری ایران در نجف را دوبار به آتش کشیدند.

برخی از شرکت کنندگان با نشر تصاویری از بنرهای سلیمانی، خمیمنی، خامنه‌ای و ابومهدی المهندس، این سئوال را مطرح کردند چرا این بنرها در عراق هستند. قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و ابو مهدی المهندس معاون حشد الشعبی در ژانویه گذشته در یک حمله آمریکایی در فرودگاه بین المللی بغداد کشته شدند

یکی از شرکت‌کنندگان در این کمپین در توییتر نوشت: آویزان کردن عکس خمینی، خامنه‌ای و سلیمانی به منزله پاشیدن نمک به زخم اهالی شهدایی است که در جنگ 8 ساله خمینی علیه عراق فرزندانشان جان باختند یا اسیرانی که در ایران به بدترین شیوه‌ها شکنجه شدند.
+91
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  صالح رجایی - تهران، ایران

  چند سال پیش یادمه یکی از آقایون چهارپاهی میگفت این عراق دیگه کلا واسه ماست.اتوباناشونو ما ساختیم شهرداریشونو ما ساختیم جاده هاشونو آسفالت کردیم هتل ساختیم خیابون و اتوباناشون به اسم ماست دیگه کلا اونجا متعلق به ماست.کلا میخوام بگم اینا از دیرباز در توهمات پا منقلی سیر کردند و می کنند.اصلا با حساب کتاب اینا هیچ جای دیگه دنیا سابقه نداشته که بشه مثال زد.فقط مشتی پست و بی شرافت هستند که منابع ملی رو خرج توهمات کشورگشایی خودشون کردند و الان هم تنها چیزی که دارن یک بافور هست که به هرجا رسیدن بپرن پای منقل.
  5
  65
  ‌چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۳
  ۵۱
  صالح رجایی - تهران، ایران

  جهان بداند این و دار و دسته اش کلا حسابشان از ما جداست.چهل سال فرصت داشته اند قسم میخوریم لحظه ای اش را برای نشان دادن شر و سوءنیست و جنایت به هدر نداده اند و از ثانیه و ثانیه اش استفاده کرده اند تا موریانه وار تمام رگ و ریشه های مارا بجوند و تف کنند.وقتی در مورد این مرد هر جایی صحبت میکنیم صدایمان به لرزه می آید بس که بی کفایتی و جنایت و فرومایگی و تخریب و بی شرمی از اینها دیده ایم.منتها لرزش صدایمان به خاطر ترس نیست از اشتیاق انتقام است که ضربانمان بالا میرود.
  2
  35
  ‌چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۶
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  پیروانش اگه ذره ای عقل و شعور داشتند خودشون با یه حساب دو دو تا چهارتا بایستی میفهمیدند که این ضحاک چقدر خودخواه و جون دوسته که خودشو ایزوله کرده و ملتهای ایران, عراق و سوریه همه را اسیر خودخواهی ها و کج اندیشی هاش کرده. ذره ای تفکر.
  3
  34
  ‌چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  این عقب افتاده هنوز دنیا را اسلام وحوش عربستان در 1400 سال پیش با پیغمبر راهزن و برده فروشش می بیند
  1
  20
  ‌پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۱
  ۱۰۳
  vikingoslo - اسلو ، نروژ
  عراقی ها باید ایرانی های طرفدار جمهوری اسلامی را به کشورشان راه ندهند و از خراب کار های ایرانی ایی که در شرایط سیاسی عراق مداخله و اخلال میکنند از عراق بیرون کنند و اگر هم تروریست های جمهوری اسلامی از عراق بیرون نرفتند ,ملت عراق همانی را با ایرانی های طرفدار جمهوری اسلامی در عراق کنند که با قذافی شد .
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۶
  نظر شما چیست؟