برایان هوک خطاب به رهبران ایران: انتخاب کنید یا مذاکره با ترامپ یا فروپاشی اقتصادی

دویچه وله :مسئول امور ایران در وزارت خارجه آمریکا گفته رهبران ایران در مقابل سیاست "فشار حداکثری" آمریکا تنها یک راه دارند؛ یا با دولت ترامپ مذاکره کنند و یا فروپاشی اقتصادی ایران را مدیریت کنند.

برایان هوک، مسئول امور ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه ۱۹ مه گفت که ایران در مقابل آمریکا تنها یک راه دارد. او تأکید کرد: «اکنون بیش از سه سال است که ما از طریق دیپلماسی و بازدارندگی با ایران مقابله کرده‌ایم. رژیم [ایران] به دلیل تحریم‌های ما در هم شکسته است. رهبران ایران حالا تنها یک راه دارند: یا با پرزیدنت ترامپ مذاکره کنند یا فروپاشی اقتصادی را مدیریت کنند.»

دولت ترامپ با خروج از توافق اتمی با ایران در سال ۲۰۱۸، اعمال سیاست "فشار حداکثری" را بر جمهوری اسلامی آغاز کرد. بازگرداندن تحریم‌های یک‌جانبه علیه ایران با هدف به صفر رساندن فروش نفت ایران بزرگترین پیامد این سیاست بوده است.

نتیجه این تحریم‌ها این بوده که صادرات نفت ایران از روزانه دو میلیون و ۱۳۰ هزار بشکه در سال ۲۰۱۷ به کمتر از ۲۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است. آمریکا همچنان در تلاش است تا جلوی این میزان فروش نفت ایران را نیز بگیرد.

در همین راستا اخیرا کشتی‌های جنگی آمریکا راهی دریای کارائیب شده‌اند تا جلوی ورود نفتکش‌های ایرانی به سواحل ونزوئلا را بگیرند. این نفتکش‌ها حاوی سوخت پالایشگاهی برای ونزوئلا هستند.
+44
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  rood120 - منچستر، انگلستان
  تو دیگه چقدر خر تشریف داری ، از کدام اقتصاد صحبت می کنی ما نفهمیدیم. رهبری فرمود اقتصاد مال هر هست .
  4
  18
  ‌چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳
  ۵۱
  صالح رجایی - تهران، ایران

  به عقیده من به جمهوری اسلامی حتی نباید حق انتخاب داد. فقط یه حق انتخاب دارد آن هم این است که برود.اگر نرفت با لگد به بیرون پرت شود برود داخل کرانه باختری شنا تمرین کند.
  5
  26
  ‌چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  حالا چرا ج.ا مذاکره نمیکند؟؟برود مذاکره کرده و شرایط امریکا را قبول نکند،همینطور الکی سنگ بیاندازد و مذاکره را طولانی کند.چی میشود؟
  4
  10
  ‌چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۲
  ۵۰
  Jeghjeghe - کپنهاک، دانمارک

  امیدوارم این اقتصاد فرو پاشیده کاملا فرو بپاشه تا مردم شاید یه فکری به حال خودشون بکنن!!
  3
  23
  ‌چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۰
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ

  آقای برایان هوک این آشغالا خیلی فرصت برای انتخاب داشتن و دیگه فرصتشون تموم شده . از مردم ایران باید بخواهی که کدام راانتخاب کنن . بدونه شک هشتاد میلیون ایرانی میگن فقط سرنگونیه حکومت منفور آخوندی . فقط و فقط
  3
  24
  ‌چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  مگه شما نمیگید مشکل امپریالیزم هست ؟ خوب مثل آدم برید بگید حرفهاتونو! کسی که حرف حسابی داره میره میزنه
  4
  6
  ‌چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۳
  نظر شما چیست؟