سند افشاشده پنتاگون درباره کرونا

ایسنا: سند افشاشده با آنچه که مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا پیشتر درباره کروناویروس گفته بود، متفاوت است؛ اسپر گفته بود: پیروزی مهم است و ما در پایان سال جاری میلادی (۲۰۲۰) واکسنی خواهیم داشت و آن را برای درمان آمریکایی‌ها به کار می‌گیریم.
 
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، این در حالیست که دکتر آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی دولت آمریکا گفته است که واکسن دست کم تا ۱۲ یا ۱۸ ماه آینده تولید نمی‌شود.
 
در این سند افشاشده پنتاگون آمده که ویروس عالمگیر کرونا تا تابستان ۲۰۲۱ دوام می‌یابد و هیچ واکسنی تا پیش از این موعد برایش تولید نمی‌شود.
 
این سند بدون امضا که توسط پایگاه خبری Task and Purpose نیز دیده شده، شامل جزئیاتی مربوط به احتمال واقعی احیای مجدد کروناویروس در ماه‌های آتی می‌شود.
 
گفته می‌شود، این سند از سوی کنت راپوآنو، دستیار وزیر دفاع در امور دفاع کشور و امنیت جهانی برای اسپر نگاشته شده است.
 
در این سند همچنین آمده است: تمامی شواهد نشان می‌دهد که ما در ماه‌های پیشرو همچنان باید با کروناویروسی که جهان را درگیر کرده، دست و پنجه نرم کنیم. این احتمال تا زمانی که ایمنی در مقیاس گسترده از طریق واکسیناسیون و برخی از مصونیت‌ها پس از بهبودی از ویروس وجود داشته باشد، ادامه خواهد یافت.
 
وی همچنین به چارچوبی برای ارتش آمریکا در این باره اشاره کرده و آورده است: ما مسیر طولانی به ویژه درباره احتمال واقعی احیای این ویروس در پیش داریم. همچنین ما باید توجه خود را به از سرگیری ماموریت‌های حساس و افزایش سطوح فعالیت مجددا معطوف کنیم و تمهیدات ضروری را باید در ارتباط با احیای مجدد این ویروس در پایان سال جاری میلادی در نظر بگیریم.
 
در این یادداشت، شیوع بیماری در "گروه‌ها" رخ خواهد داد، اما هشدار می‌دهد که آزمایش، اطمینان صد درصد از عدم وجود ویروس را فراهم نمی‌کند.
 
یکی از مقام‌های پنتاگون نیز به پایگاه خبری هیل گفت‌: مقام‌های ارشد وزارت دفاع آمریکا درباره ارائه یک طرح برای کاهش شرایط حفاظت سلامت در سراسر جهان و ایمن بودن چرخه سلامت در تابستان ۲۰۲۰ گفتگو کرده‌اند. این طرح از هنوز از سوی رهبران ارشد وزارت خانه تایید نشده و ما درباره اینکه نسخه نهایی این طرح‌ها ممکن است به چه صورت باشد، گفتگو نمی‌کنیم.
 
این سند افشاشده با صحبت‌های قبلی از سوی مارک اسپر کاملا متفاوت است.
 
اسپر گفته بود: پیروزی مهم است. ارتش هر زمان که واکسن تولید و آزمایش شد برای تحویل گرفتن آن اقدام می‌کند. ما آن را تحویل می‌گیریم و در این نبرد پیروز می‌شویم.
+38
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  این ها خبر ندارند که واکسن کرونا را سپاه کشف و تولید کرده و از فاصله صد متری هم تزریق میکند!
  13
  98
  ‌چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  انسان در تقابل با طبیعت هست و همیشه هم برنده نیست. اگرواکسن کرونا ساخته شد چند زمانی دیگر ویروس جدیدی از طبیعت بر میخیزد و این چرخه دائما به نفع طبیعت ادامه دارد. فعلا انسان دارد زمین را بشدت تخریب میکند. بعقیده ی من نصف جمعیت ادمیان در دنیا زیادی هستند. هر چقدر جمعیت بشر بیشتر شود فقر و فاقه اضافه شده و مشکلات هم بیشتر میشوند. زمین به اسمان نمی اید اگر جمعیت زمین نصف این میشد اما زندگان دو برابر خوشبخت میشدند وچقدر دنیا زیباتر میشد. زاد و ولد گدا گوده ها چند برابر ادمیان کم فرزندی هست که ان تک فرزند را هم خوب تربیت میکنند
  28
  41
  ‌چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵
  ۴۶
  Kumasi - هرتسلیا، اسرائیل
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. چقدرشاعرانه...همونطورکه مشغول ماست وچیپس هستی دستی به سرت بمال شاید طاسی سر تو ارتباط مستقیمی با آلاینده های محیطی داشته وخود بی خبری ...! وای مستانه رو صدا بزن تا جرعه ای همراهت باشد و نیمی از کره زمین فدای چشمان مستت ...
  28
  13
  ‌چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. گرامی، طبع حیوانی بعضی از شبهه انسانها حکم میکند که هرچه تعداد زیردستان و رعیت ها و گرسنه ها بیشتر باشد، حاکمان بر ثروت و قدرت خود بیفزایند و رعایا برای سیر کردن شکم خود و خانواده به رقابت با هم خدمت بیشتری به ارباب بکنند. البته در یک دنیای فاضله که من و شما آرزویش را داریم تعداد جمعیت کمتر زندگی را دلپذیر تر میکند.
  2
  24
  ‌چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
  ۴۶
  اصحاب کهف - کلن، آلمان
  Kumasi - هرتسلیا، اسرائیل@ الان مثلا ازین جوابی که به گفتگوگر(که بیراه هم نگفته بود ایشون ) دادی چه طرفی بستی , یا مثلا ما چی باید برداشت کنیم یا بهمون چی اضافه کردی جز نفرت پراکنی و زشتی چی داشت گفته ات؟ دستی بسر طاست بکش کره زمین فدای چشمت !!! من هیچکدومتونو نمیشناسم و فقط حسی رو که کامنتت القا میکنه رو برات بازگو کردم شاید متوجه بدیش بشی....حالا خواستی به منم بدوبیراه بگو ملالی نیست که ترک عادت موجب مرضست...! عجب!.
  2
  20
  ‌چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۹
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Kumasi - هرتسلیا، اسرائیل::]. عزیزم اگر یک تره ی مو سازنده بود میمون ها حاکمان روی زمین بودند. در 78 سالگی بجای مو تا بخواهی تجربه و عقل و هنر دارم
  0
  16
  ‌پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  [::Kumasi - هرتسلیا، اسرائیل::]. با این پاسخی که به گفتگوگر دادی ، آدم بیشتر از اسرائییلیها می ترسه.
  3
  5
  ‌پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]به هیچ وجه با نظرتون موافق نیستم. برای یکایک انسان ها هم طبیعت و هم خدا ارزش قائله و هیچ فرقی بینشون نیست. خدا نکنه که هیچ انسانی قبل از رسیدن به دوران کهولت و عاقبت به خیری از دنیا بره. اما رشد جمعیت یک مقوله دیگه است، هرچه کمتر باشد بهتر اما نه اینکه کرونا یا بلایی بیاد و مرگ و میر کنه.
  4
  6
  ‌پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Liberte - ارومیه، ایران::]. عزیز دلم اول خدا را از نظر علمی تشریح کن تا با هم چانه بزنیم و گر نه مزخرفات ادیان،مخصوصا اسلام، یک مشت لاطائلات از تاریخ مصرف گذشته هستند که به درد امروز نمی خورند. خدا کسی را خلق نمی کند. پدر و مادر محترمت به رختخواب رفته و وجود عزیز تو بوجود امده است. از نظر جمعیتی هم یک نفر انیشتین به ده هزار ادم یابو می ارزد. زندگی به کیفیت هست و نه کمیت.
  4
  4
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::Kumasi - هرتسلیا، اسرائیل::]. [::Liberte - ارومیه، ایران::]. اصلا معلوم نیست ایشان اسرائیلی باشد. دوم من با یهودیان یک عمر زیسته ام. همه که انیشتین و فروید و مارکس نیستند. بعضی از گیس بافته های انان 2000 سال از اخوندهای ما ابله تر هستند. فرق ان ها با ما اینست که در اسرائیل نخبه ها بر عوام حکومت میکنند و در ایران ما اخوندهای عقب افتاده بر نخبه ها حاکمند.
  1
  8
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۹
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  [::گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا::]. فیلم جاذبه رو خوب نگاه کن ، وسطها ى فیلم یه دکتر سیاه پوست حرفهاى جالبى میزنه ، میگه جهان دچار بخل شده ، همه فکر میکنند نعمت اگه به کسى برسه ممکنه تموم بشه به ما نرسه ، در حالى که بیش از تعداد آدمهاى دنیا نعمت و برکت هست با پولدار شدن با موفق شدن با شاد شدن و پیروز شدن کسى ما شانسمون براى خوشبخت شدن کم نمیشه ، خیلى از این به قول شما گدا گدولها زندگى شادترى نسبت به پولدارها دارن ، آمار نشون میده طلاق و جدایى و افسردگى بین پولدارها و تحصیلکرده ها بیشتره ، ضمنن اکثر دانشمندان و موفقین دنیا از قشر پولدار و درجه یک نبودن همه در بچه گى فقیر و ازخانواده کارگرها بودن
  0
  7
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۶
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. عزیزم ندار بودن و شاد بودن ضمن اینکه به ترشح غدد بدن مربوط هست میتوان یک موضوع فلسفی باشد. توقعات و رضایت و عدم حسادت هم خیلی مهم هستند. خود من ندارترین بین دوستان و فامیلم هستم و از همه شادترم اما در اجتماع واحد سنجش این نیست و اصولا جمعیت کمتر باعث امکانات بیشتر میشود. ظریفی می گفت حتی گریه کردن توی اتومبیل بنز بهتر از گریه کردن روی دوچرخه هست!امکان خوشبختی در امریکا بیشتر از ایران و در ایران بیشتر از بنگلادش هست. ضمن اینکه ثروت همیشه خوشبختی نمی اورد ولی فقر حتما بدبختی می اورد!
  0
  7
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۳
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. عزیز دلم این را فراموش کردم عرض کنم که کلا ادم های نادان شادتر از ادم های تحصیلکرده هستند چون در هزار توی میلیون ها سئوال بی جواب زندگی انگشت نمی کنند!.
  1
  6
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۲
  ۱۰۳
  millionaire - منچستر، انگلستان
  چرا حرفهات ضد و نقیضه دوست من (( … خود من ندارترین بین دوستان و فامیلم هستم و از همه شادترم … )) خودت جواب خوبى به خودت دادى ولى بعدش این جمله رو بر چه اساسى گفتى ؟؟!! ( اما در اجتماع واحد سنجش این نیست و اصولا جمعیت کمتر باعث امکانات بیشتر میشود ) از کجا آوردى این حرفو ؟؟!! کى گفته ؟ کجا ؟ چین ، هند ، آمریکا ، اروپاى غربى ، روسیه ، ژاپن ، انگلیس ، فرانسه ، آلمان ، کدوم کشور درستو حسابى جمعیتش کمه ؟ در مقابلش سومالى ، موزامبیک ،کنیا ، و کشور هاى بدبخت دنیا چه جمعیتى دارن ؟
  0
  2
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::millionaire - منچستر، انگلستان::]. عزیزدلم هرگز ضد و نقیض نیست ولی من به خلاصه نویسی ععادت دارم. من به شادکامی فلسفی رسیده ام و یک در صدهزار دنیا اهل فلسفه نیستند. مساحت امریکا گنجایش 2 بیلیون جمعیت را دارد ولی فعلا حدود 300 میلیون هست. افزایش جمعیت باعث بدبختی و فقر عمومی میشود مثل اندونزی و هند و پاکستان و بنگلادش و و و و و اگر کشورهائی مثل انگلستان و المان با جمعیت زیادد نسبتا مرفه هستند چون مواهب جهان سوم به سرزمین ان ها میریزد. با این همه اگر کامل و درست خوانده باشی عرض کردم که ثروت همیشه خوشبختی نمی اورد ولی فقر همیشه بدبختی می اورد. من دنیا را با ادمیان کمتر و منزه و داناتر زیباتر از دنیائی می بینم که ادمیان بلانسبت مثل گاو بچه بزایند و بعد در تامین مخارجش باز بمانند یا مثل هندوستان جسد ادمیان بی شناسنامه را با کامیون از خیابان ها جمع کنند. یک ده اباد به از صد شهر خراب. زنده بودن چندان مهم نیست. درست زنده ماندن و زندگی کردن مهم هست
  1
  5
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۳
  نظر شما چیست؟