یک ایرانی در بالاترین سطح صنعت خودروسازی جهان

دویچه وله :پیمان کارگر، مهندس برجسته ایرانی، که در گروه رنو- نیسان مشغول به کار است توانسته به مدیرعاملی شرکت اینفینیتی برسد این بالاترین سطحی است که تا کنون یک ایرانی در صنعت خودرو به آن دست یافته است.

پیمان کارگر یکی از موفق‌ترین ایرانیان صنعت خودرو جهان است او در کنار افرادی مثل کوروش منصوری، رضوانی، نادر فقیه‌زاده وهرمیداس اتابکی به سطوح بالا از نظر مهندسی و طراحی در صنایع خودروسازی در جهان رسیده است.
اما او با رسیدن به مقام مدیرعاملی یک شرکت خودروسازی در جهان به بالاترین سطحی رسیده  که تا کنون یک ایرانی در صنعت خودرو جهان به آن دست یافته است.

او از طرف گروه رنونیسان به عنوان مدیرعامل شرکت اینفینیتی انتخاب شده است. اینفینیتی یک خودروساز لوکس در گروه رنونیسان محسوب می شود تقریبا نقشی را که لکسوس در گروه تویوتا بازی می کند اینفینیتی در گروه رنو نیسان دارد.

پیمان کارگر پیش‌تر در بخش‌های مهندسی و فروش شرکت رنو مسئولیت‌های مهمی راه بر عهده داشته است . او حتی سال‌ها توسط رنو به ایران اعزام شد و مدیرعامل شرکت رنو پارس بود.

سایت بیت ران درباره وی نوشته است: «پیمان کارگر سال‌ها مدیرعامل رنو پارس و مدیر رنو در ایران بود و سبب افزایش تولید و کیفیت محصولات رنو در ایران شد او همچنین از اصلی‌ترین مدافعان ایرانی در رنو برای سرمایه‌گذاری مستقیم این شرکت در ایران بود. تلاش او و نزدیکی اش به کارلوس گون مدیر گروه رنو نیسان در آن زمان، سبب سرمایه گذاری مستقیم رنو در ایران شد اما این سرمایه گذاری با خروج رنو از ایران به دلیل خروج آمریکا از برجام به سرانجام نرسید.»

پیمان کارگر بیش از ۲۳ سال سابقه در صنعت خودرو دارد. او  ابتدا در گروه رنو نیسان آلیانس فعالیت داشت و در سمت‌های مختلفی کار کرده است. کارگر در سمت‌های مهندسی، تولیدی، مدیریت پروژه، کیفیت، فروش، بازاریابی و تجاری فعالیت کرده است و همین مساله باعث شده او احاطه خوبی روی این صنعت داشته باشد.

در سال‌های اخیر پیمان‌کارگر به عنوان مدیر هیئت مدیره و معاون مدیرعامل نیسان در آفریقا، خاورمیانه و هند فعالیت می‌کرد و در بیش از ۸۰ کشور و بازار مختلف سابقه کار دارد.
+31
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۱
  صالح رجایی - تهران، ایران
  مرگ بر بیغیرتی هموطنانت که مجبورت به ترک وطن کرد و خودشون برای ما پراید و لباس یقه آخوندی به میراث گذاشتن.
  2
  18
  ‌چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::صالح رجایی - تهران، ایران::]. اگر زیر دست هموطنان بود نمیگذاشتند به جایی برسه...واقعیت تلخ!!!
  0
  10
  ‌پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۸
  ۵۰
  Anisa - ونکوور، کانادا
  جناب کارگر برای شما و برای همه ایرانیانی که با تکیه بر علم و دانش و زحمت به مدارج بالا میرسند آرزوی موفقیت روزافزون میکنم . درد و بلات بخوره تو سرِ حـ... های دزدِ که با اختلاس و دزدیدن پول مردم ایران, میان امریکا و کانادا
  0
  4
  جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۹
  نظر شما چیست؟