واشنگتن پست: حمله سایبری اسرائیل به پایانه «بندر رجایی» بسیار دقیق بود و خسارات قابل توجهی بر جای گذاشت

-پس از حمله سایبری به تاسیسات «بندر رجایی» سیستم‌های الکترونیک و شبکه کامپیوتری که حرکت کشتی‌ها، کامیون‌ها و کالاها را تنظیم می‌کنند از کار افتادند.
- تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد پس از حمله سایبری در بزرگراه‌های منتهی به «بندر رجایی» ترافیک سنگینی ایجاد شده و ده‌ها کشتی حامل کانتینرها که در بندر بارگیری کرده بودند متوقف مانده‌اند.
کیهان لندن: روزنامه «واشنگتن پست» ۱۹ مه (۳۰ اردیبهشت) به نقل از مقامات اسرائیلی و آمریکایی نوشته به تلافی حمله سایبری جمهوری اسلامی به زیرساخت‌های شبکه آب اسرائیل در حمله سایبری «بسیار دقیق» تاسیسات و سیستم‌های «بندر رجایی» در بندرعباس مورد هدف قرار گرفته است.

بر اساس گزارش‌ها حمله سایبری اسرائیل به پایانه بندر «رجایی» ۹ مه (۲۰ اردیبهشت) صورت گرفت و سیستم‌های الکترونیک و شبکه کامپیوتری که حرکت کشتی‌ها، کامیون‌ها و کالاها را تنظیم می‌کنند به یک‌باره از کار افتادند. این حمله باعث شد در آبراهه‌ها و جاده‌های منتهی به این تاسیسات بی‌نظمی و ترافیک ایجاد شود.
 
یک روز بعد کارشناسان به این نتیجه رسیدند که یک هکر خارجی کامپیوترهای این بندر را از کار انداخته است. با این حال در بیانیه سازمان بنادر و کشتیرانی جمهوری اسلامی آمده که این حمله موفق نبوده و تنها توانسته به برخی سیستم‌های عملیاتی خصوصی در بنادر آسیب بزند.
 
محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفته بود به اعتقاد او منشأ این حمله سایبری عامل خارجی بوده است.
 
یک مقام امنیتی نیز گفته این حمله «بسیار دقیق» بود و خسارات قابل توجه بر جای گذاشته است. این منبع با استناد به گزارش نهادهای امنیتی می‌گوید پس از این عملیات فعالیت «بندر رجایی» بطور کامل مختل شد.
 
یک مقام آمریکایی نیز با دسترسی به اسناد محرمانه می‌گوید اسرائیل پشت این حمله قرار داشته است.
 
هرچند ایران و اسرائیل هیچگاه مسئولیت حمله‌های سایبری متقابل علیه یکدیگر را نپذیرفته‌اند اما شواهد حاکی از آن است که دو طرف به حرکت در مسیر جنگ سایبری ادامه می‌دهند.
 
واشنگتن پست به عکس‌های ماهواره‌ای دست پیدا کرده که نشان می‌دهد در آن تاریخ در بزرگراه‌های منتهی به «بندر رجایی» ترافیک سنگینی ایجاد شده و ده‌ها کشتی حامل کانتینرها که در بندر بارگیری کرده بودند متوقف مانده‌اند.
+52
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  هر چه به این آخوندا می‌‌گوهیم. با گنده تر از خود بازی نکن.یک دفعه دیدی .این یهودی‌ها یک کاری می‌‌کنند. که منقل و وافور حضرت آقا .یک دفعه منفجر می‌‌شود.این‌ها می‌‌خواهند. هکری.با این یهودی‌ها مقابله کنند.اون طرف که در ماراتن آمریکا بمب گذاشت. همه نیروی‌های جاسوسی آمریکا نتوانستند. ایفن طرف را باز کنند. اسرهیل گفت بفرستید. اینجا. در عرض دقیقه .روده ایفن را باز کردند.الیجا شول کهن جاسوس اسراهیلی . با پاس سوریه ۱۹۶۱ رفت آرژانتین. از آنجا پا پیدا کرد توی سفارت سوریه. و برگشت سوریه.از ۶۱ تا ۶۵ .حافظ اسد باد شکم در میکرد. ۱۰ دقیقه بعد روی میز موساد بود. شایعه یا دروغ نمی‌‌دانم. زبان تیز می‌‌گوید. منابع خبرش زن حافظ اسد بود. می‌‌رفت جولان. همه چیز را میدید. فاکس می‌‌زد موساد.حالا این برادران جلقی ما. می‌‌خواهند با این‌ها سر شاخ شوند. ۸ میلیون هستند. ۱،۲ میلیارد مسلمان حریف این‌ها نمیشوند.
  3
  58
  ‌سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
  ۲۷
  IranUksero - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. دوست عزیز انقدر اسرائیل رو بزرگ نکن همه میدونن که این کشور با همایت امریکا پا برجاست و دوم این که از این هملات سایبری ایران هم کرده که انقدر شگفت زده شدی
  12
  1
  ‌سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۶
  نظر شما چیست؟