ماجرای پست تلگرامی مولاوردی چه بود؟

رویداد۲۴ :شهیندخت مولاوردی بار دیگر در تیررس حملات اصولگرایان تندرو قرار گرفته است. او تصویری در کانال تلگرامی خود منتشر کرد که در آن چند تصویر از کودکان و بزرگسالان بود. یکی از این کارتون‌ها دو زن و یک کودک و تصویر دیگر، دو مرد را با یک کودک نشان می‌داد. اصولگرا‌های تندرو معتقدند این تصاویر تبلیغ نماد‌های خانواده‌های همجنسگرا توسط مولاوردی بوده است.
 
مولاوردی در کانال خود توضیح داد که این مطلب مهم از سر اشتباه بوده است. «اواخر شب و در عالم خواب و بیداری به مناسبت ۱۵مه روز جهانی خانواده پستی به نقل از کانالی دیگر بدون دقت و تامل در تصویر بکار رفته و با توجه به کپشن آن که بر شعار امسال این روز و بر اهمیت سرمایه گذاری در سیاست‌های اجتماعی برای حمایت از خانواده‌های آسیب پذیر در بحران‌ها تاکید دارد در کانالم کار شده بود. سحرگاهان یکی از دوستان با پیامی فورواردی متوجهم کرد که از این پست به «تبلیغ همجنس گرایی در کانال شهیندخت مولاوردی» تعبیر شده است که برای رفع این سوءتفاهم و برای اینکه برخی بیش از این عِرض خود نبرند و زحمت ما ندارند، بلافاصله اقدام به حذف این پست از کانال شد.»
 
یک بام و دو هوا در برخورد با خطاهای انسانی! اشتباهات اینچنینی البته سوابق طولانی دارند. در آخرین مورد ادمین یک کانال تلگرامی به خاطر انتشار اشتباهی یک کاریکاتور، مدتی در بازداشت بود و مقامات ارشد قضایی کشور نیز نسبت به برخورد با او تذکر دادند. با این حال به نظر می‌رسد در بسیاری از این موارد برخی اصولگرایان به دنبال تسویه حساب‌های سیاسی با رقبای اصلاح طلب خود هستند، اگرنه موارد بسیاری وجود دارد که اصولگرایان چشم بر اشتباه‌های سهوی یا عمدی همفکران خود بسته‌اند.
 
چندی پیش محمود کریمی نه در کانال تلگرامی خود که در تلویزیون رسمی جمهوری اسلامی در روضه‌ای از قمار کردن فردی با امام معصوم سخن گفت و اصولگرایان به جای مذمت او، در حمایت از کریمی برخاستند و افرادی که چنین سخنانی را وهن دین می‌دانستند، به نادانی متهم کردند و عجیب‌تر آنکه پای محمود کریمی از تلویزیون قطع نشد. برخی فعالان سیاسی می‌گفتند اگر چنین سخنی از زبان یک غیرخودی مطرح شده بود، احتمالا تا آخر عمر حق هر گونه صحبت رسانه‌ای از او سلب می‌شد. در مورد دیگر محمود کریمی در یکی از بزرگراه‌های تهران هفت‌تیرکشی کرد اما اصولگرایان زمان و زمین را بهم دوختند تا مشکلی برای او پیش نیاید.
 
در نمونه دیگر از تریبون مداحی، حاج منصور ارضی یکی از مداحان برجسته کشور در مسجد ارک تهران در برابر هزاران نفر قسم جلاله یاد کرد که هرکس مشایی را بکشد پولش را می‌دهد. اصولگرایان این بار نیز سکوت کردند و اتفاقا منصور ارضی روز به روز عزیزتر هم شد.
 
در حالیکه برای رسانه‌های اصلاح طلب انتشار تصاویر سید محمد خاتمی بار حقوقی به همراه دارد، صداوسیما و رسانه‌های اصولگرایان در این ماجرا هیچگونه محدودیتی ندارند و به راحتی تصاویری از خاتمی، میرحسین موسوی ومهدی کروبی منتشر می‌کنند و به خاطر خودی بودن، چشم بر رفتار آنها بسته می‌شود.
 
در نمونه دیگر در هر دوره انتخابات، سایت‌های اصولگرا که از دولت بودجه می‌گیرند، محل تبلیغات کاندیداهای اصولگراست. در انتخابات مجلس پیش، نشست خبری جمنا در خبرگزاری فارس منتشر شد که اقدامی بسیار عجیب بود و طبق معمول هیچ اتفاقی در برخورد با آنها نمی‌افتد. در شبکه ایتا که یک پیام‌رسان داخلی است، از ایموجی‌هایی که اتفاقا همین معانی را می‌دهد، استفاده می‌کند اما اصولگرایان هیچگاه آنها را متهم به تبلیغ همجنسگرایی نمی‌کنند.
 به گزارش رویداد۲۴ مورد انتشار سهوی یک پست تلگرامی در کانال مولاوردی در حالی برای اصولگرایان پیراهن عثمان شده که خود او توضیح داده ماجرا چه بوده است، با این حال به نظر می‌رسد ماجرا چیز دیگری است و طیف رقیب گمان می‌کند اکنون که آتویی در دست دارد، حیف است که از آن استفاده نکند و از هر ابزاری استفاده می‌کند تا نشان دهد این پست عامدانه بوده و او می‌خواسته تبلیغ همجنسگرایی انجام دهد. در حالی اصولگرایان معتقدند مولاوردی ترویج همجنسگرایی کرده است و باید محاکمه شود که ریشه اختلافات آن‌ها به مسائل دیگری می‌رسد. مولاوردی از جمله حامیان جدی لایحه‌ای بود که ازدواج کودکان زیر ۱۵ سال را ممنوع می‌کرد که با فشار نهاد‌های مذهبی سنتی از دستور کار مجلس خارج شد.
 
فردی که در توییتر ادعا کرده در اعتراض به رفتار مولاوردی تجمع شش نفره مقابل قوه قضائیه برگزار کرده است، در صفحه خود با افتخار از ازدواج کودکان دفاع کرده است. مخالفت با خشونت علیه زنان و همسرآزاری از دیگر فعالیت‌های مولاوردی بوده که به خاطر آن مورد احترام فعالان حقوق زنان در خارج از کشور قرار گرفته است. با این حال پرونده جدیدی که علیه او گشوده شده است.
 
این رفتارها درقبال مولاوردی پیش از این نیز سابقه داشته است. یکبار در آبان سال ۹۶، در آستانه مراسم راهپیمایی اربعین نیز مولاوردی، تصویری در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد که یک مسیر پیاده‌روی زائران را نشان می‌داد که در امتداد آن بطری‌های آب معدنی ریخته بود. او در مطلب خود زائران اباعبدالله را به رعایت «نظافت» توصیه کرد! اما همین توصیه بهانه زشت‌ترین توهین‌های جماعت تندرو را به مولاوردی فراهم کرد.
 
اصولگرایان عکس‌هایی از دوره معاونت ریاست جمهوری مولاوردی منتشر کرده‌اند و به هر کدام نسبتی داده‌اند. او در توضیحی که در کانالش منتشر کرده، نوشته «به جماعتی متعصب مبتلا شدیم که بقول معروف ذهنشان مانند مردمک چشم می‌ماند، هر چقدر که نور بیشتری به آن بتابد، تنگ‌تر می‌شود! جهت تنویر افکارشان اخبار این دیدارها بازنشر می‌شود، با این امید که از داخل متن‌ها اتهامات جدیدی بیرون کشیده نشود! که البته این انتظار از نگاه متوهمانه بسیار بعید است؛ نگاهی که روی ماکیاول را سفید کرده است.»
 
شهیندخت مولاوردی کیست؟ شهیندخت مولاوردی ۵۵ ساله، حقوق‌دان، فعال سیاسی اصلاح طلب، پژوهشگر و فعال امور زنان است که سابقه عضویت در جبهه مشارکت ایران اسلامی را دارد و همینطور دبیرکل جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان است و از اصلاح طلبان مدرن به شمار می‌رود. نام او زیر بسیاری از بیانیه‌های سیاسی اصلاح طلبان حتی بیانیه‌های صریح هم دیده می‌شود از جمله بیانیه ۷۷ نفر که درباره کشته‌های حوادث آبان ۹۸ بود و بسیاری امضا کنندگان آن به نهاد‌های قضایی و امنیتی احضار شدند. گویا احضار نشدن مولاوردی برای اصولگرایان بسیار سنگین بوده و منتظر فرصتی برای انتقام بودند و می‌خواهند هر طوری که شده از این فرصت برای حذف مولاوردی استفاده کنند.
+12
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  هاج طوسی بوده
  5
  5
  دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  سیاست یک بام و دو هوا. اگه همجنس بازی بده پس چرا تو حوزه علمیه تو حجره هاتون بهم رحم نمیکنید مدام تو بشکه ترتیب هم را میدید. وقاحت برای شما معنا ندارد. شتر سواری دولا دولا؟ بیشتر شهرهای مذهبی و متعصب ایران عاشق همجنسبازی هستند دوستان میدانند روی سخنم با کدام شهرهاست لذا از نام بردنشون پرهیز میکنم تنها تو شهر و محله مموتی میمون حوالی نارمک همجنس بازی و همجنسگرائی معنا و مفهوم و وجود خارجی ندارد. میگی نه از استاد بزرگ سعید طوسی معلم بزرگوار آ مجتبی خامنه ای بپرسید؟
  1
  5
  دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۱
  نظر شما چیست؟