وقوع آتش‌سوزی در معبد هندوها در شهر بندرعباس

یک مقام سازمان آتش‌نشانی بندرعباس از آتش‌سوزی در معبد هندوها در این شهر و خسارت ۸۰ درصدی به غرفه‌های صنایع دستی موجود در این معبد خبر داد.

فرجام دانش، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم گفت که این آتش‌سوزی ساعت ۱۲:۶ دقیقه ظهر روز شنبه، ۲۷ اردیبهشت، رخ داد.

آن‌ طور که وی اعلام کرده، این آتش‌سوزی در غرفه‌های صنابع دستی موجود در معبد به وقوع پیوسته و به علت «جنس سازه‌ها که از چوب و سوند بود ۲۰ غرفه در آتش سوخت و خسارت ۸۰ درصدی به بار آورد.»

به گفته این مقام، در این آتش‌سوزی به معبد هندوها آسیبی وارد نشد، اما به علت احداث غیراستاندارد غرفه‌ها و فقدان «حتی یک کپسول اطفای حریق» در آنها، خسارت زیادی ایجاد شد.
هنوز علت این حریق مشخص نشده، اما این خبر در روزی منتشر شده که گزارش‌هایی از «آتش زدن شبانه» مقبره استر و مردخای در همدان که مهم‌ترین زیارتگاه یهودیان در ایران است، منتشر شده است.

با آن که خبرگزاری ایرنا اندکی پس از انتشار این خبر، آن را از خروجی خود حذف کرد، فرزانه ابراهیم‌زاده، خبرنگار حوزه میراث فرهنگی، در توییتی نوشت که یک مقام سازمان میراث فرهنگی که خود برای بازدید از بنای مردخای به همدان رفته بود، آتش‌سوزی این بنا را تائید کرده است.

این فرد که به هویت وی اشاره‌ای نشده، به خانم ابراهیم‌زاده گفته است که هنوز درباره علت وقوع این آتش‌سوزی نظر داده نشده است.

خانم ابراهیم‌زاده اما در توییت دومی به نقل از یک منبع مطلع در همدان بدون اشاره به نام وی نوشته که «گویا آتش‌سوزی عمدی بوده است».

به گفته این منبع خبری، «فردی جمعه شب از سمت بانک سپه که قدیمی‌ترین بانک همدان است شی مشتعلی را به داخل آرامگاه استرمردخای انداخته است».
+10
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  مگه هندوها در ایران معبد دارن؟ در مملکتی که خداباوری بیش دینی و قانون اساسی رو تشکیل داده وجود معبد هندوها فقط نشانه پاچه خوری حکومت سراپا نیرنگ ایران از خداناباوران چینی و هندی هست! ایرانیها هم ماشالا دنبال تفاوت و تناقض از اسلام میرن مسیحی و از مسیحی میرن یهودی و از یهودی میرن زرتشتی از زرتشتی میرن بودایی و از بودایی میرن شیطانی . همینطور مثقل اسکلا میچرخن. کاش همه بی دین باشن تا افیون دین رو از هر مدلش پرورش ندن.
  9
  13
  یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۵
  نظر شما چیست؟