کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان، با مصرف کافی فیبر

دویچه وله :رژیم غذایی پر‌فیبر ممکن است، علاوه بر کمک به هضم غذا و جلوگیری از یبوست، خطر ابتلای زنان به سرطان پستان، چه قبل از یائسگی و چه بعد از آن را به میزان چشمگیری کاهش دهد.

به گزارش واشینگتن پست؛ محققان دانشگاه هاروارد بر اساس تجزیه و تحلیل داده‌های مربوط به بیش از هشت و نیم میلیون زن، به تازگی اعلام کرده‌اند، زنانی که بیشترین میزان فیبر را مصرف می‌کنند، در مقایسه با زنانی که کمترین میزان مصرف را دارند، هشت درصد کمتر در معرض ابتلا به سرطان پستان هستند. حتی در زنان یائسه مصرف کافی فیبر خطر ابتلا به سرطان سینه را ۱۸ درصد کاهش می‌دهد. به گفته محققان؛ اثرات مفید فیبر مربوط به توانایی این ماده در کنترل قند خون و کاهش میزان هورمون استروژن است. بنا بر دستورالعمل‌های فعلی، زنان باید روزانه حداقل ۲۵ گرم فیبر مصرف کنند.

به گفته متخصصان، خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ، بیماری‌‌های قلبی عروقی و دیابت نوع ۲ نیز با مصرف کافی فیبر به شدت کاهش می‌یابد. اگر شما روزانه سه قطعه نان سبوس‌دار به همراه مقادیری موسلی میوه، دو تا سه سیب زمینی پخته‌شده با اندازه متوسط​​، دو هویج با اندازه متوسط​ و یک عدد سیب میل کنید، بخش اعظم نیاز روزانه به فیبر را تامین کرده‌اید.

به افرادی که فیبر را به منوی روزانه خود اضافه می‌کنند توصیه می‌شود، این کار را به تدریج انجام دهند و آب زیادی بنوشند تا از نفخ و گرفتگی ناشی از تنظیم سیستم گوارشی با این تغییر غذایی پیشگیری کنند.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟