روحانی: وضعیت تهران قرمز است، راهپیمایی قدس خودرویی با مسئولیت سپاه برگزار می‌شود

رادیو فردا : پس از اصرار بر بازگشایی کشور و به‌ویژه پایتخت ضمن رعایت فاصله‌گذاری «هوشمند»، رئیس‌ جمهور ایران روز شنبه خبر داد که وضعیت شیوع کرونا در تهران قرمز است و در ادامه خواستار افزایش هماهنگی بین نهادهای بهداشتی و آموزش به مردم شد.
 
حسن روحانی که روز شنبه، ۲۷ اردیبهشت، در جلسه ستاد ملی کرونا سخن می‌گفت، از بروز برخی «ناهماهنگی‌ها» در زمینه درمان انتقاد کرد و گفت برای تشخیص کرونا «یکی می‌گوید معیار خون است، یکی می‌گوید سی‌تی‌اسکن، یکی می‌گوید معیار تست است، یکی گفته است تست سرولوژی».
 
او از وزارت بهداشت خواست که در این زمینه «دستورالعمل‌های روشن و بسیار قاطع» به همه پزشکان ابلاغ کند.
 
در روزهای گذشته گزارش‌هایی درباره وضعیت قرمز کرونا در استان خوزستان و همچنین شیوع مجدد بیماری در استان‌های لرستان، سیستان و بلوچستان و آذربایچان شرقی منتشر شده بود.

آقای روحانی در جلسه روز شنبه به وضعیت این استان‌ها اشاره نکرد و گفت علیرغم این که وضعیت تهران قرمز است، «چون پایتخت کشور است، نمی‌شد که هیچ خبری در روز قدس نباشد»، راهپیمایی این روز به صورت خودرویی در تهران برگزار می‌شود.
 
او همچنین خبر داد که نماز عید فطر و راهپیمایی روز قدس، آخرین جمعه ماه رمضان در ۲۱۸ شهری که وضعیت سفید دارند برگزار می‌شود، ولی شکل راهپیمایی روز قدس عوض شده و صرفا در محل نماز جمعه برگزاری می‌شود.
 
در تهران سپاه پاسداران مسئول برگزاری راهپیمایی روز قدس شده است.
 
او همچنین خبر داد که بر اساس مصوبات ستاد کرونا در مورد مکان‌های مذهبی فعلا تصمیم گرفته شده که «سه ساعت در صبح و سه ساعت بعدازظهر درهای صحن باز شود و مردم وارد صحن شوند و زیارت کنند» و دانشگاه‌ها نیز از ۱۷ خرداد فعالیت خود را شروع کنند.
+6
رأی دهید
-39

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  ببینید چه تعداد از این گاوها میرن راهپیمایی
  3
  31
  شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  بسیجیها و سپاهی های مزدور مدیون هستید اگر نروید راهپیمایی. این فرصت طلایی را از دست ندهید. این راهپیمایی فقط سالی یکبار تکرار میشود. از بس گفتید فلسطین ایران شد مثل فلسطین. مگر نه اینکه قلبتون برای بزینس فلسطین میتپد, مبادا فریب استکبار و تبلیغات بیگانه را بخورید و نروید که در اینصورت ساندیس مفت را هم از دست میدهید. بدبختهای ذلیل نادان.
  2
  25
  شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد

  آخونده روباه صفت دروغ گو،دیده هیچکس نمیره راهپیمأی و دیگه کسیرا ندارند،میگن وضعیت قرمز است با ماشین آمدن،تا همین دیروز روحانی میگفت تهران سفید است به شرف نداشت دتون.
  2
  23
  شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
  نظر شما چیست؟