واکنش رضا پهلوی به حادثه ناوچه کنارک:جوانان ایران را در زمین،آسمان و دریا می‌کشند

دویچه وله :رضا پهلوی، ولیعهد سابق ایران، در پیامی توییتری در واکنش به حادثه ناوچه کنارک نوشته است: «ابتدا جوانان ایران را در زمین و آسمان و دریا می‌کشند. سپس با دروغ‌های بی‌شرمانه و تحریف اعتقاد و ایمان مردم، به سربازان ما و خانواده‌های‌شان توهین و بی‌احترامی می‌کنند.»

مقام‌های ایرانی می‌گویند حادثه ناوچه کنارک که در پی آن ۱۹ نفر از نیروهای ارتش ایران جان باختند، در حال بررسی است. هم‌زمان اما منابع مختلف گفته‌اند که حادثه مزبور در جریان یک مانور نظامی و شلیک اشتباهی ناو جماران به شناور کنارک رخ داده است.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در جلسه هیات دولت گفت، دلایل حادثه این شناور در آینده روشن و پس از مشخص شدن، برای مردم بیان می‌شود. روحانی افزود: «این افراد برای امنیت به دریا رفتند و نه برای تفریح. عملیات برای خوشگذرانی نداشتند بلکه برای توانمندتر شدن قدرت جمهوری اسلامی ایران داشتند.»

روحانی در بخشی از سخنان خود کشته‌شدگان حادثه ناوچه کنارک را که با شلیک اشتباهی نیروهای ارتش ایران جان باختند شهید نامیده و گفته است "طبق روایات شهادت در دریا اجرش ۱۰ برابر زمین است". در رسانه‌های ایران علت شلیک موشک به ناوچه کنارک "اشتباه محاسباتی" در حین تمرین دریایی اعلام شده است، اما دلایل واقعی حادثه شناور کنارک با گذشت پنج روز از آن هنوز از سوی ارتش و مقامات عالی‌رتبه کشور اعلام نشده است.

شاهزاده رضا پهلوی در توییت خود که به زبان‌های فارسی و انگلیسی منتشر کرده، بخشی از ویدیوی حسن روحانی را نیز با زیرنویس انگلیسی آن منتشر کرده و تاکید کرده است: «آنهایی که هنوز به دنبال تغییر رفتار این رژیم واپس‌گرا و جنایتکار هستند، همچون پیشینیان‌شان آب در هاون می‌کوبند.»
+39
رأی دهید
-8

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Parinaz Iran - پراگ، چک
  .......زودتر همه ی شما سوار کشتی شوید در دریایی طوفانی به شهادت ارزشمند خود برسید و جهانی از حماقت شما رها.خاک عرعرستان....
  4
  11
  شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
  ۴۱
  sahandogli - لندن، انگلستان
  این مرد کیه است؟ که سرش در هر کاری فرو می کند.
  17
  1
  شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
  نظر شما چیست؟