رییس «اتحادیه ضد افترا» از به آتش کشیده شدن مقبره مقدس یهودیان در همدان خبر داد

 مقبره «استر و مردخای» در مرکز شهر همدان، ابتدای خیابان دکتر شریعتی قرار دارد. بُقعه اِستِر و مردخای جزء مهم‌ترین زیارتگاه‌های یهودیان ایران و جهان است.صدای آمریکا :رییس «اتحادیه ضد افترا» می‌گوید براساس گزارش‌ها مقبره «استر و مردخای» که مکان‌های مقدس یهودیان است در شهر همدان در ایران به آتش کشیده شده است.

جاناتان گرینبلات رئیس «اتحادیه ضد افترا» روز جمعه در توئیتر خود نوشت براساس گزارش‌های دریافتی این مکان مقدس یهودیان در شب به آتش کشیده‌شد. او ابراز امیدواری کرد که مسئولان عوامل این اقدام ضدیهودی را برای اجرای عدالت و تعهد به محافظت از مکان‌های مقدس اقلیت‌های مذهبی، مجازات کنند. مقبره «استر و مردخای» در مرکز شهر همدان، ابتدای خیابان دکتر شریعتی قرار دارد. این مکان جزء مهم‌ترین زیارتگاه‌های یهودیان ایران و جهان است. این مقبره جزء آثار میراث فرهنگی ایران ثبت شده‌است.

جمهوری اسلامی بارها از محو کشور اسرائیل گفته و ده سال پیش، گروهی از دانشجویان بسیجی در تجمعی مقابل مقبره «استر و مردخای» تهدید کرده بودند که این زیارتگاه یهودیان ایران را ویران خواهند کرد.
+25
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  آلونا ازنامنسکایا - مسکو، روسیه
  واقعا خاک بر سر کسانی که این کار را کردند گرچه استر و مرداخای فقط یک افسانه است و احتمالا آنجا مقبره دو تا از اشرافزادگان ایرانی بوده ولی هر چه باشه میراث تاریخی این کشوره من خودم چند بار آنجا رفته بودم واقعا باید به حال این بسیجی های نادان افسوس خورد
  3
  21
  جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۱
  ۵۵
  Sepas - تهران، ایران

  خاک تو سر کسی که اینکارو کرد زود تعمیرش کنید یهودیها جزوی جدا نشدنی از ایران هستند ماهمه خون یهودی را هم درونمون به همراه داریم میگید نه برید تاریخ گذشته این سرزمین را بخوانید
  3
  25
  جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۶
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  این فقط میتونه کار بسیجیان مزدور باشه. این قوم متعصب گنهکار را بگیرید از ماتحت شون جر بدید. شما کلیمیان محترم هم مساجشون را به آتش بکشید. این در ازای ان. این جاهلان بدوی تا با گوشت و پوست و استخوانشون این را لمس نکنند نمی توانند بفهمند چه صدمه هنگفتی به آبروی ملت ایران, همزیستی مسالمت آمیز و آثار میراث فرهنگی ایران زده اند . اینها بجای مغز پهن تو جمجمه شون نهفته است.
  4
  29
  جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  خاک توی سر این احمق ها که می توانستند از این مکان برای جلب توریست استفاده کنند
  1
  8
  شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۳
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  این چند روزه چه خبره تو این مملکت؟. به خدا سرم درد گرفته از بس این اخبار رو میخونم. غرق کردن مهاجرا. اتش زدن این مقبره. تجاوز و صیغه ی یه کودک و افتخار بهش. پراید. گرونی. تتلو . زن ابی. امام جمعه. مذهب. جنگ . تعفن. ارزومه ..... نه ما بلکه بقیه یه نفس راحت بکشن.
  0
  4
  شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۷
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::Sepas - تهران، ایران::]. اره جدا نشدی اما برده. ببخشید این حرفا رو چرا 80 سال پیش نمیگفتن؟ چرا اون موقع یه یهودی حق نداشت سوار الاغ بشه؟ چرا حق نوشتن و خوندن و فراگیری این چیزا رو نداشت؟ چرا یهودیا تو این مملکت باید 80 سال پیش ستاره زرد میزد رو سینش؟ . الان شدن عزیز دل؟ مگه چی شده؟. اها اسراییل قوی شده. شده قطب علم و دانش. از قدیم معروف به ضعیف کشی بودیم. زرشتی بابی یهودی مسیحی ارمنی گرجی بهایی. ایران بودم یه دوست گرجی داشتم. دماغش شبیه جهانگیری بود چقدر اذیتش کردن. بعضی وقتا درد دل میکرد میگفت چقدر بهش ظلم میشه. 80 سال پیش نه ها. همین 4 سال پیش. نونوایی میفهمید گرجیه مسخرش میکرد. مستاجر بودن به زور بهش خونه میدادن. این مملکت همینه. نفرین شدس. قضیه گریبانوف رو جستجو کن. چقدر دختر گرجی رو اوردن و بهشون تجاوز کردن . بعد تجاوز بهشون گفتن برده هستین و باید به عنوان برده کار کنین. فکر میکنی چه ادمایی به اون همه زن و دختر گرجی تجاوز کرد؟ خودمون بودیم. اجداد من و تو بودن. مظلوم و ضعیف کشی یه رسم نهادینس تو این مملکت.
  6
  4
  شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۴
  ۵۵
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  کاش دو تا خرمذهب بسیجی میشناختم تا بهشون بگم که اگه من میخواستم یه روزی به یه دین توحیدی ایمان بیارم همون یهودیته که اصلش بود و اون دو تا بعدی فقط کپی کردن!
  1
  6
  شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۷
  ۴۱
  مهرداد2538 - تهران، ایران
  یهودیهای همدان خودشون از همه نژادپرست ترند. اصلاً اجازه نمی دهند هیچ فرد غیر یهودی وارد این بقعه بشه. این استر و مردخای هم که میگن اونجا خوابیده اند را باید نبش قبر بشوند ببرند به همون اسراییل. چون استر و مردخای دو فردی بوده اند که باعث کشتار ایرانیان و قتل پادشاه ایران در عهد باستان شده بودند. اصلا وجودشون اینجا معنایی جز توهین به ایران و جا پا باز کردن برای اشغال ایران ندارد. با عرض معذرت از خارج نشین های این سایت، ولی شما اطلاع کافی از این محل بخصوص ندارید.
  6
  0
  شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۴
  ۷۷
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  [::مهرداد2538 - تهران، ایران::]. مطلقا اینگونه نیست و من خودم در همدان وارد این مکان مذهبی شدم
  1
  7
  شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۲
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا
  [::مهرداد2538 - تهران، ایران::]. من رفتم . چرا به من اجازه دادن؟.
  1
  4
  شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۶
  نظر شما چیست؟