امام جمعه اصفهان :ماموران بهداشت به جای اجتماعات دینی به پل خواجو و سی و سه پل سربزنند

 ابوالحسن مهدویابوالحسن مهدوی، عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه اصفهان، با انتقاد از «برخی حساسیت‌ها به اجتماعات دینی» در زمینه مقررات بهداشتی در شرایط کرونا، خطاب به مسئولان بهداشت اصفهان گفت: «مأموران بهداشت به جاهای دیگر مانند پل خواجو و سی‌وسه‌ پل سر بزنند.»

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای مهدوی که در مورد اجتماع مراسم شب قدر سخن می‌گفت، همچنین با دفاع از برگزاری اجتماعات مذهبی در شرایط کرونا گفت: «باید ببینیم افرادی که تصمیم‌گیری می‌کنند متدین هستند یا خیر. برخی در استمرار ویروس دارند مجالس مذهبی را مدیریت می‌کنند تا به مطامع خود به راحتی برسند.»

این عضو مجلس خبرگان رهبری توضیحی درباره این «مطامع» نداد، اما علی خامنه‌ای نیز پیش از شروع شب‌های قدر، در ۲۱ اردیبهشت، گفته بود بررسی «دقیق» بسته بودن یا نبودن مساجد و مراکز دعا را «باید به کسانی سپرد که حقیقت و ضرورت دعا و توسل را درک می‌کنند».

فردای سخنان رهبر جمهوری اسلامی، وزارت بهداشت مجوز برگزاری مراسم مذهبی در شب‌های قدر را به‌جز در استان‌های با وضعیت قرمز صادر کرد.

نماینده اصفهان در مجلس خبرگان رهبری، در نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا، همراه داشتن «تربت امام حسین»، امام سوم شیعیان، را برای دفع بیماری توصیه کرده و گفته بود: «به اندازه یک نخود تربت را در ظرف بزرگ آب حل و سپس ۷۰ بار سوره حمد، آیت‌الکرسی، چهارقل، سوره قدر، استغفار و صلوات را به آب می‌خوانید و از این آب زیاد میل کنید.»

در سال ۱۳۹۲ نیز کتابچه‌ای از آقای مهدوی درباره ویژگی‌های رهبر جمهوری اسلامی منتشر شد که در آن با ذکر خاطره‌ای از ناپدید شدن یک‌ساعته روح‌الله خمینی، رهبر پیشین جمهوری اسلامی، در جماران برای «ارتباط با امام زمان»، ادعا کرده بود علی خامنه‌ای نیز با امام دوازدهم شیعیان ارتباط مستقیم و پنهانی دارد.
+2
رأی دهید
-31

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ

  روزی برسه که نه آخوندی و نه مسجدی باقی بمونه
  0
  24
  جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۴
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  تا کور شود چشم هر آنکس که نتوان دید. اتفاقا خیلی هم خوبه هم مسلک هاتون تو مساجد زیر منابر تنگ هم بنشینند بلکه همه تون کرونا بگیرید و ما از شرتون رها بشیم. ایران نوین و مدرن به شما انگلهای تربت خور نیازی ندارد. ما که فعلا از عهدهتون بر نیامدیم بلکه کرونا (ع ) بر بیاد.
  0
  23
  جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
  نظر شما چیست؟