کشتی باری ایرانی پس از برخورد با فله‌بر اندونزی «به گل نشست»

 عکس آرشیوی است.در حالی که شرکت‌های ردیابی کشتی‌ها و برخی رسانه‌ها از برخورد کشتی باری ایرانی به یک کشتی فله‌بر اندونزی در آب‌های سنگاپور خبر داده‌اند، مقامات تهران دلیل صدمه به بدنه کشتی ایرانی را «به گل نشستن» آن اعلام کرده‌اند.

دو شرکت ردیابی دریایی «فلیت‌مون» و «مریتیم اکزکیوتیو» گزارش داده‌اند یک کشتی باری ایرانی به نام «شهراز» که به سمت شانگهای چین در حرکت بود، ظاهرا روز دوشنبه با یک کشتی فله‌بر اندونزی برخورد کرده و هر دو کشتی در آب‌های سنگاپور لنگر انداخته‌اند.

کشتی فله‌بر نوعی کشتی است که محصولات بسته‌بندی نشده مانند غلات را حمل می‌کند.

بر اساس این گزارش‌ها، کشتی ایرانی متعلق به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی، به شدت آسیب دیده و به نظر می‌رسد نصف شده است، اما کشتی اندونزی حداقل از لحاظ ظاهر آسیبی ندیده است.

رسانه‌های اندونزی نیز نوشته‌اند که کارشناسان این کشور در حال بررسی بدنه کشتی هستند.

این حادثه در تنگه مالاکا در سنگاپور اتفاق افتاده است.

در این میان، روابط عمومی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد کشتی ایرانی ۲۲ اردیبهشت هنگام عبور از تنگه سنگاپور «به علت مشکلات فنی به گل نشست، اما خوشبختانه این حادثه هیچ‌گونه خسارت جانی و زیست‌محیطی به همراه نداشت».

این گزارش می‌گوید کشتی حادثه دیده تحت پوشش حمایتی کلیه بیمه‌نامه‌های معتبر بین‌المللی است.
+40
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  هر دم از این باغ بری میرسد. رضا شاه کبیر و شاهنشاه آریامهر این ملت نادون را به خاطر انقلا ب داغونشون ببخش. روحتان شد.
  10
  24
  ‌پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۱
  ۶۷
  پیکان۵۸ - مالمو، سوئد
  قربون خدا برم که آخوند بیشرف دروغگو و حقه باز را به هر طریق مورد ضرر قرار میده چون پولش به ملت نمیرسه ،حسن نصراله متظره دلاره وگرنه خاندانه آخوند میپاشه.
  4
  17
  ‌پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۴
  ۴۷
  جناب سروان - مونرآل، کانادا
  [::پیکان۵۸ - مالمو، سوئد::]. حاجی مخت پکیده هاهاها عجب فعلی ساختی در زبان هاهاها مورد ضررقراردادن هاهاهایک کم کمتر مصرف کن واسه روزهای بعدی لنگ نیم گرم جنس نباشی هاهاها پیکان۵۸ که هیچ پیکان۴۸ هم نیستی هاها
  12
  3
  ‌پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۸
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  بارش تخمه آفتابگردون فله بوده
  2
  1
  ‌پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  [::جناب سروان - مونرآل، کانادا::]. د خفه شو تو هم روح الله دکل دزد. آخوند ۲ زاری جیب بر واسمون آدم شده. ها ها ها , ها ها ها, ها ها ها خوبه یه چیزی بهت یاد دادم. یک بار کامنت مسخره ات را بخوان قبل از اینکه پابلیشش کنی. ها ها ها
  7
  13
  ‌پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۰
  ۵۰
  motefaker - سیاتل، ایالات متحده امریکا
  [::Alphabet - پترس، یونان::]. دوست عزیزبرای یه نفر بدون خواندن کامنتاش دیسلایک را منظورکن ، که همین جوراب سرداره بسیجیه که با اختلاس بارش را بسته و رفته به دارالدزدان و طراران یا همون کانادا و یه وری افتاده و برای تشکر از جمهوری حرامزادگان اسلامی قلم میزنه
  6
  8
  جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۰
  نظر شما چیست؟