کشته شدن سرپرست یک اکیپ نظامی ایران در درگیری با مخالفان کرد حکومت

نقطه صفر مرزی در بانهبی بی سی :روز گذشته سرپرست یک اکیپ مرزبانی ایران که در درگیری با مخالفان کرد حکومت ایران در منطه مرزی بانه کشته شد.

پلیس ایران گفته حمید فعله گری، در پی کسب خبری مبنی بر حضور گروه‌های مخالف حکومت در جدار مرزی، به عنوان سرپرست یک اکیپ به منطقه اعزام شده بود.

در چند روز گذشته درگیری و بازداشت‌هایی در مناطق کردنشین و مرزی ایران گزارش شده بود.

حدود ۹ روز پیش نیز "قرارگاه حمزه‌سیدالشهدا" تایید کرده بود سرهنگ شکیبا سلیمی، فرمانده سپاه مریوان و دو نیروی دیگر سپاه به نام‌های جعفرنظام‌پور و محمد شکری، ، در منطقه مریوان کشته شدند.

تا کنون هیچ گروهی مسئولیت کشته‌شدن این سه نیروی سپاه را بر عهده نگرفته است اما سپاه هشدار داده که انتقام می‌گیرد.

این در حالی است که اخیرا شبکه حقوق بشر کردستان از بازداشت چند نفر در بانه و پیرانشهر به اتهام ارتباط با یک گروه‌مخالف کرد در ایران خبر داده بود.

وزارت اطلاعات گفته بود ۱۶ عضو یک گروه مخالف حکومت را در استان‌های آذربایجان غربی و کردستان و در حالی که قصد ورود به ایران داشتند بازداشت کرده است.

اما شبکه حقوق بشر کردستان روایت متفاوتی ارائه کرده است: "بر خلاف ادعای وزارت اطلاعات مبنی بر ورود بازداشت‌شدگان از خاک اقلیم کردستان به ایران، تمامی این افراد از شهروندان عادی و ساکن شهرهای بانه و پیرانشهر بوده‌اند".
+85
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  الحمدولله.
  7
  35
  ‌پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۳
  ۱۸
  یا فاطمه زهرا - آرهوس ، دانمارک

  روحت شاد ای شهید ولایت. انتقام خونینی از این تجزیه‌طلبان بی‌ناموس خواهیم گرفت.
  60
  13
  ‌پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
  ۱۰۳
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  جالب اینجاست که مدیای فارسی و از آنجمله BBC ، دویچه وله فارسی آنها را «مخالفان کٌرد حکومت» می خواند. یعنی گویا این درگیری «بین رژیم و مخالفانش» اتفاق افتاده است و این «مخالفان» تهدیدی برای «تمامیت ارضی ایران» ندارند و مشکلشان «فقط مخالفت با رژیم» است. اما زمانیکه همین «دستجات مسلح» در آنطرف مرز با «ارتش ترکیه» درگیر می شوند بیکباره از طرف bbc و مدیای فارسی ترفیع درجه میگیرند و به القاب «استقلال طلبان» و «ارتش رهایی بخش» آراسته می شوند.
  32
  9
  ‌پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان

  به احتمال قوی این سه نفر در اثر آتش به خودی کشته شده اند حالا انداختند گردن کردها
  4
  41
  ‌پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۱
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  اینها تو مانور از دشمن فرضی شکست میخورن،یک کشتیشونم عرق میشه وبای ۱۹ کشته و کلی زخمی میدن در یک جنگ واقعی چند مرده حلاجند؟
  1
  12
  ‌پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۵
  ۴۸
  ordak - بن، آلمان
  [::Kefli Iskender - مریخ، وانواتو::]. کردجها و فارسها یعنی ملت تشکیل دهنده ایران(مادها یا همان کرها، پارتها یا همان مردم مناطق شمال پ پارسها ساکنان مناطق مرکزی)یک قوم هستند، کردها تا انجا که من اطلاع دارم حتی در برنامه حزیبیشون چیزی بنام تجزیه یا جدایی از ایران را ندارند، بلکه خط و مشی احزاب کردستان حتی تندروهای کومله ازادی برای ایران و خودمختاری برای کردهای زیر پرچم ایران است، حتی یکی مثل بارزانی در کردستان عراق گفته بود اویای من یک کردستان بزرگ زیر پرچم سه رنگ ایران است. در مورد ترکها مسئله چیز دیگری است، ارتش ترکیه یک ارش متجاوز است پ مناطق کردنشین و ارمنی و عرب نشین را اشغال کرده، م،سلمه که مردم انجا برای بازپسگیری اب و خاکشون حاضر به سازشنیستند،فرهنگ کجردها یا اقوام اریایی با اداب و رسوم ترکها که هیچ ربطی به خاور میانه ندارند و با هیچ یک از اقوام خاوتر میانه نزدیکی ندارند فرق بسار داره. ترکها باید برگردند به اونجا که اومدن یگNی اسیای مرکزی یعنی معلستان و تاتارستان و مابقی ستانهای ای منطقه!
  1
  10
  ‌پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۳
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  سپاهی بودند؟ پس به درک
  1
  14
  ‌پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵
  نظر شما چیست؟