هلهله خبرگزاری فارس برای «شهید» خوانده شدن قاسم سلیمانی در الجزیره قطر

العربیه :خبرگزاری فارس، خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران با ابراز خوشحالی از «شهید» خوانده شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه از سوی شبکه الجزیره، پادکست این شبکه را بازنشر کرد. سلیمانی از سال 2005 در فهرست تروریسم جای دارد.

در پادکست منتشر شده از سوی الجزیره که خبرگزاری فارس آن را بازنشر کرد، قاسم سلیمانی از زبان خودش اینگونه معرفی شده است: «سربازی هستم که خدا را می‌ستاید؛ خداوندی که قبلم را از حب دنیا پاک گردانده و والاترین آرزو‌ها یعنی شهادت در راهش را به من عطا کرده است.»

شبکه الجزیره پس از این پادکست با موجی از انتقادات از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی و به ویژه کاربران سوری که سلیمانی متهم است به همراه بشار اسد حدود نیم میلیون نفر از آنها را کشته و میلیون‌ها نفرشان را آواره کرده است، مواجه شده و ناچار به حذف این ویدئو از همه شبکه‌های اجتماعی شد.

قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس، نائب رئیس شورای حشد الشعبی عراق شامگاه سوم ژانویه 2020 در اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد و در پی حمله پهپادی آمریکا کشته شد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، او را تروریست شماره یک جهان خواند که شخصا دستور از میان برداشته شدنش را داده است. ترامپ گفت که سلیمانی باعث کشته شدن هزاران آمریکایی شده و باید سال‌ها پیش از میان برداشته می‌شد.

فرمانده سابق نیروی قدس سپاه ایران در طی سال‌های گذشته با اعزام نیروی ایرانی، عراقی، افغان و پاکستانی و دیگر نیروهای شبه‌نظامی طرفدار ایران به سوریه، در سرکوب و به خشونت کشاندن اعتراضات مردم این کشور که در ابتدا به شکل مسالمت‌آمیزی آغاز شد، نقش مستقیم ایفا کرد.

براساس آمارها جنگ داخلی سوریه بیش از نیم میلیون کشته و چندین میلیون آواره در پی داشت.
+3
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان

  حالا شهید یا ناا شهید.اخرش چی‌؟ عمو نصرلا و پسر عمو اسد انتقام گرفتند؟ اون زبون بسته خودش در بهشت بدون قسمت پاهین، ۴۰ تا حوری بی‌ مصرف. شب و روز فحش خواهر و مادر به ترامپ. اخر لا مذهب .می‌ خواستی‌ بزنی‌.بزن. ولی‌ چرا اینجوری؟ این همه آدم کشتیم. که در اینجا با ۴۰ حوری عشق کنیم. زدی پاهین ما را داغون کردی. نمی‌‌شد. سر ما را بزنی‌؟حتما باید پاهین بدن می‌‌بود؟ مهمترین قسمت امت مسلمان؟
  5
  31
  ‌پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۱
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران
  [::zarduscht - فرانکفورت، آلمان::]. مهم اینه ماتحتش سالم باشه تا حوریهای مذکر از خجالتش در بیان.
  4
  16
  ‌پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۲
  نظر شما چیست؟