فاکس نیوز: ایران در حال ساخت یک تونل نظامی جدید در شرق سوریه است

صدای آمریکا :فاکس نیوز روز چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت با استناد به تصاویر ماهواره‌ای و تحلیل‌های مرتبط با آن، گزارش داد که ایران در حال ساخت یک تونل جدید در پایگاه نظامی امام علی در منطقه ابوکمال، در شرق سوریه، است.

یک روز قبل، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، هشدار داد که جمهوری اسلامی منابع کشور ایران را به «ضرر مردم ایران» در سوریه خرج می‌کند.​

آقای پمپئو روز سه شنبه در مصاحبه با روزنامه «اسرائیل هیوم» گفت: «آنها شاید منابع محدودتری داشته باشند، اما همچنان پول زیادی دارند که بتوانند با آن به مردم ایران رسیدگی کنند. اما کماکان، گزینه‌ای که انتخاب کردند این بوده که آن منابع باارزش را به آیت الله بدهند تا برای منفعت شخصی خودش و یا به نفع سایر کادر رهبری ایران هزینه کند، و یا آن را در کارزارهایی که در سوریه و عراق دارند بر باد دهند.»

فاکس نیوز می‌نویسد که این تونل‌ها دارای قابلیت انبار کردن سیستم‌های پیشرفته نظامی هستند.

تحلیل های اطلاعات که توسط شرکت خصوصی ماهواره ای «ایمیج ست اینترنشنال» انجام شده است نشان می‌دهد این تونل‌ها می‌تواند خودروهای حامل سیستم‌های نظامی پیشرفته را ذخیره کند.

به گزارش فاکس نیوز یکی از تونل‌های مشابه، دو مایل دورتر، در ماه مارس بمباران شد و باعث شد که نیروهای ایرانی ساخت این تونل را فورا متوقف کنند.
فاکس می‌گوید اگر چه اسرائیل، که بارها اهداف ایرانی را در سوریه هدف قرار داده است، می‌گوید ایران در حال کاهش حضور خود در سوریه است، یک تحلیلگر در «ایمیج ست اینترنشنال» بر این باور است که این تصاویر ماهواره‌ای و احداث تونل جدید نشان می‌دهد ایران قصد ادامه عملیات در این منطقه را دارد.
+19
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  amirgheryou - تهران، ایران

  انقد ماشالا قدرتمندن و توان نظامی دارن که مثل موش فقط سوراخ و تونل میسازن تا وقتی هارت و پورت میکنن یکی میخواد بزنشون سوراخ موش دم دستشون باشه. دلیل کشته شدن قاسم گچکار کتلت زاده هم این بود که فقط 1بار از سوراخ موش به قول خودشون تونل اومد بیرون. فقط 1بار.
  4
  30
  ‌چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۲
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  نبایستی افشا می کردید می گذاشتید وقتی احداثش تمام شد با تسلیحاتش بمبارانش می کردید. جناب روح الله دکل دزد [ سروان سابق] بدو بیا کامنتت را بگذار. 😂🤣😂
  0
  18
  ‌پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۵
  نظر شما چیست؟