ظریف به مجلس رفت، نمایندگان سؤال‌کننده نیامدند

رادیو فردا :علیرضا رحیمی، نماینده مجلس، روز سه‌شنبه ۲۳ اردیبهشت از حاضر نشدن نمایندگانی که قصد سؤال از وزیر خارجه ایران را داشتند انتقاد کرد.

این نماینده در صفحه توئیتر خود نوشت که محمدجواد ظریف روز دوشنبه «در اوج مسئولیت‌شناسی برای پاسخگویی به ده ‎سوال ‎نمایندگان، در جلسه ‎کمیسیون امنیت ملی حاضر شد ولی در کمال تعجب هیچ کدام از سوال‌کنندگان حضور نیافتند».

او افزود: با آن که کمیسیون امنیت ملی مجلس، وظیفه تشکیل این جلسه را داشت و وزیر هم مکلف به حضور بود «اما سوال‌کنندگان گویا مستغنی از دریافت پاسخ بودند». وب‌سایت خبرآنلاین هم از تذکر علیرضا رحیمی در این زمینه در نشست روز چهارشنبه مجلس خبر داده و به نقل از او نوشته که «حتی یک نفر از سوال‌کنندگان در جلسه حاضر نبودند و این در شأن مجلس و نهاد نظارت نیست.»

محور سوالاتی که قرار بوده نمایندگان از ظریف بپرسند اعلام نشده است، اما حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی، گفته که ظریف در مدت حضور خود درباره مبادله زندانیان ایرانی و آمریکایی صحبت کرده است.

او گفت: «ما اصلا مذاکره‌ای با آمریکا نخواهیم داشت و مبادله زندانیان با هماهنگی حافظ منافع آمریکا در ایران انجام می‌شود.»

خبرآنلاین اسامی چند تن از نمایندگان را که در نشست ظریف غایب بودند منتشر کرده است: حمیده زرآبادی نماینده قزوین و آبیک، نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه، حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان، مسعود گودرزی نماینده ممسنی، شهاب نادری نماینده پاوه و اورامانات، علی ادیانی نماینده قائم‌شهر، عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه و محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان و راور.

این یکی از معدود مواردی است که وزیری همراه با معاونان خود برای پاسخ به نمایندگان در مجلس حضور می‌یابد، اما نمایندگان سوال‌کننده در جلسه حضور ندارند.
+3
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  بس کنید این سیاه بازیها را بگذارید من بپرسم. اول از همه سرانجام کشتی های ترال چینی چی شد؟ و همینطور عشقت فلسطین که "ما - ما" یا بعبارتی "ما - شما" براش رگ گردن کلفت کردی با کیتهای کرونای دریافتی از اسرائیل چکار کردند؟ دوم ۱۶۵ میلیون دلار که به حساب مهدی و مهسا واریز شده از کجا آمده؟ خانه نیویورک سرانجامش به کجا ختم شد. بوگاتی یا حسین را چگونه و از کجا خریدی؟ کیتهای ارسالی به ترکیه و آلمان را در حالیکه ملت ایران به ان محتاجند سر از کجا درآورد؟ این دل دزدیهات کی تموم میشه؟ کی همتون ایشالله سقط میشین؟
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۳
  نظر شما چیست؟