قایق‌های محلی پیش از رسیدن ارتش، سرنشینان کنارک را نجات دادند

ایران اینترنشنال :بنا بر اطلاعات تازه‌ای که به دست ایران اینترنشنال رسیده، تعدادی از مجروحان و جان‌باختگان ناوچه کنارک، به وسیله قایق‌‌های ماهی‌گیری محلی به ساحل منتقل شدند.

چند منبع محلی مطلع که به دلایل امنیتی نخواستند هویتشان فاش شود به ایران اینترنشنال گفتند نیروهای امداد ارتش جمهوری اسلامی «با تاخیر چندساعته» برای نجات افراد وارد عمل شدند.

طبق گفته این منابع، اگر قایق‌های محلی، تعدادی از سرنشینان ناوچه کنارک را نجات نمی‌دادند شمار قربانیان به مراتب افزایش می‌یافت.

اطلاعات مستند درباره نجات نیروهای ارتش از سوی قایق‌های محلی نزد ایران اینترنشنال موجود است اما به دلیل حفظ هویت منابع، آنها را منتشر نمی‌کند.

براساس گزارش‌های غیررسمی، ناوچه کنارک عصر یکشنبه ۲۱ اردیبهشت، در جریان یک رزمایش هدف حمله موشک ناو جماران متعلق به نیروی دریایی ارتش قرار گرفت.

روابط عمومی نیروی دریایی ارتش د‍ر اطلاعیه‌ای بدون اعلام دلیل بروز حادثه، اعلام کرده که در جریان این اتفاق، ۱۹ نفر کشته و ۱۵ نفر مجروح شده‌اند.

یک منبع محلی دیگر هم به ایران اینترنشنال گفت علیرغم سطح بالای خطر به دلیل برگزاری رزمایش نظامی، این منطقه پاکسازی نشده بود و به قایق‌های محلی اخطار قبلی درباره حضور نیافتن در محدوده برگزاری رزمایش داده نشده بود.
+22
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟