ترامپ بدون ماسک بر چهره، زدن ماسک در کاخ سفید را اجباری اعلام کرد

دویچه وله :در پی تایید دو مورد ابتلا به ویروس کرونا در کاخ سفید، ترامپ از الزام زدن ماسک برای همه کارکنان آن خبر داد. این قاعده شامل خود او نمی‌شود. افزون بر آن، مایک پنس، معاون او نیز گفته است که حاضر به زدن ماسک نیست.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در کنفرانس مطبوعاتی خود از الزام استفاده از ماسک در کاخ سفید خبر داد. او گفت که زدن ماسک برای همه کارکنان کاخ سفید و مراجعه‌کنندگان به این ساختمان الزامی است. این در حالی است که خود او به هنگام اعلام این خبر، ماسکی بر چهره نداشت.

رئیس جمهوری آمریکا گفت، از آنجا که او به هیچ‌کس نزدیک نمی‌شود و فاصله را رعایت می‌کند، نیازی به زدن ماسک ندارد. مایک پنس، معاون دونالد ترامپ نیز اعلام کرده است که از ماسک استفاده نخواهد کرد.

مایک پنس حتی حاضر به پذیرش الزام قرنطینه خانگی نشده است. این در حالی است که یکی از کسانی که در کاخ سفید مبتلا به بیماری کرونا شده است، کتی میلر، سخنگوی خود او بوده است.

در ارتباط با تایید دو مورد از ابتلا به بیماری کووید۱۹ در بین کارکنان کاخ سفید، سه عضو بلندپایه کارگروه مقابله با شیوع کرونا در کاخ سفید اعلام کردند که از سر احتیاط و برای مدت دو هفته در قرنطینه خانگی به سر خواهند برد.

یکی از این سه مقام بلندپایه آنتونی فاوچی، مشاور کاخ سفید در کارگروه مقابله با کرونا است. افزون بر او، رابرت ردفیلد، رئیس سازمان بهداشت آمریکا و استفان هان، رئیس اداره مواد غذایی و دارویی آمریکا نیز اعلام کرده‌اند که ترجیح می‌دهند وظایف خود را از خانه دنبال کنند.
گشایش و رفع محدودیت‌ها
ترامپ مدت‌هاست که بر رفع محدودیت‌ها و راه‌اندازی مجدد فعالیت‌های اقتصادی در آمریکا اصرار می‌ورِزد. اکنون رسیدن پای ویروس کرونای جدید به کاخ سفید نشان می‌دهد که گشایش مجدد و رفع محدودیت‌ها در آمریکا تا چه حد دشوار است.

ویروس کرونا در آمریکا برخلاف ادعای ترامپ تحت کنترل نبوده و شیوع آن در بسیاری از ایالت‌ها و کلان‌‌شهرهای آمریکا و از جمله در پایتخت  این کشور، واشنگتن نیز مشاهده می‌شود.

تا کنون حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در آمریکا مبتلا به کرونا شده و بیش از ۸۰ هزار نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند.

اکنون بنا بر تصمیم ترامپ و با هدف مقابله با شیوع بیشتر ویروس کرونا در کاخ سفید، کارکنان و مراجعه‌کنندگان باید در این ساختمان از ماسک استفاده کنند. افزون بر این، گفته شده است که انجام تست کرونا در کاخ سفید از این پس به طور روزانه انجام خواهد شد. پیش از این تست کرونا در کاخ سفید هفتگی اجرا می‌شد.
کاخ سفید و دشواری حفظ فاصله
آلکساندرا فون نامن، رئیس استودیوی دویچه‌وله در واشنگتن، از جمله کسانی است که برای تهیه گزارش به طور مداوم به کاخ سفید رفت و آمد دارد. فون نامن می‌گوید: «من تلاش می‌کنم که با زدن ماسک و حفظ فاصله خودم و دیگران را محافظت کنم. اما محل کار ما در کاخ سفید خیلی کوچک است. ما همه در یک فضای محدود کنار هم کار می‌کنیم و حفظ فاصله در این اتاق ممکن نیست.»

رئیس استودیوی دویچه‌وله در واشنگتن می‌گوید که همه مراجعه‌کنندگان به کاخ سفید پیش از ورود به  این ساختمان باید از محل کنترل عبور کنند. او می‌گوید تا پیش از این نیروهای مسئول امنیت کاخ سفید از ماسک استفاده نمی‌کردند و به هنگام سنجش تب مراجعه‌کنندگان به آن‌ها نزدیک می‌شدند.

آلکساندر فون نامن می‌گوید که این موضوع اکنون تغییر کرده و ماموران حفظ امنیت کاخ سفید نیز از ماسک استفاده می‌کنند.

رئیس استودیوی دویچه وله در واشنگتن می‌گوید ترامپ، پنس و مهمانان ترامپ در کاخ سفید هیچ کدام ماسک نمی‌زنند و همین امر باعث می‌شود که بسیاری از خبرنگاران نیز ماسک خود را در حین پرسش و پاسخ از رئیس جمهوری بردارند. او می‌گوید، احتمال پاسخ دادن به پرسش خبرنگاری که ماسک بر چهره ندارد از سوی ترامپ بیش از دیگران است.

فون نامن گفته است که او نیز برای آنکه بتواند پرسشی از ترامپ مطرح کند، ماسک خود را برداشته است. او می‌گوید: «من هم ماسکم را برداشتم و ترامپ هم پاسخ پرسش مرا داد. اما از بابت این موضوع اصلا حس خوبی نداشتم.»
+17
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  یعنی بقیه بزنن که من نگیرم!
  1
  5
  ‌سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  ای جانم اینو میگن جنم و صلابت. اون یکی هم مردشور برده با عبا, نعلین و آفتابه اش تنها تو اتاق نشسته داره به تمجید بلبلان حکومتی اش گوش میده. انگار تو مستراح نشسته مسخره.
  0
  3
  ‌سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۳
  نظر شما چیست؟