تصویب دوفوریت طرح مقابله با اقدامات «خصمانه» اسرائیل در مجلس ایران

رادیو فردا :نمایندگان مجلس شورای اسلامی دوفوریت طرح مقابله با آنچه را که «اقدامات خصمانه» اسرائیل علیه صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی نامیدند تصویب کردند.

آن‌ طور که خبرگزاری مهر روز سه‌شنبه، ۲۳ اردیبهشت گزارش کرده، این طرح بدون هیچ مخالفتی از سوی نمایندگان مجلس به تصویب رسیده و نمایندگان پس از تصویب دوفوریت این طرح، علیه اسرائیل در صحن علنی شعار دادند. در گزارش‌ها به دلیل ارائه این طرح در این زمان در مجلس ایران اشاره نشده است، اما به نظر می‌رسد طرح مذکور به قصد اسرائیل برای الحاق بخش‌هایی از مناطق اشغالی ساحل غربی رود اردن به خاک خود مربوط باشد که تاکنون از طرف بسیاری از کشورها محکوم شده است.

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، روز سه‌شنبه از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خواست هر چه سریع‌تر این طرح را بررسی کند تا در ابتدای هفته آینده در دستور کار صحن علنی قرار گیرد.

دوفوریت این طرح در حالی تصویب شده که به نوشته پدرام الوندی، معاون خبرگزاری ایلنا، در صورت قانونی‌ شدن آن «مسابقه با تیم‌های ورزشی اسرائیلی به طور رسمی غیرقانونی می‌شود» و کل ورزش ایران «تعلیق» خواهد شد.

در حال حاضر موضوع خودداری اجباری ورزشکاران ایرانی از رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی به یکی از معضلات ورزش ایران به ویژه در حوزه کشتی و جودو تبدیل شده است.

ایران و اسرائیل دارای روابط تیره‌ای هستند و روابط دو کشور پس از پیگیری پرونده هسته‌ای تهران از سوی تل‌آویو و نیز حضور ایران در سوریه روز به روز رو به خصومت بیشتری گذاشته است.
+2
رأی دهید
-19

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  تو مانور یا دشمن فرضی زدن عمه خودشون رو جلوی چشمشون وادار به رقص سنتی بابا کرم کردن، حالًا میخوان از طریق عدم مسابقه و کلا گلکاری کردن تپه ورزش ایران اسراییل رو شکست بدن!؟ اینا هم عین پیشوای سوم شیعیان حهان، واقعا احتیاج به یک روانشناس دارن
  1
  12
  ‌سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
  ۶۰
  zarduscht - فرانکفورت، آلمان
  آاخ بیچاره اسراهیل.چکار کنند. حالا ؟ همینجوری مثل بید. دارند از ترس می‌‌لرزند. من که نبودم .می‌ گویند پارلمان اسراهیل جلسه فوری. دیگه نمی‌‌شه .سپاه در سوریه شخم زد. لازم هم دیگر نیست. حمله به ایران. سپاه دارد. خودش همه را با موشک می‌‌کشد. فقط یک مقدار تحریک کنیم. تا سپاه.بمب اتم هم بسازد. تمام. سپاه دوباره هول می‌‌شود.با بمب اتم سپاه. دیگر ایرانی‌ باقی‌ نماند.
  1
  10
  ‌سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
  ۴۱
  sahandogli - لندن، انگلستان
  اسراییل نزدیک به سیصد حمله به نیروها و مواشع ایران در سوریه و عراق حمله کرد جتی ایران جرات اعتراف به نابودی نیروها و تجیزاتش توسط اسراییل را هم نداشت چه برسد بخواهد در مقاومت کند در برابر اسراییل. اسراییل دانشمندان هسته را ترور کرد حتی نتوانستند ترور کنندگانشان را دستگیر کنند. چند تا بدبخت و بیچاره را دستگیر و در تلویزیون به زور از آنها اعتراف کرفتند بعد گندش در آمد. این اسراییل است که ایران را از روی نقشه جهان حذف خواهند نه ایران
  0
  0
  ‌سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴
  نظر شما چیست؟