رونمایی از مدل جدید لامبورگینی در اتاق نشیمن

با تلفن‌های آیفون می‌توان مدل جدید لامبورگینی را در خانه دیداوراکان در اتاق نشیمن
بی بی سی :لامبورگینی، سازنده خودروهای اسپرت ایتالیایی، جدیدترین محصول خود را با استفاده از فن‌آوری واقعیت مجازی شرکت اپل رونمایی کرد.

ماشین جدید لامبورگینی را می‌توان با تلفن‌ آیفون یا تبلت آی‌پد به صورت "واقعیت افزوده" و در ابعاد واقعی در فضای خانه شبیه‌سازی کرد و اطراف و داخل ماشین را دید. قرار است این امکان که در سایت لامبورگینی در دسترس است، برای مدل‌های دیگر کارخانه هم فراهم شود.
به دلیل شیوع کرونا، نمایشگاه‌های خودرو در جهان تعطیل شده یا به تعویق افتاده است و خودروسازان برای معرفی محصولات جدید نمی‌توانند برنامه‌های همیشگی خود را اجرا کنند.

لامبورگینی جدید، چهارمین نمونه از مدل اوراکان است. این ماشین روباز یک موتور ده سیلندر با قدرت ۶۱۰ اسب بخار دارد که نیروی آن به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت ماشین سه و نیم ثانیه و حداکثر سرعت آن ۳۲۴ کیلومتر در ساعت است.

لامبورگینی هفته گذشته پس از حدود دو ماه، کارخانه‌‌اش در سانتا آگاتا در جنوب ایتالیا را بازگشایی کرد. با گسترش کرونا، لامبورگینی همراه با دیگر خودروسازان ایتالیایی فعالیت خود را متوقف و بر ساخت لوازم محافظتی برای پزشکان و پرستاران تمرکز کرده بود.
اولین محصول فراری پس از دو ماه تعطیلی کارخانه به خاطر کرونا از خط تولید خارج شدفراری و فیات-کرایسلر هم کار در کارخانه‌های خود در ایتالیا را از سر گرفته‌اند.

فیات-کرایسلر اعلام کرده که در سه ماه اول سال ۲۰۲۰ به دلیل کسادی بازار و تعطیلی کارخانه‌هایش یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو (بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار) ضرر کرده است. این کارخانه هشدار داده که زیانش در سه ماه دوم سال بیشتر خواهد بود.

خبرها از بازار چین امیدوارکننده‌تر است. فولکس‌واگن می‌گوید فروش محصولاتش در بزرگترین بازار خودروی جهان تقریبا با زمان مشابه در سال گذشته برابر است که نشان‌ می‌دهد بازار چین در حال بازگشت به دوران پیش از بحران کرونا است.

با این حال یکی از مدیران فولکس‌واگن گفته که بعید است بازار اروپا به سرعت چین به حالت عادی برگردد.
+1
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟