کیهان به نقل از آیت‌الله خزعلی: پدر محمد خاتمی می‌گفت پسرم «غرب‌زده» است

العربیه :کیهان روزنامه وابسته به علی خامنه‌ای رهبر ایران، در مقاله‌ای که به محمد خاتمی رئیس‌جمهوری دولت اصلاحات، اختصاص داده، او را متهم به «غرب‌زدگی» کرد و این اتهام را به نقل از آیت‌الله خزعلی دانست که او نیز به نقل از پدر خاتمی آن را بیان کرده بود.

کیهان، امروز دوشنبه 11 مه 2020 در واکنش به سخنان روز گذشته رئیس‌جمهوری اسبق که نسبت به افزایش نارضایتی مردم هشدار داده بود، نقل‌قولی را از آیت‌الله خزعلی روحانی درگذشته به نقل از روح‌الله خاتمی پدر محمد خاتمی آورده که او پسر خود را «غرب‌زده» می‌دانست.

این روزنامه در ادامه نوشت: «آیت‌الله خزعلی عضو مجلس خبرگان رهبری به نقل خاطره‌ای تأمل‌برانگیز درباره سید محمد خاتمی، رئیس‌دولت اصلاحات، پرداخت. او در بیان خاطره‌ای از پدر سید محمد خاتمی گفت که وقتی سید محمد خاتمی به سمت وزارت ارشاد منصوب شد برای عرض تبریک به خدمت حضرت آیت‌الله خاتمی (پدر محمد خاتمی) رفتیم که با ناراحتی ایشان مواجه شدیم و ایشان گفت که خطرناک است، پسر من غرب‌زده است».

کیهان، تاریخ این خاطره را اسفند 1361 دانست که خاتمی در آن زمان، برای پست وزارت «فرهنگ و ارشاد اسلامی» در دولت میرحسین موسوی انتخاب شده بود.

گفتنی است، رئیس‌جمهوری دولت اصلاحات روز گذشته با انتشار یک ویدیو در فضای مجازی نسبت به افزایش نارضایتی مردم از وضعیت کنونی ابراز نگرانی کرد و با بیان اینکه «طبقه متوسط را به طبقات ضعیف‌تر و محروم‌تر پرتاب کرده‌ایم» از وضعیت بد اقتصادی در ایران خبر داد.

محمد خاتمی، در این پیام ویدیویی گفت: «فاصله طبقاتی در کشور افزایش یافته و درآمدهای دولت کاهش و هزینه‌ها افزایش یافته است، ما نمی‌توانیم مشکلات را منکر شویم، حتی اگر ما منکر شویم، این مشکلات وجود دارند و مردم ما از وضعیت کنونی ناراضی هستند. این نارضایتی به بی‌اعتمادی منجر می‌شود و بی‌اعتمادی به ناامیدی می‌انجامد. در ادامه این ناامیدی خدایی نکرده به تدریج ممکن است حرکات تند مشاهده شود».
+4
رأی دهید
-37

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  این روزنامه کیهان فقط به درد شیشه پاک کردن میخوره . وگرنه زیاد کسی نه تحویلش میگیره و نه پول بالاش خرج میکنه . اون راسو هم که سالیانه فقط میلیاردی پول میگیره که بگه آره منم منم .
  2
  16
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۵
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  چرا خدایی نکرده؟ اتفاقا خدایی کرده به انفجار تبدیل شود.
  1
  12
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۴
  ۳۰
  grizzly - برلین، آلمان
  ببین بابای این چه گاگولی بوده که پسر آخوندش رو غربزده میدونسته! انگار آخوند غربزده چیزی سوای آخوند غرب نزده است!! این همه بی لیاقتی، بی سوادی، بی مدیریتی، بی صلاحیتی و اسکول بودن چه ربطی به غرب داره؟
  2
  17
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷
  نظر شما چیست؟