«ستاد اجرایی فرمان امام» خانه دو زندانی سیاسی را مصادره کرد

 دادگاه انقلاب فاطمه مثنی و حسن صادقی را مجموعا به ۳۰ سال زندان و همچنین مصادره منزل و محل کسب آنها محکوم کرده است.رادیو فردا :خبرگزاری هرانا گزارش داده است خانه مسکونی فاطمه مثنی و حسن صادقی، زوج زندانی سیاسی، از سوی «ستاد اجرایی فرمان امام» مصادره شد.

بنابر همین گزارش، این خانه در شرق تهران واقع شده و محل سکونت دو فرزند این پدر و مادر و همچنین مادر ۸۹ ساله خانم مثنی بود.

دادگاه انقلاب این زوج را مجموعا به ۳۰ سال زندان و همچنین مصادره منزل و محل کسب آنها محکوم کرده است. مصادره محل کسب آنها به سود ستاد فرمان امام اسفند ۹۷ صورت گرفت و چند روز پیش نیز حکم مصادره منزل که «تنها سرپناه فرزندان و مادر سالخورده و بیمار خانم مثنی» بود به آنان ابلاغ شد.

به نوشته خبرگزاری حقوق بشری هرانا، فاطمه مثنی که اخیرا از زندان اوین به مرخصی آمده بود، «زمانی که در منزل حضور داشت با حکم توقیف منزل مواجه شد» و با اطلاع از وضعیت پیش‌آمده، روز پنج‌شنبه ۱۸ اردیبهشت به زندان اوین بازگشت.

همسر او، حسن صادقی، در زندان رجایی‌شهر کرج زندانی است. حسن صادقی سال ۶۰ و در ۱۷ سالگی به اتهام هواداری از سازمان مجاهدین خلق بازداشت و شش سال زندانی بود.

در بهمن ۹۱ هر چهار عضو این خانواده، شامل پدر و مادر و فرزندان ۱۰ و ۱۹ ساله آنها، به دلیل برگزاری مراسم ترحیم پدر آقای صادقی که از مخالفان جمهوری اسلامی بود بازداشت شدند.

فرزندان آنها چندی بعد آزاد شدند اما شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران هر یک از این زوج را به اتهام «ارتباط با سازمان مجاهدین خلق» به ۱۵ سال حبس و همچنین مصادره اموال‌شان محکوم کرد.

وضعیت این زوج زندانی سیاسی و همچنین فشارهایی که بر خانواده آنها وارد می‌شود بارها اعتراضاتی را به همراه داشته است. از جمله آرش صادقی که خود در زندان رجایی‌شهر زندانی است، فروردین ۹۸ در نامه‌ای با اشاره به سرکوب‌های دهه ۶۰ و فشاری که بر خانواده زندانیان و اعدام‌شدگان می‌آوردند، از حسن صادقی و فاطمه مثنی به عنوان نمونه‌هایی از قربانیان آن سالها یاد کرد و از نهادهای حقوق بشری خواست صدای این خانواده باشند.

ستاد اجرایی فرمان امام که بنابر برخی گزارش‌ها میزان دارایی‌اش به ۹۵ میلیارد دلار می‌رسد زیر نظر رهبر جمهوری اسلامی اداره می‌شود. مصادره اموال که جزئی از قانون مجازات اسلامی است به این نهاد می‌رسد.
+31
رأی دهید
-46

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۳
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  مجاهدین یا مزاحمین خلق با اخوند هیچ فرقی ندارند سگ زرد برادر شغاله. فقط شیوه آدمکشی و وطن فروشیشون فرق میکنه. هر دو ضد ایران و ایرانیند
  12
  59
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۷
  ۴۹
  رزم جو - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  زندانی کردن شلاق اینا اصلا به درد نمیخوره، بهترین کار همین مصادره اموال این جانوران مجاهدین خلق هست
  45
  13
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲
  ۳۶
  امیددانا - کانادا، کانادا

  رادیو فردا رسانه نزدیک با سازمان CIA همه حقیقت رو ننوشته. به هر حال امریکا از به قدرت رسیدن مریم رجوی حمایت میکنه و مجاهدین هم در ایران مشغول اقدامات تروریستی و خراب اکاری هستن. به بهانه دشمنی به رژیم نیاید از سمپاتهای مریم رجوی دفاع کنید. فرزندان این دو نفر هم سرپناه دارن و اینجای خبر رو شیطنت کردن تا دلتون برای این دو هوادار رجوی بسوزه
  44
  14
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۵
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران

  این مجاهدین از اول نباید وارد سیاست میشدن ، بر علیه شاه . تاریخ مشروطه نشان داده بود کمی آزادی باشه آخوندها قدرت رو بدست می گیرن، اینها هم از شاه آزادی می خواستن،اینم شدنتیجه ، بچشید آزادی رو. هنوز هم تاریخ رو نخوندن اشتباهات تکرار میشه
  7
  41
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۴
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  مجاهدینه خلق بچه ی ناخلفه جمهوری آخوندیه خمینیه . چون از سهم انقلاب چیزی بهشون نماسید با پدرخوانده در افتادن . البته بیچاره اون دوتا بچه و مادره نود سالشون .
  3
  12
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۹
  ۷۲
  hassan5 - تهران، ایران
  من از مجاهدین ابدا خوشم نمی اید ولی باید مخالفین هم حق اظهار نظر داشته باشند،در نظام اینده اگر بهر دلیلی جلوی مخالفین نظام اینده گرفته شود بالاخره به دیکتاتوری ختم خواهد شد،بقول معروف من با عقیده تو مخالفم ولی حاضرم جانم را بدهم تا تو نظرت را بگویی
  2
  12
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  من کاری به این دو ندارم و این فرقه تروریستی همیشه منفور مردم بوده اند ولی فرزندان اکثر مقامات هم وابستگی به این فرقه منافقین داشتند برای نمونه فرزند دایناسور جنتی یا آیت الله محمدی گیلانی و بسیاری دیگر از همین آخوندهای شپشو که فرزندانشان به این فرقه تروریستی پیوسته بودند پس چرا هنوز پدرانشان در راس امور هستند و اموالشان و ثروتشان سر به فلک میزند
  4
  12
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۸
  ۵۲
  شنبلیله خانم - اسلو ، نروژ
  [::امیددانا - کانادا، کانادا::]. مریم رجوی و فرقه تروریستی مجاهدین هم مسلمان هستند و همانند شما و اربابانتان معتقد به اسلام فرقی بین این فرقه و آخوندهای اجنبی اشغالگر نیست .رژیم اشغالگر و جنایتکار اسلامی و فرقه مجاهدین هر دو به یک چیز معتقد هستند و برای همین اعتقاد مشترک هر دو تروریست و جنایتکار هستند
  5
  13
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲
  نظر شما چیست؟