حسن روحانی ،وزیر صنعت، معدن و تجارت را برکنار کرد

العربیه :منابع خبری ایران روز دوشنبه 11 مه 2020 از برکناری وزیر صنعت، معدن و تجارت این کشور خبر دادند.

به گزارش منابع خبری، ساعاتی پس از برکناری رضا رحمانی از سمت وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران، حسن روحانی رئیس جمهوری این کشور طی حکمی، «مدرس خیابانی» را به عنوان سرپرست این وزارت تعیین کرد.

قابل ذکر است که رضا رحمانی به دلیل مسائل مختلف از جمله «افزایش جهشی قیمت بنزین و توزیع کالا» مورد انتقاد شدید قرار گرفته بود. یک نماینده مجلس ایران با بیان اینکه «قیمت پراید پرواز کرده است»، از احتمال استیضاح این وزیر خبر داده بود.

قیمت پژو 405 به 103 میلیون تومان و قیمت تیبا نی در آستانه 100 میلیون تومان در ایران است، این جهش قیمت ناگهانی خودرو، احتمال استیضاح شدن وزیر صمت را پیش آورده است. بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، دوشنبه 11 مه 2020، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز مجلس ایران، با اشاره به مشکلات صنعت خودرو در این کشور گفت: «در حال حاضر وضعیت صنعت خودروسازی کشور دچار مشکلاتی شده و به گفته برخی متخصصان قیمت پراید پرواز کرده است».

به گفته او، به علت قیمت «سرسام‌آور» خودرو، زمزمه استیضاح وزیر صمت از سوی برخی از نمایندگان به گوش می‌رسد.

حاجی دلیگانی، مرتفع شدن مشکلات اساسی مردم توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت را خواستار شد و افزود: «باید از وزرای اقتصادی برای حضور در مجلس دعوت شود تا اقداماتی را که قرار است برای ساماندهی بازار انجام دهند، بررسی شود».

برخی مسئولان «دلالان» را مقصر گرانی خودرو معرفی کردند. سایپانیوز امروز گزارش داد، امیر جعفرپور معاون دفتر خودرو و نیروی محرکه وزارت صنعت معدن و تجارت با اعلام اینکه دلالان بازار خودرو را به هم ریختند، گفت: «اطمینان می‌دهم که به زودی قیمت خودرو در بازار اصلاح می‌شود و دیگر مردم با قیمت‌های بالا مواجه نخواهند شد».

او در ادامه وعده کاهش قیمت خودرو را داد و افزود: «به زودی قیمت خودرو در کارخانه‌های خودروسازی تجدیدنظر می‌شود، این امر ضمن حذف دلالان باعث خواهد شد که قیمت‌ها دیگر هیجانی افزایش پیدا نکند و مردم با شوک قیمتی روبرو نشوند»
+7
رأی دهید
-33

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  vg2000 - اسلو، نروژ
  مملکت خرتوخر
  4
  21
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۸
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  اه خسته شدیم بسکه پالون خر عوض کردید.
  4
  23
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
  ۴۶
  Kumasi - کوماسی، غنا
  چندسال پیش وزارت بازرگانی روبا اونهمه فضاحت و نا کارآمدی ادغام کردند یکسری پول دادند و مدیران گردن کلفت به نام بازخریدی گرفتند و چه بخور بخوری راه افتاد ...الان دوباره میخوان بازرگانی رو احیا کنند وفقط هم هدف گرفتن دوباره بودجه برای یکسری مدیر دزد و اسقاطی که بزنن به جیب اونا....وگرنه اصل بی لیاقتی و بی سوادی مدیران رده بالا ومیانی که هیچ کاریش نمیشه کرد....با سند محفوظ تمام این مطلب رو عنوان کردم
  3
  9
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۱
  ۵۳
  همایون شایان - اسلو، نروژ
  گفت: «اطمینان می‌دهم که به زودی قیمت خودرو در بازار اصلاح می‌شود و دیگر مردم با قیمت‌های بالا مواجه نخواهند شد»خب طبق معمول وقتی یه چیزی قراره که نره بالا یعنی قراره که بره بالا بدجوری هم بره بالا . میریم داشته باشیم پروازه پراید بالای صد میلیون تومنو /
  2
  3
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۴
  نظر شما چیست؟