اسرائیل با هماهنگی روس ها به نیروهای نزدیک به ایران در سوریه حمله می کند

انتخاب: عدنان أحمد در العربی الجدید نوشت: اخیرا اسرائیل بر حجم حملات هوایی خود در سوریه افزوده است، به نحوی که احساس می شود سعی دارد یک استراتژی جدید را در پیش گیرد که مبتنی بر افزایش مقابله با حضور ایران در سوریه است. همزمان، برخی منابع اگاه نظامی در گفتگو با روزنامه یدیعوت احرونوت اسرائیل اعلام کردند که ایران برای نخستین بار از زمان ورودش به سوریه، کاهش نیروهای خود در پایگاه هایش در این کشور عربی را اغاز کرده است. این منابع افزودند: اسرائیل به فشارهای خود بر ایران ادامه می دهد تا نیروهای آن به صورت کامل از سوریه خارج شوند. (این خبر اما از سوی برخی مقامات سابق اسرائیل رد شده و انتشار آن، تنها امری سیاسی از سوی نفتالی بنت در داخل اسرائیل توصیف شده است.
 
به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»؛ در ادامه این مطلب آمده است: به نوشته رسانه سوری «سانا» که وابسته به نظام سوریه است، حمله اخیر اسرائیل، به مرکز پژوهش های علمی وابسته به نظام سوریه در جنوب استان حلب بود، که سامانه های دفاع هوایی نظام سوریه تلاش کردند مانع این حملات شوند. با این حال، موشکهای اسرائیلی برخی پایگاههای نظامی در منطقه السفیره را هدف گرفتند.
 
این در حالی است که منابع نظامی نزدیک به معارضان سوریه تاکید می کنند حملات اسرائیلی پایگاههای شبه نظامیان ایرانی را از بین برده است، که شامل مراکز پژوهشی در استان حلب و فرودگاه کویرس می شود.
 
همزمان، چند حمله هوایی ناشناس به پایگاههای متعددی متعلق به شبه نظامیان ایران در صحرای المیادین و منطقه بوکمال در شرق دیرالزور، ترتیب داده شد. همچنین، چند دقیقه پس از بمباران پایگاههای دفاعی در حلب و خروج نیروهای سوریه از این منطقه، سه پایگاه دیگر شبه نظامیان نزدیک به ایران هدف قرار گرفتند که این مساله نشان دهنده هماهنگی بین اسرائیلی ها و روسیه در خصوص ضربه زدن به نیروهای ایرانی در سوریه است.
 
به گزارش شبکه«دیرالزور24»، صدای بمباران در مناطقی از شهر المیادین و منطقه بلعوم و بقرص شنیده شده است. این در حالی است که از 25 آوریل، سوریه آماج 5 حمله هوایی اسرائیل قرار گرفته، که اغلب، این حملات متوجه نیروهای مورد حمایت ایران بوده است. روز جمعه گذشته نیز، تعدادی از موشکهای اسرائیلی از ارتفاعات جولان که تحت اشغال صهیونیستهاست، مناطقی را در داخل جنوب سوریه هدف گرفتند، که متعلق به نیروهای حزب الله لبنان بوده است.
 
علاوه بر این، در تاریخ 27 آوریل، در جریان حملات هوایی اسرائیل به پایگاه نظامی المزه نزدیک دمشق، 4 تن از نیروهای وابسته به نظام سوریه و ایران، به اضافه 4 نفر از مردم عادی کشته شدند.
 
پیش از این نیز در تاریخ 20 اپریل، 9 نفر از نیروهای وابسته به نظام اسد و هم پیمان آن، ایران، طی حمله هوایی اسرائیل به منطقه تدمر در مرکز سوریه کشته شدند.
 
همزمان با این حملات، حدود دو هفته پیش، یک جنگنده ناشناس که احتمالا وابسته به ائتلاف بین المللی به رهبری واشنگتن بوده، گروهی از شبه نظامیان ایرانی که د حال حرکت از عراق به سمت سوریه بودند را هدف گرفت.
 
لازم به ذکر است که دولت اسرائیل، بویژه بنیامین نتانیاهو متعهد شده بودند که مانع از تمرکز نظامی نیروهای ایرانی در سوریه شوند. چند روز پیش هم وزیر امنیت اسرائیل، نفتالی بینیت، در گفتگو با رسانه های اسرائیلی، ضمن اشاره به افزایش حملات هوایی به سوریه، تاکید کرد که مرحله تازه ای را در برخورد با حضور ایرانی ها در سوریه اغاز کرده اند که هدف از آن، پایان دادن کامل به این حضور است.
+50
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  رژیم اخوندی به امید صیغه و عقد با پوتین ، سالهاست که در اطاق خواب را برای او باز کردند ، و پوتین خوب کام گرفت ، اما در نهایت پوتین قلبش به نژاد اسلاو هاست و نه تازی زاده گان . نباید فراموش کرد که جمعیت میلیونی از اسراییل یهودیان مهاجر از روس و بلو ک شرق هستند ، روسیه هرگز نابودی اسراییل را نخواهد پذیرفت ،
  0
  39
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  اگه تونستید این آخوندها و سپاهی های ابله جاهل بی استعداد را تفهیم کنید که روسیه و چین دوستان شما نیستند بلکه پی منافع خودشون هستند, حال و روز مملکت اینگونه نبود. تا گوساله گاو شود دل صاحبش آب شود.
  1
  35
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷
  ۳۸
  Chokam - ری، ایران
  جدای ازجمهوری اسلامی ، اما اسراییل سرزمین سوریه مثل بلندیهای جولان رو اشغال کرده باید خالی کنه، سازمان ملل هم برعلیه اسراییل قطنامه صادر کرده بود که باید سرزمین سوریه رو بهش پس بده
  6
  5
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۶
  ۲۷
  IranUksero - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  [::Alphabet - پترس، یونان::]. حرف شما درست ولی غرب و اسرائیل هم دوست ایران نیستند که مردم ما ارزوی این رو دارن که به کمک ان ها حکومت بر انداز کنن یا به کشور حمله بشه باید مشکل از داخل حل بشه
  5
  6
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۵
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  اتفاقا بعد از انقلاب ۵۷ در پی سخنرانی رونالد ریگان که جیمی کارتر را سرزنش میکرد امریکا فهمید که دچار حماقت بزرگی شده. قطعا در پی جبرانش بر خواهد امد. امریکا فهمیده که ایران در واقع یه چیز دیگه است یه سر و گردان از همه کشورهای منطقه بالاتراست جمعیتی جوان با استعداد و ضریب هوشی بالا. یه حکومت دموکراتیک همراه با اتحاد با آمریکا و اسرائیل نه تنها ایران بلکه کل منطقه را شکوفا خواهد کرد. تمام کارخانه های امریکایی و غربی در ایران شعبه خواهند زد. اشتغال زایی خواهد شد واقتصاد رونق پیدا خواهد کرد ایران وارد رقابت با محصولات جهانی شده و قطعا همه چیز ارتقا کیفیت پیدا خواهد کرد. سیستم صاحب مدیریت و کاربه کاردان سپرده خواهد شد و ملاهای نادان بی استعداد به کار قبلی شان که همان روضه خوانی است بر خواهند گشت البته اگر قصر در بروند. ایران مطابق معمول ژاندارم منطقه خواهد شد و ایران جایگاه واقعی خودش را در دنیا پیدا خواهد کرد, آنچه که شایسته اش است. به امید سربلندی و پیروزی ملت ایران همراه با پرچم ۳ رنگ شیر و خورشید نشان. و اتحاد امریکا, اسرائیل و ایران.کمی همت.
  0
  8
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۳
  نظر شما چیست؟