تهدید رئیس تسلا: محدودیت کرونا رفع نشود، از کالیفرنیا می‌رویم

ایلون ماسک، رئیس شرکت تسلادویچه وله :محدودیت‌های پیش‌بینی شده برای کار و کسب در ایام کرونا خشم ایلان ماسک، رئیس شرکت تسلا را برانگیخته است. ماسک تهدید کرده که در صورت تداوم این محدودیت‌ها مرکز این شرکت و کارخانه‌های وابسته را از کالیفرنیا خارج می‌کند.

تسلا یکی از شرکت بزرگ خودروسازی در جهان است که کار خود را عمدتا بر روی تولید خودروهای برقی متمرکز کرده است. بخش مهمی از فعالیت این شرکت خودروسازی در کالیفرنیا صورت می‌گیرد. ایلان ماسک، رئیس شرکت تسلا از  محدودیت‌های ایجاد شده برای خط تولید این شرکت خودروسازی در کالیفرنیا ناخرسند است.

ایلان ماسک خواستار افزایش تولید خودرو در یگانه شعبه خود در خاک آمریکا است. او بر آن است تا با بهره گرفتن از شرایط کنونی حاکم بر بازارهای مالی جهان، تولید خودرو در کالیفرنیا را به حالت عادی بازگرداند.

مسئولان بهداشت و درمان ایالت کالیفرنیا با خواست او مخالفت کرده‌اند. همین موضوع خشم او را برانگیخته است. ماسک تهدید کرده است که دفتر مرکزی شرکت تسلا و همچنین برنامه‌های آتی این شرکت برای ایجاد خطوط جدید تولید را به ایالت‌های تگزاس و نوادا منتقل می‌کند.

حتی موضوع تعطیلی خط تولید در شهر آلامدا ایالت کالیفرنیا نیز مطرح شده است. شرکت خودروسازی تسلا یگانه کارخانه تولید خودرو برقی خود را در این شهر ایجاد کرده است. حدود ۱۰ هزار نفر در این شعبه تسلا کار می‌کنند

ایلان ماسک بر آن بود تا شعبه تولید خودرو در آلامدا را از روز جمعه هشتم مه مجددا بازگشایی کند. مسئولان شهر آلامدا اما مانع از بازگشایی و شروع به کار تسلا نمودند. پس از آن ماسک با نوشتن نامه‌ای برای شاغلان این کارخانه، خبر از بازگشایی محدود با بهره گرفتن از ۳۰ درصد ظرفیت داده بود.

مسئولان شهر آلامدا، از سرگیری تولید در تسلا را مغایر با راهکار تعیین شده برای مقابله با شیوع کرونا دانسته و با بازگشایی شرکت مخالفت کردند.

مسئولان شهر گفته‌اند که محدودیت‌های تعیین شده تا پایان ماه مه به قوت خود باقی است. همین موضوع از سوی ایلان ماسک رد شده است.

رئیس شرکت تسلا ایجاد این محدودیت‌ها را مغایر قانون اساسی آمریکا دانسته و گفته است که علیه مسئولان این شهر شکایت خواهد کرد.
افزایش بهای سهام تسلا
به‌رغم متوقف شدن خط تولید تسلا به علت شیوع بیماری کرونا، ارزش سهام  این شرکت بار دیگر افزایش یافت. بر اساس آمار منتشر شده، ارزش بهای سهام این شرکت در روز جمعه هشتم مه نسبت به اول سال جاری میلادی رشدی ۸۰ درصدی داشته است.

افزایش ارزش سهام این شرکت در شرایطی صورت می‌گیرد که بحران برخاسته از کرونا بسیاری از شرکت‌های خودروسازی را فلج کرده و حتی به لحاظ مالی به شرکت تسلا نیز آسیب زده است.

بر اساس آمار منتشر شده، ارزش سهام شرکت تسلا در فصل گذشته مالی برای سومین فصل پیاپی افزایش یافته است. چنین امری از زمان تاسیس شرکت تسلا تا به امروز بی‌سابقه بوده است.

شرکت خودروسازی تسلا به گسترش بیشتر خود در جهان می‌اندیشد. به عنوان نمونه قرار است تا سال ۲۰۲۱ یک کارخانه تولید خودرو درنزدیکی شهر برلین ایجاد شود. این کارخانه قرار است با اشتغال نیروی حدود ۱۲ هزار نفر، سالانه نیم میلیون خودروی برقی تولید کند.
+2
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  اینهم دیگه شورش را در آورده. مثل بچه لوس ها از بیکاری نشسته و توییت های نابجا میفرسته. حالا گیریم که تولید کنی مردم با این شرایط کرونا پولشون کجا بود که بخرند؟ هیچکس ریسک نمیکنه که پولش را صرف خرید ماشین نو کنه بخصوص که همه این احساس را دارند که جهان بزودی رکود اقتصادی دیگری را تجربه خواهد کرد.
  2
  17
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۶:۳۵
  ۴۰
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا
  کالیفورنیا خیلی زیاد و غیر منطقی داره تمام بیزنس ها را متلاشی و منهدم میکنه . اگر این روال ادامه یابد بزودی شاهد مرگ فیزیکی و روانی میلیونها نفر در کلیفورنیا خواهیم بود کرنا فقط چند هزار نفر را کشته نصف این هم افراد مسن بالای ۷۰ سال و با پری کاندیشن بودند
  0
  2
  ‌سه شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۶
  نظر شما چیست؟