نخست وزیر بریتانیا سیستم هشدار پنج‌ مرحله‌ای کرونا اعلام کرد

بی بی سی :بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا اعلام کرد دولت برای ارزیابی خطر شیوع کرونا، یک سیستم هشدار پنج مرحله‌ای را در نظر خواهد گرفت و بر اساس آن تصمیم خواهد گرفت.

آقای جانسون گفت جزئیات تدابیر جدید را فردا در پارلمان اعلام خواهد کرد اما به نظر می‌رسد در سیستم هشدار جدید، رنگ سبز برای مرحله یک (ویروس در بریتانیا شیوع ندارد) و قرمز برای مرحله پنج خواهد بود و مثل سیستم هشدار خطر امنیتی بر حسب اطلاعات و آمار جدید تغییر می‌کند.

به گفته آقای جانسون بر اساس این رده بندی، بریتانیا در دوران قرنطینه در مرحله چهارم قرار داشته است.

آقای جانسون اضافه کرد:‌ "به خاطر از خودگذشتگی شما، حالا در وضعیتی قرار گرفته ایم که به وارد مرحله سوم بشویم."

آقای جانسون تاکید کرد شهروندان با حفظ هوشیاری و رعایت مقررات می توانند به پایین نگه داشتن شیوع ویروس کرونا کمک کنند.

با این حال،‌ بوریس جانسون تاکید کرد هنوز وقت آن نرسیده که مقررات فاصله گذاری اجتماعی لغو شوند.

او پیش بینی کرد که امکان بازگشایی تدریجی مدارس از اول ژوئن، ۱۲ خرداد برقرار شود.

سخنان آقای جانسون در حالی بیان شد که با مرگ ۲۶۹ نفر از مبتلایان به کرونا در بریتانیا در شبانه روز گذشته، تعداد قربانیان این بیماری در این کشور به دست کم ۳۱۸۵۵ نفر رسیده است. شمار مبتلایان هم بیشتر از ۲۱۹ هزار نفر اعلام شده است.

پیش از این سخنرانی، دولت شعار "در خانه بمانید" را به "هوشیار باشید" تغییر داده بود و این در حالی است که دولت‌های محلی در اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی همچنان بر پیام "در خانه بمانید" تاکید دارند.

آقای جانسون با انتشار پیامی در توییتر، با تاکید بر شعار جدید، گرافیکی را منتشر کرده و از شهروندان می‌خواهد تا حد امکان در خانه بمانند و از خانه کار کنند، دست های خود را مرتب بشویند و با دیگران دو متر فاصله را حفظ کنند.

دولت‌های محلی در اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی امروز از تدبیر جدید دولت آقای جانسون انتقاد کرده و گفتند که از این تصمیم بی‌اطلاع بوده‌اند.

نیکولا استورجن، سروزیر اسکاتلند پیام جدید دولت بریتانیا را "نامفهوم" خواند و گفت:

"با توجه به شکنندگی بهبود اوضاع در اسکاتلند و با توجه به حساسیت شرایط، لغو پیام در خانه بمانید در شرایط کنونی مصیبت‌بار خواهد بود."

حزب کارگر بریتانیا نیز با انتقاد از پیام جدید دولت گفته است که مردم ممکن است دچار اشتباه شوند و فکر کنند قرنطینه و ماندن در خانه به پایان رسیده است.
+11
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  پیامک1 - منچستر، انگلستان
  این ناکامیشی تا وقتی بنفیت بیکاری میگیره و مفت میخوره مدرکشوگذاشته در کوزه و اب یخ تناول میکنه. ناکام نشی ناکامیشی
  4
  1
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۳
  ۱۰۳
  Nakamichi - لندن، انگلستان
  [::پیامک1 - منچستر، انگلستان::]. میبینم سوزشت هنوز ادامه داره بدبخت که هنوز فکرش هستی بینوا؟ .....چیه کرونا اومده،کار سیاه و ظرف شوری و بنایی هم تعطیل شده ؟ بمیرم برات.
  1
  2
  دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۶
  نظر شما چیست؟