خامنه‌ای: بررسی تعطیلی مساجد به کسانی سپرده شود که ضرورت دعا را درک می‌کنند

رادیو فردا : آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، می‌گوید بررسی «دقیق» بسته بودن یا نبودن مساجد و مراکز دعا به خاطر خطر کرونا را «باید به کسانی سپرد که حقیقت و ضرورت دعا و توسل را درک می‌کنند.»
 
او این مطلب را در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان کرد که بامداد امروز با حضور حسن روحانی، رئیس‌جمهوری و اعضای ستاد ملی و استانداران سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانسی تشکیل شد.
 
به گزارش خبرگزاری ایرنا، رهبر جمهوری اسلامی در این جلسه بر دو نکته تأکید کرد: «اهمیت دادن به شبکه بهداشتی درمانی» و «بررسی‌های دقیق درباره بسته بودن یا نبودن مساجد و مراکز دعا».
 
او در زمینه مورد دوم گفت: «بنده هیچ پیشنهادی در این باره ارائه نمی‌کنم و تابع نظر و تشخیص کارشناسی ستاد ملی مبارزه با کرونا هستم اما باید توجه داشت که عبادات و توسل بخصوص در ماه رمضان و شبهای قدر جزو نیازهای اساسی و حتمی مردم است.»
 
علی خامنه‌ای افزود: «همان گونه که گفتم نظر کارشناسی‌شده در ستاد ملی مبارزه با کرونا را معتبر می‌دانم اما این بررسی را باید به کسانی سپرد که حقیقت و ضرورت دعا و توسل را درک می‌کنند آن وقت هر چه آن‌ها تصمیم بگیرند بنده و همه مردم به آن عمل خواهیم کرد.»
 
روز یک‌شنبه، همزمان با این اظهارات، یکی از مسئولان عملیات مدیریت کرونا در تهران گفت که آمار کرونا «در بسیاری شهرها در حال بازگشت به نقطه اوج است»، حسن روحانی در همین روز در این جلسه ویدئویی همه آمارهای کرونایی در ایران را «قابل قبول» دانست.
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا، علی ماهر، معاون برنامه‌ریزی ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، گفت: بسیاری مردم علی‌رغم هشدارها این بیماری را نادیده گرفته‌اند و آمار در بسیاری شهرها در حال بازگشت به نقطه اوج است.
 
او نسبت به روند افزایشی کرونا در برخی شهرها و از جمله پایتخت هشدار داد و شناور شدن ساعت کاری ادارات را خواستار شد.
 
آقای ماهر با تاکید بر اینکه «وضعیت فعلی به هیچ وجه مطلوب نیست» و با کاهش سخت‌گیری‌های اجتماعی «مردم پروتکل‌ها را به دست فراموشی سپردند».
 
با وجود این تأکیدهای مسئولان این ستاد، وزیر بهداشت ایران خبر داده است پس از پایان ماه رمضان صحن اماکن زیارتی بازگشایی می‌شود.
 
به گزارش وب‌سایت شبکه خبر، سعید نمکی تاکید کرده که این بازگشایی شامل صحن این اماکن است و «داخل حرم‌» باز نمی‌شوند.
 
او همچنین با دفاع از روند اطلاع‌‌رسانی درباره آمار کرونا در ایران گفته است «حتی ۱۰ درصد هم اختلاف میان آمار اعلام شده از سوی ما و واقعیت وجود ندارد».
 
این ادعا در حالی مطرح می‌شود که پیش از این برخی نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر تهران گفته‌اند آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در ایران بسیار بیشتر از آماری است که وزارت بهداشت اعلام می‌کند.
 
دولت ایران تا از روز ۲۳ فروردین اعلام کرد که مقررات سخت‌گیرانه فاصله‌گذاری اجتماعی را تغییر می‌دهد و به برخی از مشاغل که کم‌ریسک یا دارای ریسک متوسط توصیف می‌شدند، اجازه فعالیت داد.
+2
رأی دهید
-20

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان
  اخه ابله نادون این دو نکته که تو تاکید کردی با هم جور در نمیاد. نماد کامل بی عقلی. یه مخ تار عنکبوت بسته جاهل. خودت از ترس جونت ویدئو کنفرانس میدی از طرفی مردم را دعوت و ترغیب میکنی در اجتماعات به دعاهای بی خاصیت. از تو نادونتر اون مردم سقط شده ای هستند که تو رهبرشونی و به حرف تو پلشت گوش میدهند. در ضمن نمکی شکر خورد. شکر قهوه ای.
  0
  13
  یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
  نظر شما چیست؟