اوباش در اصفهان برای تصاحب درآمد کودک کار، با بنزین دختربچه را سوزاندند

فارس: مزاحمت شبانه اوباش برای تصاحب درآمد کودک کار در محدوده میدان انقلاب اصفهان، دختربچه اصفهانی را راهی بیمارستان سوانح سوختگی کرد.
 
به گزارش فارس، پدیده کودکان کار و خیابانی یکی از معضلاتی است که گریبان‌گیر بیشتر شهرهای بزرگ در جهان معاصر است و امروزه از آن به عنوان تراژدی شهری یاد می‌شود. این معضل در کلان شهرها و شهرهای نسبتاً بزرگ جوامع پیشرفته و در حال توسعه رو به گسترش است و در برخی از کلان شهرهای ایران نظیر تهران و اصفهان بیشتر مشاهده می‌شود. این تراژدی شهری به دلیل مغایرت با بحث حقوق کودک از یک سو و به دلیل مسائل و پیامدهایش به یکی از مسائل جوامع امروزی تبدیل شده است.

کودکان کار، کودکانی هستند که به دلیل وجود شرایط و اوضاع و احوال خانوادگی، اجتماعی، مشکلات عدیده‌ اقتصادی، ساعاتی از عمر خود را در شبانه روز به کار کردن در کارخانه‌ها، کارگاه‌ها، ساختمان‌ها، خیابان‌ها و منازل مردم برای کارگری می‌گذرانند که بسیاری از آن‌ها کمک خرج خانواده و برخی دیگر خود به تنهایی عهده‌دار مخارج خانواده هستند.
 
در خصوص تعداد کودکان کار در ایران و میزان پراکندگی آن‌ها در شهرهای مختلف و ایرانی یا اتباع بودن آن‌ها آمار دقیقی در دسترس نیست. اما یافته‌های تحقیقات و مطالعات مختلف نشان می‌دهد همواره شهرها به خصوص کلان‌شهرها بیشتر مخاطب کودکان کار است.
 
مزاحمت اوباش برای دختر بچه‌ای از کودکان کار به گفته شاهدان عینی، شامگاه شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه در محدوده میدان انقلاب، اوباش برای یک دختر بچه از کودکان کار مزاحمت ایجاد کرده و تلاش می‌کنند که پول‌های حاصل از فعالیت روزانه او را به سرقت ببرند که با مقاومت دختر بچه روبه رو می‌شوند، اوباش بر روی دختر بچه بنزین می‌ریزند و او را آتش می‌زنند، اما آتش به موقع خاموش می‌شود و سوختگی شدیدی رخ نمی‌دهد.
 
این نوع رفتارها که به گفته جوانانی که این دختربچه را به بیمارستان رسانده‌اند مسبوق به سابقه است، ابعاد تازه‌ای از خطرات اجتماع برای کودکان کار اصفهانی را نمایان کرده است.
 
اورژانس اجتماعی اصفهان این مسأله را پیگیری می‌کند مرضیه فرشاد، مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با اظهار بی‌اطلاعی از این حادثه اظهار داشت: اگر این اتفاق افتاده است، به خط اورژانس اجتماعی بهزیستی گزارش نشده است، در صورتی که آدرس و اطلاع از مکان حادثه داشته باشیم، اورژانس اجتماعی بهزیستی اصفهان این مسأله را پیگیری می‌کند.
+29
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۹
  Alphabet - پترس، یونان

  ای شرمتان باد که نه بویی از انسانیت بردید و نه اسلام. برید امام جمعه پلیدو دزدتون را آتیش بزنید به این کودک معصوم چکار دارد؟ این طفلک ناخواسته به اندازه کافی توسط زندگی و جامعه بی عدالت مجازات شده پلشتهای خبیث.
  2
  30
  یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۲
  ۲۵
  redsky95 - تورنتو، کانادا

  و طبق معمول همه خفه میشن . نه کامنتی نه انتقادی. نه حرفی. اینجا شده پر از بسیجی و ساندیس خور. به کامنتای زیر پستها نگاه کنین. هر کامنتی که بر علیه خامنه ایی اشغال و نظام تروریستی هستش کلی منفی میخوره. و هر کامنتی که بر وفق و مراد این نظام تروریستی باشه مثبت میگیره. اره ایران یه بهشته فقط ما چشممون کور بود ندیدیم
  3
  28
  یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
  ۲۵
  آذرمیانه - آذربادگان، ایران
  [::redsky95 - تورنتو، کانادا::]. اون آدم خودش پست و کثیف هست توقع داری مردم بخاطر هر خلاف فردی بیان فحش آخوندا بدند؟ شما توی ایران چراغ قرمز رد میکردی مقصرش آخوندا بودند؟ هرچیزی یه حدی داره
  15
  10
  یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
  ۴۵
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  این اراذل و اوباش آتش به اختیاران بیت رهبری هستند ،
  1
  12
  یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
  ۴۰
  Liberte - ارومیه، ایران
  اوباش هم اوباش قدیم. به ضعفاء کار نداشتند و یقه اغنیاء رو می گرفتند. شرمتان باد.
  0
  7
  یکشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۶
  نظر شما چیست؟